Představuje se Galaxy Book2 Business, nejnovější notebook od Samsungu pro práci v hybridním prostředí

Nový notebook umožňuje firmám vylepšit zabezpečení i produktivitu.

Praha 28. února 2022 – Společnost Samsung Electronics dnes představila nový výkonný notebook Galaxy Book2 Business, postavený na platformě vPro a vybavený vyspělými funkcemi zaměřenými především na bezpečnost a produktivitu. Firmám by měla novinka usnadnit přechod k novému hybridnímu pracovnímu prostředí, které je v současné „nové realitě“ stále obvyklejší. V České republice nebude model Galaxy Book2 Business dostupný.

„Vstoupili jsme do nové éry, v níž je hybridní práce běžným standardem,“ říká KC Choi, viceprezident a ředitel globálního mobilního B2B týmu v mobilní divizi Samsung Electronics. „Úkolem firem je zajistit, aby jejich zaměstnanci mohli v tomto novém prostředí odvádět maximum. K tomu potřebují technologii, která umožňuje kreativní práci, usnadňuje spolupráci a podporuje kreativitu, a zároveň data i uživatele chrání před stále vyšším rizikem kybernetických útoků. Galaxy Book2 Business je moderní počítač určený právě do tohoto hybridního světa – nabízí špičkovou úroveň zabezpečení, vynikající pracovní funkce a parametry a možnost propojení s jinými přístroji s nejrůznějšími operačními systémy.“ 

Špičkové zabezpečení na všech úrovních 

S masovým nástupem práce na dálku vzrostlo i riziko kybernetických útoků. Ve firmách se proto v současnosti snaží zajistit ochranu pro zaměstnance pracující z domova – jsou zranitelnější a zároveň často nemají přístup k profesionálním bezpečnostním nástrojům a infrastruktuře, na něž jsou zvyklí z kanceláře. Notebook Galaxy Book2 Business pomáhá hybridní pracovní prostředí chránit pomocí špičkové technologie Samsung Intel Hardware Shield i pomocí zabezpečeného procesoru pro ochranu BIOS. Kromě toho patří do základní výbavy Galaxy Book2 Business i funkce Tamper Alert, která dokáže detekovat a monitorovat pokusy o útoky na důležitá data, a zastaví útok ještě před napadením operačního systému. 

Galaxy Book2 Business dokáže zastavit pokus o vniknutí do systému pomocí hardwarového nástroje Root of Trust, který prověří BIOS a vytvoří spolehlivý řetězec mezi CPU jednotkou, zabezpečeným procesorem a SPI flash pamětí. Pokud se Galaxy Book2 Business stane terčem útoku, chrání cenná data systém automatické obnovy BIOS – dokáže detekovat hrozbu přímo při bootování systému a automaticky použije záložní kopii BIOS ještě před samotným narušením. 

V éře hybridní práce výrazně narostl význam decentralizované správy IT zařízení. Profesionálům z IT oddělení nabízí Galaxy Book2 Business novou vrstvu ochrany a špičkovou podporu, ideální pro dnešní změněné pracovní prostředí. Platforma Intel vPro je společně s technologií Intel Hardware Shield zárukou spolehlivé víceúrovňové bezpečnosti – monitoruje BIOS i operační systém, čímž chrání hardware i OS před útoky a snižuje riziko napadení malwarem. Další výhodou je technologie Microsoft Secured-Core PC (SCPC), která zajišťuje ochranu před útoky na jádro systému a firmware. 

Vynikající produktivita nejen v kanceláři 

K hybridní éře nedílně patří videohovory. Galaxy Book2 Business je zvládá výtečně, se svými vlastnostmi se skvěle hodí k online schůzkám i k jiné práci. Je úplně jedno, zda k videokonferencím používáte Google Meet, Microsoft Teams nebo třeba Cisco Webex Meet – v režimu Studio Mode se pokaždé můžete těšit na skvělý obraz a bezproblémový přenos. Díky funkci Auto-Framing dokáže kamera automaticky ostřit na tváře lidí v místnosti, pomocí nástroje Background Effects lze jednoduše rozostřit rušivé pozadí, aby se pozornost soustředila výhradně na účastníky jednání. Audiosystém s mikrofonem automaticky tlumí a filtruje ruchy a hluky, které nejsou součástí konverzace, takže je hlasový přenos jasný a zřetelný. 

Když jde člověk z jedné online schůzky do druhé, je dost nepříjemné, když musí pořád vyťukávat heslo, aby se dostal zpátky do systému. U Galaxy Book2 Business to není zapotřebí – díky infračervené kameře s rozpoznáváním tváře získají autorizovaní uživatelé přístup okamžitě a bez problémů. Za zmínku stojí i odolné provedení, díky němuž notebooku nevadí vysoké ani nízké teploty, vlhkost či značná nadmořská výška. 

Celá galaxie zážitků v rozsáhlém ekosystému 

Kromě zmíněných předností můžou majitelé Galaxy Book2 Business využívat bezpečnostní i jiné funkce rozsáhlého ekosystému Samsung Galaxy. Nástroj Samsung Account Single Sign-On výrazně usnadňuje přihlašování – nutné údaje stačí přihlásit pouze jednou a následně už si je systém zapamatuje. Díky nové blockchainové technologii Private Share můžou firemní zákazníci využívat špičkově zabezpečenou platformu pro šifrování a sdílení důvěrných informací. Uživatelé můžou povolit jiným uživatelům přístup a nastavit datum expirace sdílených dat, takže se informace nedostanou k nikomu nepovolanému. A pokud majitel svůj Galaxy Book2 Business někde zapomene, může si ho vyhledat – podobně jako jiná zařízení Samsung Galaxy – pomocí funkce Samsung SmartThings Find. 

Mezi další „ekosystémové“ funkce patří i možnost synchronizace notebooku Galaxy Book2 Business s chytrým telefonem a jeho aplikacemi prostřednictvím aplikace Link to Windows. Pak lze na obou zařízeních přijímat hovory a odesílat textové zprávy. Na notebooku je také možné otevírat a spouštět telefonní aplikace a plynule v nich přecházet z jednoho zařízení na druhé. Kromě toho se vylepšení dočkala i funkce Quick Share, kterou vývojáři propojili se systémem Link Sharing, aby uživatelé mohli snadno sdílet obsah i při práci. 

Dostupnost

Galaxy Book2 Business bude k dispozici na vybraných trzích od dubna. Další informace: news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com, www.samsung.com/business. Galaxy Book2 Business nebude v České republice dostupný.

Fotografie Galaxy Book2 Business najdete ZDE.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2021 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 74,6 miliard dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese news.samsung.com.