Společnost Samsung oznámila plány na vytvoření maximálně udržitelného domácího prostředí

Účinné spotřebiče a inteligentní služby maximalizují úspory energie a poskytují udržitelná řešení pro domácnosti

Praha 2. září 2022 – Společnost Samsung Electronics na veletrhu IFA 2022 představila svou vizi vytvoření dokonale udržitelné domácnosti prostřednictvím pokročilých technologií pro úsporu energie a strategických partnerství s cílem stát se jedničkou v oblasti spotřebičů s vysokou energetickou účinností.

„Potřeby a zájem zákazníků se posouvají směrem k udržitelnějším alternativám, a proto jsme rádi, že jim můžeme vyjít vstříc naším sortimentem nejnovějších energeticky úsporných a chytrých spotřebičů,“ říká JaeSeung Lee, prezident a ředitel divize digitálních spotřebičů společnosti Samsung Electronics. „Nasazením efektivních spotřebičů se synergickými funkcemi SmartThings plánujeme nabídnout skutečně plně udržitelnou domácnost, jaká tu dosud nebyla.“ 

Jednička v úsporách energie díky chytrým technologiím

Představením systému SmartThings Home na začátku letošního roku položila společnost Samsung základy pro vytvoření skutečně udržitelné domácnosti. Díky kombinaci propojených spotřebičů se službami, jako je SmartThings Energy s inteligentním režimem AI Energy, mohou uživatelé maximalizovat úspory energie díky optimalizacím provozu. 

V případě praček Samsung s prvotřídní energetickou účinností optimalizuje systém SmartThings Energy s režimem AI Energy prací cykly pomocí technologií jako je AI Ecobubble™, která snižuje spotřebu energie až o 70 % tím, že pere oblečení ve studené vodě, a přesto stále zajišťuje účinné praní. 

Chladničky Samsung, které jsou z hlediska energetické účinnosti rovněž hodnoceny jako špička ve své kategorii, využívají výhod systému SmartThings Energy s režimem AI Energy Mode tak, že chytře upravují teplotu na základě analýzy otevírání jejich dveří a otáček kompresoru, čímž uživatelům ušetří až 10 % spotřeby energie. Očekává se, že tato úspora se do konce roku zvýší na 30 % – až o 15 % pomocí AI algoritmu, který optimalizuje otáčky kompresoru a cyklus odmrazování, a o dalších 15 % díky udržování vyšší průměrné vnitřní teploty v chladničce.  

Mezi další významné úspory energie patří 40 % u topných systémů Eco Heating System, 20 % u sušiček a 20 % do konce tohoto roku u rezidenčních klimatizací (RAC).

U nových praček Bespoke AI™, chladniček Bespoke s mrazákem v dolní části a topných systémů Eco Heating System (EHS) dodávaných od tohoto měsíce na evropský trh usiluje společnost Samsung o vyšší úspory energie, než jaké jsou vyžadovány u současné třídy „A“ a přidává u příslušných modelů dalších 10 % úspory energie navíc.

Tyto úspory energie společně slouží jako předstupeň budoucnosti udržitelnosti, na kterou se společnost Samsung se svými spotřebiči zaměřuje. Stanovila si proto za cíl zajistit, aby do roku 2023 bylo 100 % jejích hlavních spotřebičů, jako jsou chladničky, pračky a RAC klimatizace a EHS systémy, vybaveno technologií Wi-Fi a schopno integrace se SmartThings.  

Kromě úsporných spotřebičů vytvořila společnost Samsung spolu se společností Q CELLS koncepci skutečně energeticky soběstačné domácnosti Net Zero Home, která je schopna získávat a uchovávat udržitelnou energii ze solárních panelů pro napájení nejnovějších spotřebičů Samsung s vysokou energetickou účinností – vše je přitom inteligentně řízené pomocí SmartThings. 

Měnitelný design chladniček Bespoke pro přizpůsobení stylu domácnosti

Udržitelnost spotřebičů Samsung se projevuje také v přizpůsobitelném designu chladniček Bespoke. Modularita a vyměnitelné panely chladniček Bespoke snižují množství odpadu tím, že prodlužují životnost spotřebičů. Uživatelé si mohou zakoupit další varianty designu a snadno měnit panely na svých chladničkách Bespoke podle toho, jak se vyvíjí jejich potřeby, což v praxi znamená, že spotřebiče lze modernizovat, místo aby se při změně potřeb vyhazovaly. 

Závazek udržitelnosti díky trvanlivosti a 20letá záruka

Součástí vize udržitelnosti společnosti Samsung je také podpora pokročilých technologií digitálních invertorů (DIT). Technologie DIT, založená na více než 25 letech výzkumu a vývoje, ovlivňuje vše od energetické účinnosti až po výkon a také životnost hlavních spotřebičů. 

Nabídkou dvacetileté záruky – dosud nejrozsáhlejší záruky společnosti Samsung – na digitální invertorové motory a digitální invertorové kompresory Samsung nejen podporuje důvěru ve spolehlivost svých produktů, ale dále se zavazuje ke snižování množství odpadu a podpoře udržitelnosti. Pro uživatele znamená tato záruka klidnější mysl, protože vědí, že jim spotřebiče budou sloužit po mnoho let.

Spolupráce na vytváření čistějších technologií

S přejímáním role lídra v oblasti energeticky úsporných spotřebních technologií spolupracuje společnost Samsung stále více se společnostmi, které mají ekologické cíle. Ve spolupráci se společností Patagonia vyvinula technologie praček, které snižují znečištění mikroplasty vznikajícími při praní. Nové pračky, jejichž uvedení na trh je plánováno na září, dokážou snížit znečištění mikroplasty z praní o působivých 54 %. Tuto výhodu však nebudou mít pouze nové pračky, protože do konce roku získají přístup k této funkce prostřednictvím aktualizací také všechny kompatibilní modely.

Udržitelnost se stává velmi důležitým faktorem našich životů a společnost Samsung se proto s nadšením ujímá vedoucí role při vytváření domácích spotřebičů, které mohou pomoci šetřit energii a prostředky v domácnosti. Navštivte nás na veletrhu IFA 2022 nebo na webových stránkách Samsung.com, abyste zjistili více.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2021 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 74,6 miliard dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.