Atmedia rozšiřuje portfolio tematických stanic o FilmBox Stars

Praha, 14. 3. 2022 – Mediální zastupitelství Atmedia rozšiřuje spolupráci s SPI/FilmBox. Od 1. dubna 2022 bude na českém trhu vedle televizní stanice FilmBox obchodně zastupovat také filmový kanál FilmBox Stars, který tak doplní další tematické stanice v obchodních balíčcích atmax, atadults a atchoice. Od dubna bude FilmBox Stars zapojen také do oficiálního elektronického měření televizní sledovanosti.

„S SPI/FilmBox úspěšně spolupracujeme již od roku 2017, kdy jsme rozšířili portfolio tematických televizních stanic o filmový kanál FilmBox. Jsem ráda, že nově můžeme na českém trhu obchodně zastupovat právě FilmBox Stars,” uvádí Michaela Suráková, Managing Director společnosti Atmedia. „Rozšířením portfolia tematických televizních stanic o FilmBox Stars můžeme zadavatelům televizní reklamy nabídnout možnost širšího zásahu televizních diváků a také větší reklamní prostor, po kterém je stále nebývalá poptávka,“ dodává.

Společnost Atmedia tak bude od dubna na českém trhu obchodně zastupovat celkem 29 tematických televizních stanic, přičemž 24 z nich bude zapojeno do oficiálního elektronického měření televizní sledovanosti. Televizní kanál FilmBox Stars se stane vedle AMC, AXN, CS Film, Film+, FilmBox a JOJ Cinema sedmým filmovým kanálem v portfoliu Atmedia. Vedle filmových a seriálových stanic prodává společnost reklamní prostor také na dokumentárních, sportovních nebo dětských televizních stanicích. Společně každý měsíc osloví v průměru 6 milionů diváků v CS 4+ a jejich podíl na sledovanosti je 5 % v CS 15–69.

Zaměřeno na ženské publikum

Televizní stanice FilmBox Stars vysílá v České republice od září 2020 a diváci ji mohou naladit u všech největších operátorů placené televize, ke kterým patří například Skylink, O2, T-Mobile, Vodafone, Telly, Nej nebo Kuki. Nově se chce televizní stanice víc zaměřit na ženské publikum, a tak vedle hollywoodských filmů, které již vysílá, nabídne svým divákům romantické komedie, thrillery, dramata, životopisné filmy, romantické seriály nebo rodinné filmy. Diváci se tak mohou těšit například na film Dámský klub, českou komedii České včely, komedii Rande na dvě noci nebo film Železná lady.

Strategické rozhodnutí přeměnit FilmBox Stars na měřený kanál je krokem vpřed. Navazujeme tak na úspěch FilmBoxu, jenž si vydobyl pozici lídra mezi placenými filmovými kanály v Česku a zastává ji už téměř dva roky,“ uvedl Berk Uziyel, CEO ve společnosti SPI International. „Jsme vděčni za to, že máme podporu diváků SPI/FilmBox, a touto změnou chceme ještě zvýšit jejich divácký zážitek prostřednictvím lépe zacílené nabídky. Naším cílem je, aby se FilmBox Stars stal druhým nejsledovanějším placeným televizním kanálem na trhu,“ dodává Uziyel.

O společnosti

Společnost Atmedia Czech s.r.o. je obchodní zastupitelství téměř 30 tematických televizních stanic, jež na českém trhu působí od roku 2008. Zabývá se prodejem televizní reklamy a na našem trhu zastupuje lokální i většinu mezinárodních televizních stanic z televizních skupin, jako jsou AMC Networks, Discovery Communications, The Walt Disney Company, Sony Pictures Television nebo slovenská JOJ. V roce 2010 uvedla Atmedia na trh jedinečný způsob prodeje reklamního prostoru prostřednictvím prodejních balíčků.