Léto 2022 – Air France dále obnovuje spoje mezi Paříží a USA

  • Obnovení letů mezi letištěm Paříž-Orly a letištěm New York-JFK a mezi letištěm Paříž-Charles de Gaullem a Dallasem. 
  • Obnovení sezónní linky do Denveru (Colorado), která byla původně zahájena
    v létě 2021.
  • 14 destinací obsluhovaných v létě 2022 s téměř 200 lety týdně, což je o 20 % více než v průběhu léta 2019.

Od opětovného otevření hranic USA v listopadu 2021 společnost Air France postupně zvyšuje počet svých spojů do Spojených států, které jsou pro tuto leteckou společnost z hlediska kapacity sedadel nejvýznamnější destinací na dlouhých tratích. Air France v současné době obsluhuje 11 amerických destinací (Atlanta, Boston, Chicago, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, New York-JFK, Seattle, San Francisco and Washington D.C.), což odpovídá 90 % úrovni roku 2019.

V letní sezóně 2022 (duben–říjen) plánuje Air France pokračovat v navyšování kapacity na trasách do USA. Od 27. března 2022 společnost obnoví lety mezi letištěm Paříž-Orly a letištěm New York JFK, a to jedním letem denně. Do New Yorku tak budou létat dvě pařížská letiště: Paříž-Charles de Gaulle, mezinárodní uzel společnosti Air France, a Paříž-Orly s celkem až
7 lety denně. Ve stejný den obnoví letecká společnost lety z Paříže-Charles de Gaulle do Dallasu (Texas), a to až 5krát týdně. A konečně 4. května 2022 zahájí Air France již druhým rokem provoz sezónní linky mezi letištěm Charlese de Gaulla v Paříži a Denverem (Colorado), na které bude létat 3krát týdně.

Letos v létě tak bude Air France s odletem z Paříže létat do 14 destinací ve Spojených státech – Atlanty, Bostonu, Chicaga, Dallasu, Denveru, Detroitu, Houstonu, Los Angeles, Miami, Minneapolisu, New Yorku JFK, San Francisca, Seattlu a Washingtonu D.C., a to téměř 200 letů týdně, což je o 20 % více než v létě 2019.

Frekvence, provozní dny, letové řády a ceny letenek jsou k dispozici na stránkách airfrance.com. Tento letový řád se může změnit v závislosti na omezeních cestování. Společnost Air France vyzývá své zákazníky, aby si před cestou zkontrolovali cestovní omezení a doklady požadované po příletu do cílové destinace. Více informací naleznete na adrese airfrance.traveldoc.aero.

Letový řád se může změnit v závislosti na cestovních omezeních. Od začátku krize COVID-19 upravuje společnost Air France svou nabídku v reálném čase s ohledem na vývoj zdravotní situace. Společnost Air France vyzývá své zákazníky, aby si před cestou zkontrolovali podmínky vstupu a doklady, které jsou vyžadovány po příletu do cílové destinace. Další informace najdete na airfrance.traveldoc.aero.

About Air France

Since 1933, Air France has been promoting and highlighting France throughout the world. With an activity divided between passenger transport, cargo transport and aeronautical maintenance, Air France is a major air transport player. A workforce of more than 45,000 staff are committed on a daily basis to offering each customer a unique travel experience. Air France, KLM Royal Dutch Airlines and Transavia make up the Air France-KLM Group. The Group relies on its powerful hubs at Paris-Charles de Gaulle and Amsterdam-Schiphol to offer a vast international network. Its Flying Blue frequent flyer programme has over 17 million members. Air France and KLM are members of the SkyTeam alliance which has a total of 19 member airlines.

Air France places the health and safety of its customers and staff at the heart of its concerns. As part of its Air France Protect health and safety commitment, the company has introduced the strictest health and hygiene measures to ensure a safe trip.