Acronis přidává do Acronis Cyber Protect Cloud nové nástroje automatizace a strojové inteligence

Poskytovatelé služeb mohou eliminovat rutinní práce a zaměřit se na úkoly s vyšší hodnotou

PRAHA, 22. listopadu 2022 Acronis, globální lídr v oblasti kybernetické ochrany, představil důležité aktualizace své platformy Acronis Cyber Protect Cloud ve formě nových automatizačních nástrojů v produktu Advanced Automation a inovativních prvků strojové inteligence (MI) v rámci řešení Advanced Management. Obě rozšíření pomohou poskytovatelům MSP služeb zjednodušit svou práci, zaměřit se na aktivity přinášející vyšší hodnotu, a nabízet nástroje nezbytné k zabezpečení zákaznických systémů, dat, aplikací.

76 % IT správců dnes bojuje s tím, že nemají potřebný přehled o svých aplikacích a zařízeních. Pro MSP poskytovatele je ale mít přehled o zákaznické infrastruktuře naprosto klíčové, aby dokázali zabránit neplánovaným výpadkům a identifikovat a řešit vzniklé problémy. Protože výpadky provozu jsou velmi nákladné, jejich zákazníci od nich očekávají rychlou reakci a plnění poměrně náročných SLA požadavků. 

S novým balíčkem Advanced Automation získají MSP poskytovatelé vyšší úroveň automatizace s možností integrovat zákaznické back-office funkce se službami Acronis. Nové funkce například zahrnují automatizaci vyúčtování služeb, sledování a reportování SLA, podporu ticketovacího systému, automatizované určování účtovatelného a neúčtovatelného času, reportování provozní výkonnosti a ziskovosti, centralizované řízení z konzole Acronis a další. 

S aktualizací balíčku Advanced Management, který následuje krátce po uvedení nové verze Acronis Cyber Scripting, mají nyní MSP přístup k ucelenému, proaktivnímu řešení pro správu koncových bodů, jež nabízí:

  • Vzdálený monitoring k automatizované detekci anomálií postavený na strojové inteligenci
  • Spolehlivý patch management s automatickou zálohou v případě neúspěšné aplikace záplaty
  • Vylepšení Remote Desktop umožňující přístup i přes pomalé sítě a s podporou pro platformy MacOS a Linux
  • Inovované zabezpečení vzdáleného přístupu a nástroje Cyber Scripting díky dvoufaktorové autentizaci a novému protokolu využívajícímu dvoucestné šifrování AES.

Tyto nové funkce pracují v kombinaci s dalšími nástroji v rámci komplexní platformy Acronis Cyber Protect Cloud, která poskytuje ucelenou ochranu s využitím  bezpečnostních, zálohovacích a disaster recovery produktů. Podobně maximální účinnosti dosahují nové funkce Advanced Automation v kombinaci s dalšími řešeními Acronis podporujícími automatizaci firemních procesů.  

Nové nástroje a funkce začne společnost Acronis nabízet v rámci prosincové aktualizace a oba produkty pro automatizaci a strojovou inteligenci budou plně dostupné v prvním čtvrtletí 2023.

O společnosti Acronis

Acronis integruje ochranu dat a kybernetickou bezpečnost do uceleného, automatizované řešení kybernetické ochrany, která řeší výzvy bezpečnosti, dostupnosti, soukromí, autentičnosti a zabezpečení (SAPAS) v moderním digitálním světě. S flexibilním modelem nasazení, které vyhovuje potřebám poskytovatelů služeb i IT profesionálů, Acronis nabízí špičkovou kybernetickou ochranu dat, aplikací a systémů s využitím antiviru nové generace, zálohování, obnovy po havárii a ochrany koncových bodů za podpory výkonné umělé inteligence (AI). S pokročilými anti-malware funkcemi podporovanými strojovým učením a s autentizací postavenou na technologii blockchain chrání Acronis jakékoliv prostředí, od cloudu přes hybridní po on-premise, za efektivní a předvídatelné náklady. Řešení kybernetické ochrany Acronis spolehlivě využívá více než 20 000 poskytovatelů služeb, 750 000 podniků a organizací ve více než 150 zemích. S centrálami ve Švýcarsku a Singapuru a 2 000 zaměstnanci ve 34 lokalitách a 19 zemích je Acronis globální organizací se zastoupeními po celém světě. Více informací na www.acronis.com