SteelSeries uvádí vylepšené klávesnice Apex Pro TKL

Nejrychlejší klávesnice, které preferují profesionální eSport hráči, jsou ještě rychlejší

Bezdrátový model je vybaven duální bezdrátovou technologií Quantum 2.0 využívající 2,4GHz síť

Chicago, 4. 10. 2022 – Společnost SteelSeries, přední světový výrobce herních a esportových periferií, uvádí evoluční řadu klávesnic Apex Pro TKL. Nástupce modelu, u kterého všechno začalo, revoluční a vysoce oceňovaná Apex Pro TKL, se dočkala vylepšení zejména v podobně OmniPoint 2.0 spínačů.

Rok 2019 se zapsal do kroniky hráčů výrazným písmem. Na trh přišla první herní klávesnice s plně nastavitelnou výškou aktivace, což představovalo dosud největší průlom v inovacích klávesnic od doby prvních mechanických spínačů. První generace Apex Pro TKL se stala velmi oblíbenou u každodenních hráčů a sbírala spolu s profesionálními hráči vítězství po celém světě.

Rozdíl mezi vítězstvím a prohrou může být otázkou milisekund. V roce 2022 SteelSeries vyvinula technologii OmniPoint umožňující všem hráčům vybrat si z 37 úrovní aktivace od pouhých 0,2 mm po 3,8 mm s dobou odezvy jen 0,54 ms. Spínače OmniPoint 2.0 mají 11krát rychlejší odezvu než standardní mechanické spínače a při nastavení aktivace ve výšce 0,2 mm mají 10krát rychlejší aktivaci. Klávesnici si lze nastavit pro jakýkoli program či hru, od letmého dotyku po jistý hluboký stisk, prostřednictvím aplikace SteelSeries GG.

Nad rámec rychlostních předpokladů spínačů OmniPoint 2.0 přichází také se speciální duální funkcí 2v1, která umožňuje nastavit dvě různé akce na jednu klávesu, například chůzi v jednom bodě aktivace a běh při hlubším stisku.

Kompaktní konstrukce TKL bez numerického bloku uvolňuje prostor pro neomezené pohyby myší, zatímco OLED display poskytuje informace v reálném čase ze hry, z komunikační aplikace a mnoho dalšího bez nutnosti opouštět hru. Kvalitní Double Shot PBT klávesy nabízí životnost až 100 milionu kliknutí a vysokou odolnost proti opotřebení díky dvojité vrchní vrstvě.

V klávesnici je integrována duální bezdrátová technologie Quantum 2.0 poskytující ultrarychlé plynulé připojení přes 2,4GHz síť nebo maximální kompatibilitu díky Bluetooth 5.0. Bezdrátový provoz zajišťuje baterie s 40hodinovou výdrží.

23. května 2022 se hráč Karrigan z týmu FaZe stal prvním profesionálním hráčem, který vyhrál významný CS:GO turnaj s bezdrátovou klávesnicí Apex Pro Mini Wireless, která stejně jako Apex Pro TKL Wireless využívá technoligií OmniPoint 2.0 a Quantum 2.0.

Nové generace klávesnic SteelSeries Apex Pro TKL a Apex Pro TKL Wireles jsou celosvětové dostupné prostřednictvím www.SteelSeries.com nebo u lokálních prodejců za ceny:

O SteelSeries

SteelSeries je celosvětově známou značkou a lídrem v oblasti herních, konzolových a esport periferií zaměřených na prémiovou kvalitu, inovace a funkčnost. Společnost SteelSeries byla založena v roce 2001 a neustále posouvá výkon příslušenství na vyšší úroveň, a to díky inovacím a technologiím, které představuje jako první na trhu, a které umožňují hráčům hrát lépe, trénovat déle a čelit výzvám. SteelSeries je předním podporovatelem esportu a soutěžního hraní, spojuje hráče a podporuje smysl pro komunitu a cílevědomost. Právě Steelseries komunita profesionálních hráčů a herních nadšenců je hnací silou společnosti, ovlivňuje návrhy a výrobu každého jednoho produktu a ekosystému v aplikaci SteelSeries GG. Pod křídy SteelSeries jsou značky KontrolFreek, lídr v oboru kvalitního příslušenství pro ovladače, a Nahimic, lídr v oblasti 3D zvukových řešení pro hraní her. V roce 2022 se SteelSeries připojila do skupiny GN, světového lídra v oblasti inovativních a inteligentních audio a video komunikačních řešení prodávaných v přibližně 100 zemích světa. SteelSeries najdete na sociálních sítích Facebook @SteelSeries, Instagram @SteelSeries, Twitter @SteelSeries nebo na webu SteelSeries.com.