Portu zhodnocuje peníze chytře a na pár kliknutí, potvrzují v nové kampani reální uživatelé platformy

Praha, 4. října – Od října spouští online investiční platforma Portu novou televizní a online kampaň. Navazuje na koncept práce s reálnými investory, uživateli Portu. Ústředním motem kampaně je slogan „Portu, lepší místo pro peníze“. 

Nová kampaň online investiční platformy Portu navazuje na úspěšný koncept Chytrý investor z podzimu loňského roku a posouvá ho na další úroveň. V reklamě vystupují reální investoři, kteří zhodnocují své úspory s Portu. „Oslovili jsme naši investorskou bázi a přihlásily se nám stovky lidí. Z těch jsme vybrali reprezentanty nejčastějších investorských skupin u nás na Portu. Pro aktuální kampaň máme připraveny spoty se třemi z nich,” říká Ondřej Karanský, marketingový manažer Portu. 

Prvním zástupcem reálných investorů je Jana, která hovoří za rodiče a spoří své dceři na snazší start do života, druhým je Klára jako zástupce mladé generace, která pro své úspory hledá jednoduché a profi řešení, o které se nemusí příliš starat. Zástupcem střední generace je Pavel, kterému se na Portu líbí moderní fintech přístup s potenciálem výnosů bez výrazných starostí a časových investic. 

Kampaň je určena pro všechny, kteří vytvářejí úspory a mají zájem je zhodnocovat. „Chceme ukázat, že chytrý investor může být opravdu kdokoliv. Nemusí investování věnovat svůj drahocenný čas, přesto může zhodnocovat své úspory efektivně, nízkonákladově, jednoduše a moderně. To celé s portfoliem, o které se stará tým profesionálů,” doplňuje Karanský. Podle něj vyvolala loňská kampaň výrazný zájem nových uživatelů, kdy se jich do Portu v průběhu pěti měsíců trvání kampaně zaregistrovalo necelých 43 tisíc a šlo tak téměř o 100% nárůst oproti předchozím měsícům.

Aktuální kampani předcházelo několik focus groups, testování kreativ kampaně, a především kvalitativní průzkum, který ukázal, že lidé o svých financích a zhodnocování úspor více přemýšlejí. Zatímco deklarují, že se v této oblasti chovají aktivně, realita je poněkud jiná. Generace lidí ve věku nad 45 let má stále poměrně konzervativní návyky a pod pojmem ´aktivní´ si představuje správu bankovního portfolia jako je běžný nebo spořicí účet. Její zástupci jsou méně zkušení, chtějí mít peníze pod vlastní kontrolou a investování je pro ně příliš riziková a dlouhodobá záležitost. Jako zdroj informací využívají nejčastěji někoho ze svého okolí nebo bankovní poradce. Na druhé straně mladá generace sleduje nové trendy, ráda zkouší nové technologie jako investiční aplikace a zhodnocování peněz vnímá částečně jako formu zábavy. Informace hledají nejčastěji v online světě, na Youtube nebo poslouchají finanční podcasty. Nicméně, finanční gramotnost mladé generace pokulhává. Pro obě skupiny pak platí, že fungujícím impulzem k investování je pro ně pozitivní a autentická zkušenost někoho, komu důvěřují. 

Za kreativním konceptem kampaně stojí ShrtCut studio, produkci spotů zajišťovala agentura Barletta pod režisérským vedením Matěje Chlupáčka. Kratší 15´ stopáž spotů běží od začátku října do konce ledna příštího roku na televizních kanálech Prima, AT media, Barrandov a Óčko. Od listopadu bude nasazena 30´varianta spotu se všemi aktéry. Souběžně s televizní kampaní poběží i bannerová online podpora.  

O Portu

Portu je retailovou divizí WOOD & Company. V rámci Portu jsou vyvíjeny on-line investiční a finanční platformy, které demokratizují český investiční trh a díky využití moderních technologií nabízí široké veřejnosti služby, které byly dříve dostupné jen bohatým. Portu umožňuje lidem nakládat s jejich volnými penězi tak, aby měli méně starostí a snadněji dosahovali svých finančních cílů. Je postaveno na hodnotách maximální dostupnosti, transparentnosti, efektivnosti a personalizace.

Portu.cz nabízí od roku 2018 moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou on-line asset managementu (neboli robo-advisory). Postupně také přidává další revoluční novinky v oblasti investování. Například v dubnu 2019 Portu spustilo tematické investování, které investorům umožňuje transparentně zhodnocovat peníze prostřednictvím sektorů a trendů, které odpovídají jejich cílům, hodnotám i přesvědčení. V září 2019 Portu spustilo on-line investiční galerii Portu Gallery. Ta jako jediná v Evropě umožňuje investorům diverzifikovat jejich portfolia a investovat do historických a sběratelských předmětů s potenciálem zajímavého zhodnocení. V listopadu 2019 Portu přišlo s dětskými investičními účty. Ty se sníženým poplatkem, jen 0,25 % ročně, umožní dosáhnout vyšších výnosů a nashromáždit větší objem peněz, až si je děti jednou budou chtít vybrat. Na podzim 2020 Portu spustilo platformu opPORTUnity, na které umožnilo investorům účastnit se velmi úspěšné emise akcií Pilulka na pražské burze. Portu má nyní již více než 160 000 uživatelů a pod správou více než 13 miliard korun. Je tak největší investiční platformou ve střední Evropě.

Sledujte Portu na Facebooku, Instagramu nebo na LinkedInu.

Ukázky video spotů: 

Chcete investovat s odborníky? Tak zkuste Portu

Máte rádi moderní věci? Tak zkuste Portu.

Chcete zhodnocovat peníze bez zbytečných poplatků? Tak zkuste Portu

Je chytré používat Portu – zkuste to i vy!