Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro posouvají monitorování zdravotních údajů na vyšší úroveň

Nová řada Galaxy Watch5 je nabitá funkcemi – mimo jiné výrazně vylepšuje analýzu spánku, umožňuje přizpůsobit zevnějšek vlastnímu vkusu a na jedno nabití déle vydrží

Praha 10. srpna 2022 – Společnost Samsung Electronics představuje dvojici nových chytrých hodinek Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro s novými analytickými funkcemi a celkově vylepšenými parametry. Model Galaxy Watch5 se soustředí hlavně na vylepšení obvyklých funkcí, které zákazníci od hodinek čekají, zatímco horká novinka od Samsungu, Galaxy Watch5 Pro, nabízí nejlepší výbavu i výdrž v historii. Oba modely majitelům nepochybně pomůžou v plnění každodenních cílů v oblasti zdraví, fitness a wellness.

„Díky novým modelům Galaxy Watch uživatelé snáz pochopí, jak na tom po zdravotní stránce jsou, a hodinky jim navíc poradí, jak při vylepšování kondice nejlíp postupovat,“ říká dr. TM Roh, prezident a ředitel divize mobilních komunikací Samsung Electronics. „S převratným senzorem Samsung BioActive Sensor uživatelům umožňujeme, aby si o svém zdraví udělali kompletní a přehledný obrázek.“ 

Špičkový senzor, díky němuž si líp porozumíte 

Lidé po celém světě si stále častěji uvědomují, jak je důležité rozumět zdravotním údajům a řídit se tím při cvičení i v běžném každodenním životě. Nové chytré hodinky značky Samsung to výrazně usnadňují – umožňují monitorovat zdravotní údaje do hloubky a na základě jejich analýzy pomáhají uživatelům při stanovení individuálních cílů ve fitness a wellness. Hodinky Galaxy Watch5 disponují jedinečným senzorem Samsung BioActive Sensor, díky němuž právě teď začíná nová éra digitálního monitoringu zdraví. Senzor, který se poprvé představil v řadě Galaxy Watch4, využívá jediný čip s unikátní konstrukcí a má trojí funkci – funguje jako optický snímač tepu, elektrický snímač tepu a nástroj pro analýzu bioelektrického odporu současně. Výsledkem je podrobný monitoring srdeční činnosti a dalších údajů, na displeji se zobrazí například kromě obvyklé tepové frekvence i saturace krve kyslíkem či aktuální hladina stresu. Kromě toho si uživatelé můžou změřit i krevní tlak a ECG – stačí mrknout na zápěstí a hned vědí, jak na tom zdravotně jsou. Od roku 2020 Samsung tuto službu rozšířil do 63 zemí, mezi něž nově patří Bolívie, Nikaragua, Réunion, Turecko a Venezuela. 

Hodinky Galaxy Watch5 se dotýkají zápěstí větším povrchem než předchozí model Galaxy Watch4, měření je tudíž ještě o něco přesnější. Jedinečný multifunkční senzor BioActive kromě toho funguje v kombinaci s dalšími senzory v hodinkách, včetně nového snímače teploty, což rovněž přispívá k lepšímu pochopení celkové fyzické kondice a pohody. O přesnost teplotního senzoru se stará infračervená technologie, díky níž senzor rychle reaguje na náhlé změny teploty v okolí. To mimo jiné výrazně rozšiřuje možnosti pro vývojáře nejrůznějších zdravotních aplikací. 

Holistický přístup ke zdraví pro každého 

Na rozdíl od mnoha jiných chytrých hodinek není model Galaxy Watch5 zdaleka jen vylepšenou verzí fitness náramků určených hlavně k samotnému cvičení. Nové hodinky od Samsungu nabízejí podstatně víc, mimo jiné při monitoringu regenerační fáze po fyzické aktivitě. O celkové stavbě těla, a tím pádem i celkovém zdraví toho hodně prozradí funkce měření složení těla – uživatel zjistí přesný poměr jednotlivých složek organismu a na základě tohoto měření si může stanovit osobní plán cvičení. Samozřejmostí je dlouhodobé sledování a hodnocení vývoje. V klidové fázi po výkonu pak přijdou vhod třeba data o trendech v srdeční činnosti, případně doporučení ohledně pitného režimu na základě intenzity pocení.

Pro zdraví má velký význam i odpočinek, proto majitelům hodinek pomáháme k lepšímu každonočnímu spánku. Galaxy Watch5 monitoruje díky funkci Sleep Scores jednotlivé spánkové fáze, dokáže detekovat chrápání i hladinu kyslíku v krvi. Kdo chce, může využít i vyspělý program trénink spánku Sleep Coaching zaměřený na vylepšení spánkového režimu – trvá měsíc a je šitý na míru jednotlivým uživatelům a jejich zvykům. Díky integraci do systému SmartThings dokážou hodinky Galaxy Watch5 také automaticky nastavit chytré osvětlení, klimatizaci nebo televizi na určité hodnoty, a vytvořit tak optimální prostředí k zdravému spánku. A nejen zdravému, ale také bezpečnému – kdyby náhodou spadli z postele (nebo kdekoli jinde), hodinky automaticky kontaktují jejich nejbližší. 

A majitelé se nemusejí obávat ani vybité baterie či poškození v náročných terénních podmínkách. Baterie Galaxy Watch5 má o 13 % větší kapacitu a po pouhých osmi minutách nabíjení zvládne sledovat osmihodinový spánek, dobíjení je tedy o 30 % rychlejší než u předchozího modelu Galaxy Watch4. Co se týče ochrany, poprvé v historii chytrých hodinek Samsung nový model vybavil displejem se safírovým sklem Sapphire Crystal, jehož vnější vrstva je o 60 % tvrdší, takže se s hodinkami nemusíte bát ani při náročnějších sportech. Chcete si pustit oblíbenou písničku? Na Spotify k tomu stačí hlasové ovládání přes Asistenta Google. A zanedlouho přijde další lahůdka, totiž mapy Google přímo na displeji bez připojení k telefonu. Milovníci hudby si jistě užijí i další streamingové aplikace, například SoundCloud nebo Deezer. A nové uživatelské rozhraní One UI Watch4.5 umožňuje mimo jiné psát texty na plnohodnotné klávesnici, kromě toho díky němu lze snadněji volat a ocení ho i uživatelé s problémy se zrakem či sluchem. 

Galaxy Watch5 Pro – víc funkcí a delší výdrž pro opravdové dobrodruhy 

Druhý z modelů, horká novinka v našem portfoliu, má název Galaxy Watch5 Pro a je určený především pro milovníky dobrodružství v přírodě. Ať už chodíte pěšky, jezdíte na kole či dáváte přednost jiným aktivitám, budete s novými hodinkami spokojeni, zejména díky špičkové konstrukční kvalitě a jedinečným materiálům, z nichž se vyrábějí. Vylepšený displej se safírovým sklem Sapphire Crystal se opravdu jen tak nepoškrábe, totéž platí pro odolné titanové pouzdro s přečnívajícím kroužkem, který rovněž přispívá k účinné ochraně displeje. Do výbavy patří i speciální sportovní řemínek s překlápěcí sponou, elegantní a zároveň odolný. 

Model Galaxy Watch5 Pro nevyniká jen odolnou konstrukcí, ale také baterií s největší výdrží v celé řadě Galaxy Watch. Baterie je o 60 % větší než v případě Galaxy Watch4. Mezi další přednosti patří podpora formátu GPX, mezi chytrými hodinkami od Samsungu rovněž poprvé. Mapu se zakreslením absolvované trasy tak můžete snadno sdílet s příteli v aplikaci Samsung Health s funkcí Route Workout, jiné trasy si naopak můžete stahovat z internetu. Na trase pak můžete věnovat plnou pozornost cestě před sebou a nemusíte sledovat mapu – spolehlivě vás povede hlasová navigace. A když se budete chtít stejnou cestou vydat domů, vůbec nemusíte nic do mapy zadávat, hodinky Galaxy Watch5 Pro vás tam díky funkci Track back dovedou samy. 

Dostupnost modelů a ceny

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro se začnou v České republice prodávat od 26. srpna 2022. Galaxy Watch5 40mm bude možné zakoupit v grafitové, růžovo-zlaté a stříbrné (s fialovým páskem) barvě. Galaxy Watch5 44mm budou k dostání v grafitové, safírově modré a stříbrné (s bílým páskem) barvě. Na dobrodruhy se zájmem o stylové, odolné a výkonné hodinky pak čeká model Galaxy Watch5 Pro. Ten se bude prodávat v černé a šedé titanové variantě s průměrem 45 mm. 

Doporučené maloobchodní ceny

ModelDoporučená cena
Galaxy Watch5 40 mm7 499 Kč
Galaxy Watch5 40 mm LTE8 499 Kč
Galaxy Watch5 44 mm8 199 Kč
Galaxy Watch5 44 mm LTE9 499 Kč
Galaxy Watch5 Pro11 999 Kč
Galaxy Watch5 Pro LTE12 999 Kč

Předobjednávky

Zákazník, který si v období od 10. 8. 2022 do 25. 8. 2022 (včetně) nebo do vyprodání zásob předobjedná hodinky Galaxy Watch5 nebo Galaxy Watch5 Pro z e-shopu www.samsung.cz, ve značkových prodejnách Samsung nebo u vybraných prodejců elektroniky, získává nárok na bonus v podobě bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Live v hodnotě 2 490 Kč.

Další informace o chytrých hodinkách Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro: 

Galaxy Watch5: www.samsung.com/galaxy-watch5

Galaxy Watch5 Pro: www.samsung.com/galaxy-watch5-pro

Fotografie hodinek Galaxy Watch5 a Watch5 Pro ke stažení najdete ZDE.

Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro – technické specifikace  

Galaxy Watch5Galaxy Watch5 Pro
Materiál a barvaHliníkové pouzdro, sportovní řemínek- 44 mm: grafitová, safírově modrá, stříbrná- 40 mm: grafitová, růžovo-zlatá, stříbrnáTitanové pouzdro, sportovní řemínek s překlápěcí sponou – šedá, černá 
Rozměry
a hmotnost
– 44 mm: 43,3 x 44,4 x 9,8 mm, 33,5 g- 40 mm: 39,3 x 40,4 x 9,8 mm, 28,7 g45,4 x 45,4 x 10,5 mm, 46,5 g
Displej Sapphire Crystal – 44 mm: 1,4″ (34,6 mm) 450×450 Super AMOLED, Full Color Always On Display- 40 mm: 1,2″ (30,4 mm) 396×396 Super AMOLED, Full Color Always On DisplaySapphire Crystal – 1,4″ (34,6 mm) 450×450 Super AMOLED, Full Color Always On Display
ProcesorExynos W920 Dual-Core 1,18 GHz
Paměť 1,5 GB RAM + interní úložný prostor 16 GB 
Baterie (typická hodnota)– 44 mm: 410 mAh- 40 mm: 284 mAh590 mAh
Dobíjení Rychlodobíjení (bezdrátové, WPC)
Operační systém Wear OS Powered by Samsung (Wear OS 3.5)
Uživatelské rozhraní One UI Watch4.5
SenzorySamsung BioActive Sensor (optický snímač tepu + elektrický snímač tepu + analýza bioelektrického odporu), teplotní senzor, akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, světelný senzor
Konektivita LTE, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4+5GHz, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo
Odolnost 5ATM + IP68 / MIL-STD-810H
Kompatibilita Android 8.0 a novější, potřebná paměť min. 1,5 GB RAM

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.