Publicis Groupe kupuje českou agenturu VIVnetworks a vytváří největší světové řešení pro affiliate marketing

VIVnetworks, jedna z největších agentur zaměřených na affiliate marketing ve střední a východní Evropě, se začlení do platformy výkonnostního marketingu CJ komunikační skupiny Publicis Groupe.

Klienti budou těžit z mezinárodně fungující výkonnostní platformy a lokalizovaných, důvěryhodných služeb, které pohánějí transformaci obchodu.

Mnichov; 14. listopadu 2022 – Publicis Groupe [Euronext Paris FR0000130577, CAC 40] dnes oznamuje akvizici české společnosti VIVnetworks, přední affiliate marketing agentury ve střední a východní Evropě. S portfoliem více než 900 klientů z 27 zemí pomáhá VIVnetworks značkám v e-commerce posilovat jejich aktivity v oblasti výkonnostního marketingu k dosažení vyšších prodejů a rychlejšího růstu – ve střední a východní Evropě i globálně.

Celosvětové výdaje na reklamu v rámci affiliate marketingu činí 14 miliard dolarů a dále rostou. Očekává se, že v roce 2024 dosáhnou 15,7 miliardy dolarů. Affiliate marketing se stále více stává důležitou součástí prodejního ekosystému, ve kterém dochází k prolínání technologií a partnerství s cílem vytvořit výhodné zapojení do nákupního procesu a podpořit ziskový růst.

VIVnetworks se začlení do CJ, globální platformy výkonnostního marketingu komunikační skupiny Publicis Groupe. Společně poskytnou největší světové řešení pro výkonnostně orientovaný affiliate marketing. Ve spolupráci s platformami Profitero a CitrusAd, které skupina Publicis Groupe taktéž v nedávné době koupila, stejně jako s jejím řešením pro identitu Epsilon, zvýší posílená kompetence v oblasti affiliate marketingu celkovou nabídku Publicis Groupe v oblasti obchodu (commerce). I proto, že bude pro poskytování personalizované nabídky, odměn a doporučení napříč celou nákupní cestou využívat své detailní informace o spotřebitelích a produktech. Díky přístupu Power of One také Publicis Groupe nabídne svým klientům mezinárodně fungující a ověřený přístup k nejlepším službám a technologiím v oblasti affiliate marketingu.

Spojené síly CJ a VIVnetworks vytvoří unikátní příležitosti pro globální značky a vydavatele k aktivaci a růstu na trzích střední a východní Evropy, ale současně pomůže i těm, kteří z regionu expandují na mezinárodní trhy. Bude také sloužit jako regionální hub „Center of Excelence“ pro inzerenty, vydavatele a agentury, kterým bude poskytovat strategické poradenství prostřednictvím zvláštních týmů zaměřených na data science, produkty, vývoj, rozvoj publisherů a prevenci podvodů. Zároveň dojde k oficiálnímu spojení dvou společností, které vzájemně spolupracují již řadu let a společně vytvářejí oceňované programy v oblasti affiliate marketingu.

VIVnetworks se začlení do nabídky CJ pro kontinentální Evropu a bude fungovat pod vedením Tobiase Allgeyera (Senior Vice President EMEA) se sídlem v Mnichově. Zakladatelé VIVnetworks Vladan Hejnic (CEO) a Robert Studený (COO) se připojí k výkonnému managementu CJ pro střední a východní Evropu.

Mayuresh Kshetramade, CEO, CJ, řekl: „Před deseti lety jsme v CJ začali spolupracovat s agenturou VIVnetworks, abychom využili jejich rozsáhlých zkušeností v oblasti affiliate marketingu ve střední a východní Evropě. S potěšením mohu říci, že tato spolupráce je nadále velice úspěšná. VIVnetworks v tomto regionu nejen že rozvíjela své expertní služby, ale pomáhala zde také formovat celé affiliate odvětví. Nyní se pod jednotnou hlavičkou CJ společnosti VIVnetworks a CJ naplno propojí, aby našim klientům – inzerentům, vydavatelům a agenturám – pomohly vítězit v oblasti obchodu. S využitím bezkonkurenčních regionálních a globálních znalostí v oblasti výkonnostního marketingu, které jsou podpořeny našimi mezinárodně uznávanými schopnostmi v oblasti dat, technologií a partnerství.“

Vladan Hejnic, zakladatel a CEO, VIVnetworks, řekl: „Integrace VIVnetworks do CJ přináší spojení odborných znalostí. CJ je globální výkonnostní síť a technologická platforma s lokální expertízou po celém světě. Tým VIVnetworks připojením k CJ její kompetence dále posílí a stane se hlavní silou ve střední a východní Evropě, z čehož budou těžit klienti VIV, CJ i globální klienti Publicis Groupe. Vedle schopností CJ nabídnout našim inzerentním partnerům akční přehled o trendech, best-practices a znalostech o lokálních trzích po celém světě, získají naši inzerenti prostřednictvím expertních týmů CJ také lepší přístup k know-how Publicis Grupe v oblasti transformace obchodu – například v oblasti data science, produktů, vývoje, rozvoje publisherů a prevence podvodů.“

O Publicis Groupe – The Power of One

Publicis Groupe [Euronext Paris FR0000130577, CAC 40] je globální lídr v oblasti komunikace. Klientům nabízí komplexní služby od poradenství po realizaci v oblasti marketingové i byznysové transformace. Publicis Groupe je významným partnerem svých klientů při transformaci s cílem posílit personalizaci ve velkém rozsahu. Skupina se opírá o deset expertíz soustředěných do čtyř hlavních oblastí aktivit: komunikace, média, data a technologie. Díky jednotné a pružné organizační struktuře mají její klienti snadný přístup ke všem odborným znalostem na všech trzích. Publicis Groupe má zastoupení ve víc než 100 zemích a zaměstnává přibližně 96 000 profesionálů.www.publicisgroupe.com | Twitter: @PublicisGroupe | Facebook | LinkedIn | YouTube | Viva la Difference!