S notebooky nové řady Samsung Galaxy Book2 Pro můžete pracovat kdekoli a cítit se přitom v bezpečí

Nejnovější notebooky od Samsungu nabízejí špičkový výkon, lehkou konstrukci a rozsáhlý ekosystém Galaxy

Praha 28. února 2022 – Společnost Samsung Electronics představuje nejvyšší řadu notebooků Galaxy Book2 Pro. Tvoří ji dvě vlajkové lodi současné nabídky Samsungu, Galaxy Book2 Pro 360 s dotykovým perem S Pen a Galaxy Book2 Pro s podporou 5G. V obou případech se zájemci můžou těšit na flexibilní univerzální pojetí, které je v dnešním pracovním prostředí nutností, a oba mají mnohé z předností mobilních zařízení Samsung Galaxy. Základním znakem je vysoká produktivita a možnost práce kdekoli a kdykoli. V České republice modely Galaxy Book2 Pro a Galaxy Book2 Pro 360 nebudou dostupné.

„Naším cílem není jen vývoj mobilních technologií – chceme zákazníkům nabízet jedinečné zážitky, které jim obohatí každodenní život,“ říká Hark-sang Kim, výkonný viceprezident a vedoucí týmu pro výzkum a vývoj počítačových technologií v mobilní divizi Samsung Electronics. „A součástí této snahy je i nová koncepce osobních počítačů. Všechna naše zařízení Galaxy patří do jednoho systému a sdílejí mnohé vlastnosti a technologie. To znamená skutečně efektivní práci se všemi možnostmi, které kancelářská technika v blízké budoucnosti přinese.“ 

Profesionální zabezpečení a mobilní svoboda 

Stále více studentů i pracovníků v dnešní době využívá práci na dálku či hybridní pracovní prostředí. To ovšem znamená zvýšené nároky na zabezpečení dat, identity a soukromí – a právě tyto úkoly jsou pro Samsung i nadále prioritou číslo jedna. Modely Galaxy Book2 Pro navíc nově splňují požadavky Microsoftu pro počítače se zabezpečeným jádrem (secured-core PC). V minulosti se tato technologie používala jen v podnikové sféře v klíčových odvětvích (finančnictví, zdravotnictví, vládní úřady apod.). V modelech Galaxy Book2 Pro s Windows 11 představuje systém vyšší úroveň ochrany hardwaru, firmwaru i uživatelského softwaru proti potenciálním kybernetickým útokům. Výsledkem je lepší zabezpečení a klid v duši pro každého. 

„Spolupráce se Samsungem na řadě Galaxy Book2 Pro je dalším významným krokem v našem úsilí o odstranění bariér mezi různými operační systémy. Chceme nabídnout ekosystému Galaxy to nejlepší z aplikací a služeb Microsoftu,“ vysvětluje David Weston, ředitel sekce pro zabezpečení podnikových a operačních systémů v Microsoftu. „První počítač s certifikátem secured-core PC pro běžné uživatele představuje na této cestě zásadní průlom – dnešní zákazníci si při práci z domova zaslouží stejnou úroveň zabezpečení jako v kanceláři.“ 

Modely řady Galaxy Book2 Pro nabízejí tento vysoký bezpečnostní standard v tenkém stylovém těle, takže si je s sebou můžete vzít kdykoli a kamkoli. Kromě tenkého a lehkého provedení v několika elegantních barvách se zákazníci můžou těšit na rychlé připojení prostřednictvím 5G a Wi-Fi 6E

Baterie vydrží v chodu až 21 hodin, což bohatě stačí k práci po většinu dne. Kromě toho lze modely Galaxy Book2 Pro dobíjet pomocí univerzální rychlodobíječky přes USB-C. Dobíječka je kompatibilní s libovolným mobilním zařízením Galaxy, takže stačí jedna a můžete ji použít k dobíjení notebooku, telefonu nebo tabletu. 

Špičkový výkon a spousta možností

Modely řady Galaxy Book2 Pro jsou vybaveny nejmodernějšími procesory 12th Gen Intel® Core™, které se výborně hodí k práci, videohovorům i hraní. Oboustranně výhodná spolupráce Samsung s firmou Intel tak úspěšně pokračuje a procesory jsou optimalizované přímo pro hardware i software Galaxy Book2 Pro. 

„Neustále se v dlouholetém partnerství se Samsungem snažíme posouvat hranice možného prostřednictvím vyšších investic, hlubší integrace platforem a vyšší optimalizace našich nejnovějších procesorů 12th Gen Intel® Core,“ potvrzuje Jim Johnson, vrchní viceprezident a úřadující generální manažer oddělení pro klientské počítačové operace Intel Corporation. „U řady Galaxy Book2 Pro hovoří výsledky samy za sebe. Jde o jedny z nejlehčích, nejtenčích a nejvýkonnějších notebooků, na kterých jsme kdy pracovali.“ 

K dnešnímu každodennímu životu nedílně patří videohovory. S Galaxy Book2 Pro si můžete vychutnat špičkovou kvalitu přenosu pokaždé, když se se svými blízkými nebo kolegy spojíte. Do výbavy patří webkamery s rozlišením Full-HD (1080p) a širší úhel záběru, obraz je jasný a ostrý. Vylepšení se dočkal i režim Studio Mode se spoustou nových funkcí, mezi nimiž nechybí třeba Auto Framing neboli automatické ostření na člověka v záběru, i když se pohybuje. Pomocí nástroje Background Effects a Face Effect lze jednoduše rozostřit rušivé pozadí, aby se pozornost soustředila výhradně na účastníky jednání, a navíc budete vypadat dobře, protože vám umělá inteligence trochu vylepší vizáž. O vynikající obraz se stará displej AMOLED s certifikací GREENGUARD, nyní jasnější než dřív. 

Také zvuk je při videokonferencích s Galaxy Book2 Pro lepší než dřív, aby se vyrovnal obrazu. K dispozici je například obousměrný systém tlumení okolního ruchu s umělou inteligencí, který eliminuje nežádoucí šum nejen u vás, ale také u člověka, s nímž hovoříte. Slyšíte tudíž skutečně každé slovo. Reproduktor Smart Amp s maximálním výkonem 5 W má i při vyšší hlasitosti vyvážený zvuk. Notebooky Galaxy Book2 Pro kromě toho podporují technologie AKG a Dolby Atmos.

Další novinkou je aplikace Samsung Device Care. Umožňuje uživatelům monitorovat výkon přístroje a nabízí různé způsoby optimalizace výkonu a úložného prostoru po celou dobu životnosti notebooku. 

Součást rozsáhlého propojeného ekosystému

Modely řady Galaxy Book2 Pro nabízejí uživatelům také spoustu výhod, které souvisejí s ekosystémem Galaxy a můžou výrazně usnadnit každodenní život a práci. Režim Galaxy Book Experience předvádí novým uživatelům jedinečné funkce řady Galaxy a umožňuje přenášet obsah ze starého zařízení na nové. Nástroj Samsung Account Single Sign-On výrazně usnadňuje přihlašování – nutné údaje stačí přihlásit pouze jednou a následně už si je systém zapamatuje. Díky tomu lze snadno pracovat například s aplikacemi Samsung Gallery nebo Samsung Notes, případně můžeme okamžitě spárovat sluchátka Galaxy Buds. 

Mezi další novinky patří funkce Galaxy Book Smart Switch, umožňující přenést do nového počítače starší data, fotografie, nastavení a další obsah ze starého PC jakékoli značky. Díky uživatelskému rozhraní One UI Book 4 zvládne práci s notebookem každý uživatel chytrých telefonů Samsung – stejné jsou například ikony aplikací nebo menu. 

Kromě toho nabízí Galaxy Book2 Pro i mnoho dalších novinek, které usnadňují každodenní práci. 

  • Link to Windows / aplikace Váš telefon pro Windows, sada aplikací, díky níž lze telefon Galaxy spárovat s počítačem Galaxy Book2 Pro, nyní obsahuje funkci Recent Apps. Ta umožňuje přejet z hlavní lišty Windows 11 směrem vzhůru a tím zobrazit stav telefonu a otevřít některou z nedávno používaných aplikací na notebooku. 
  • Samsung Multi Control umožňuje využít klávesnici a trackpad notebooku Galaxy Book2 Pro k ovládání tabletu Galaxy Tab S8. 
  • Díky funkci Private Share je sdílení důvěrných pracovních dokumentů snadnější než kdykoli v minulosti. Tento nástroj umožňuje vytváření časově omezených odkazů s nadstandardní ochranou na bázi blockchainu – administrátor může uživatelům povolit jen prohlížení dokumentů, zakázat pořizování screenshotů (snímků obrazovky) nebo jim přístup zcela zakázat. 
  • Funkci Quick Share lze nově využít i k zasílání objemných souborů, k čemuž slouží nástroj Link Sharing. Ten vygeneruje odkaz, který si příjemce otevře a soubor si stáhne, podobně jako u běžných cloudových úložišť. 
  • Galaxy Book2 Pro může sloužit i jako výtečné centrum pro zařízení zapojené do systému SmartThings. Z hlavního panelu této aplikace lze z počítače například rozsvěcet nebo zhasínat světla, nastavovat teplotu nebo kontrolovat bezpečnostní kamery. K dispozici je i hlasové ovládání přes systém Bixby, takže můžete na svá IoT zařízení mluvit. Nástroj SmartThings Find zase umožní najít ztracený notebook Galaxy Book2 Pro dokonce i ve vypnutém stavu. 

Galaxy pomáhá planetě 

Samsung dobře chápe význam zodpovědných a udržitelných metod při vývoji a výrobě technologických produktů. I na modelech řady Galaxy Book2 Pro je znát naše dlouhodobá snaha minimalizovat ekologickou stopu a pomáhat k udržitelnějšímu stylu života i našim zákazníkům. Nedávno Samsung představil vysoce kvalitní, a přitom ekologický materiál vyrobený z vyřazených rybářských sítí, což je velmi dobrý způsob, jak zredukovat množství plastového odpadu v oceánech – a právě tento materiál jsme použili při výrobě držáku na touchpad a vnitřního rámu Galaxy Book2 Pro. Využití odpadu z moří znamená na cestě firmy k udržitelnosti významný krok. Díky programu Galaxy for the Planet by díky podobným inovacím měly splňovat ekologická kritéria všechny produkty mobilní divize Samsungu. 

Díky novým algoritmům se také prodloužila výdrž baterie a klesla spotřeba energie v pohotovostním režimu, takže baterii není nutno tak často měnit. Displej AMOLED získal zlatý certifikát GREENGUARD, který ekologicky šetrným výrobkům udílí organizace Underwriters Laboratories, za minimalizaci emisí těkavých látek a následné zvýšení kvality vzduchu uvnitř místností. A balení Galaxy Book2 Pro je vyrobeno z ekologického papíru. 

Dostupnost 

Galaxy Book2 Pro bude k dispozici v šedé a stříbrné barvě. Galaxy Book2 Pro 360 bude k dispozici v šedé, stříbrné a vínové. Další informace: samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy. Galaxy Book2 Pro a Galaxy Book2 Pro 360 v České republice nebudou dostupné.

Fotografie modelů Galaxy Book2 Pro najdete ZDE.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2022 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 74,6 miliard dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese news.samsung.com.