Aleph Group získává další investici, po Twitteru se stává minoritním investorem i Snap

Praha, 17. 2. 2022 – Mateřská společnost Aleph Group, do níž patří i český Httpool, globální partner největších světových digitálních platforem, oznámila další minoritní investici společnosti Snap (NYSE: SNAP), která Aleph podpoří ve vzdělávacích aktivitách na poli digitálního marketingu na rozvíjejících se trzích. Investice pomůže skupině Aleph zajistit vzdělání a certifikaci více než 50 000 digitálním profesionálům v 90 zemích a vytvořit tak v nich nové pracovní pozice.

Aleph / Snap

„Domníváme se, že síla digitálních médií a jejich schopnost stimulovat ekonomický růst by měly být dostupné globálně a stejnoměrně. Proto jsme se zavázali ke vzdělávání a certifikaci budoucích digitálních profesionálů ve všech zemích, kde působíme,“ říká Gastón Taratuta, zakladatel a ředitel Aleph Group. „Další z klíčových digitálních partnerů skupiny, Snap, se stal naším strategickým investorem a my nemůžeme být pyšnější,“ dodal.  

„Skupina Aleph je naším integrálním partnerem, pomohla nám s lokalizací na trhu pro inzerenty, vybudovat vlastní technologii pro lepší výkon reklam i zlepšit dosah a následně monetizaci v klíčových regionech EMEA, APAC a v Latinské Americe,“ řekl Alexander Dao, ředitel globální obchodní expanze ve Snapu. „Máme radost z rozšíření naší spolupráce se skupinou Aleph i z podpory jejího vzdělávacího programu napříč celou její geografickou sítí,“ dodal.   

V České republice působí Aleph Group prostřednictvím společnosti Httpool, která na zdejším trhu zastupuje exkluzivně řadu platforem, včetně LinkedInu, Twitteru i Snapchatu. „Partnerství se Snapem v Česku trvá necelé dva roky. I za poměrně krátkou dobu jsme zaznamenali rostoucí investice právě do této platformy, která je jednak velmi progresivní co do nabízených reklamních formátů, ale také co do schopnosti zasáhnout unikátní cílovou skupinu, generaci Z. Současně se jedná o nejpokročilejší nástroj pro camera marketing. Snap proto vnímáme jako klíčového partnera i v oblasti vzdělávání budoucích digitálních marketérů,“ říká Levan Kezua, Client Partner Lead pro Snap v Httpool.

Značky, které tvoří skupinu Aleph, tedy Httpool, IMS, Ad Dynamo, Connect Ads, Wise.Blue, a Social Snack jsou exkluzivními partnery společnosti Snap na 39 trzích napříč Evropou, Afrikou a Latinskou Amerikou, ale také v Indii, kde nedávno oznámili obchodní partnerství. Díky tomu Aleph zvyšuje monetizaci reklam v regionech, kde není Snap přítomen a umožňuje tak inzerentům navázat spolupráci skrze dedikované týmy a plnou podporu.

O Aleph Group

Aleph Group, Inc je vedoucí globální poskytovatel digitální reklamy a slouží jako klíčový bod v rámci globálního digitálního ekosystému propojující největší digitální platformy, tisíce inzerentů a miliardy spotřebitelů v nově vznikajících a nedostatečně pokrytých regionech.

Aleph Group má obchodní, v mnoha případech i exkluzivní spolupráci s více než 25 vedoucími platformami včetně Twitteru, Meta, LinkedInu, Snapchatu, TikToku, Spotify či Twitche. Prostřednictvím těchto partnerství poskytuje platformám udržitelná a škálovatelný způsob monetizace jejich reklamní nabídky na nově vznikajících trzích. Společně se svou globální přítomností a reklamním end-to-end digitálním řešením tak poskytuje služby inzerentům z 77 zemí a zasáhne pře 3 miliardy spotřebitelů. 

Více informací na: www.alephholding.com 

O Httpool:

Httpool ze skupiny Aleph Group zastupuje přední digitální platformy na více než 30 trzích v Evropě a Asii. V České republice se jedná především o Twitter, LinkedIn, Tik Tok, Snap, AdColony, Spotify a Tripadvisor. Celá skupina je pak reprezentována 25 partnery na 85 trzích na čtyřech kontinentech. Na základě inovativní sady technologických a výkonových řešení, zkušených vertikálních týmů a rozsáhlého tržního know-how umožňuje společnost Httpool inzerentům spojit se svým publikem těmi nejúčinnějšími způsoby a důsledně tak maximalizovat návratnost investic. https://www.httpool.com/

O SNAP INC.

snap.com.