Prasátko od Kofoly přiběhne na obrazovku i letos. Vánoční reklama představí limitovanou edicí s příchutí cukroví

Letos uplynulo 20 let od chvíle, kdy rodina Samarasových koupila recepturu na Kofolu. Tím se zahájila nová éra tradičního nápoje, který si dobyl srdce Čechů i Slováků. Od té doby přichází Kofola každoročně s inovativními kampaněmi. K Vánocům už neodmyslitelně patří její ikonické prasátko a věta „Já nemusím, já už ho vidím“. To nebude chybět ani letos a spolu s ním se na trhu objeví limitovaná edice dvou příchutí Kofoly: linecké cukroví a vanilkové rohlíčky.

„A tati, bude mít ty zahnutý zuby nahoru?“ Kdo by neznal vánoční reklamu s holčičkou a prasátkem. Na příběh, který se stal doslova symbolem přicházejících Vánoc, navazují každoročně dotáčené závěry, ve kterých se představují vánoční limitované edice Kofoly. Ty fungují jako zpestření tradiční nabídky. Ani letos tomu nebude jinak –⁠ prasátko v originálním papírovém světě představí limitovanou edici dvoulitrové Kofoly s příchutí lineckého cukroví.

Celá vánoční kampaň se letos točí kolem pečení. „Vycházíme vstříc chutím našich zákazníků a reagujeme na aktuální trendy na trhu, kdy se jednoduché příchutě (skořice, kokos nebo med) zaměňují za komplexní příchutě hotových jídel nebo sladkostí, jako je skořicová rolka či perníček. Rozhodli jsme se pro originální limitovanou edici s příchutí vánočního cukroví. Z chuťových testů nám nejlépe vyšla varianta lineckého cukroví a vanilkového rohlíčku,“ vysvětluje Lubica Mieresová, marketingová manažerka značky Kofola.

Příchuť Vanilkový rohlíček lze považovat za částečný návrat úspěšné vanilkové Kofoly, která byla na trhu naposledy v roce 2017. „Na Facebooku existuje skupina fanoušků, kteří po návratu vanilkové Kofoly dlouho volají. Není sice nijak veliká, ale my svým zákazníkům nasloucháme a když je to jen trochu možné, rádi jim vycházíme vstříc. A tento rok jim vanilkovou Kofolu tímto způsobem částečně vrátíme,“ říká Lubica Mieresová. 

Kampaň svou hlavní myšlenkou odkazuje na tradiční, autentické a československé Vánoce. „Našim zákazníkům jsme chtěli přinést kampaň, která bude odrážet tradici a esenci Vánoc. Pečení je v Česku a na Slovensku silně spojeno s adventním časem, a právě proto jsme se rozhodli příchuť vánočního cukroví propojit i se značkou Kofola,“ doplňuje Lubica Mieresová. 

Za letošní kampaní „Už se pečou Vánoce“ stojí agentura Kaspen. Tradiční vánoční reklama, na kterou jsou diváci zvyklí, díky ní dostala nový konec. Prasátko nově pobíhá v originálním papírovém světě, který byl pro účely spotu vytvořený z reálného pečícího papíru a společně s nafocenými etiketami rozanimovaný do krátkého příběhu. Pohádkový svět vznikl ve spolupráci s českým designérem a ilustrátorem Jiřím Jarošem. Televizní kampaň startuje 21. listopadu a poběží až do Vánoc. Doplňuje ji on-line komunikace na sociálních sítích, která bude rozvíjet motiv lásky k pečení. 

Kofola Original a limitované edice ve vánočním přebalu jsou dostupné na pultech obchodů již nyní. Limitky se prodávají ve dvoulitrových lahvích, Kofola s příchutí lineckého cukroví je k dostání na celém trhu, Vanilkový rohlíček pouze v prodejnách Albert. 

Vizitka kampaně: 

Klient:              Kofola ČeskoSlovensko 

Název kampaně: Už se pečou Vánoce

Kreativní agentura: Kaspen Jung von Matt

Creative Director: Lester Tullett

Strategie: Leon Sverdlin

Art director: Iva Nitkulinec

Copywriter: Julie Vernerová

Account director: Tereza Ebermannová

Account manager: Nikola Luzárová

Režie: Jakub Veselý

Produkce: Bypass

Hudba: Sweetara Music (název: Inspiring Christmas Logo)

Produkce online: Cousin’s Production

O Skupině Kofola
Skupina Kofola je jeden z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů s jedenácti výrobními závody na pěti evropských trzích. Celkově zaměstnává téměř 2 000 lidí. 

Do produktového portfolia v Česku a na Slovensku patří tradiční kolový nápoj s originální recepturou Kofola, pramenitá voda Rajec, minerální vody Kláštorná Kalcia, Korunní a Ondrášovka, řada sirupů Jupí, hroznový nápoj Vinea, dětské nápoje Jupík, energetický nápoj Semtex a další tradiční československé značky Chito, Top Topic a Citro Cola. V licenci vyrábí a distribuuje například Royal Crown Colu. Nejnovějšími přírůstky do nápojového portfolia na československém trhu jsou řemeslné cidery a limonády F.H.Prager a prémiová limonáda Targa Florio ze sicilských citrusů.

V únoru roku 2013 se Kofola stala výhradním distributorem značky Evian pro Českou a Slovenskou republiku a v říjnu 2013 oficiálním distributorem tradiční minerální vody z léčivého zdroje Vincentka pro české maloobchody a gastronomii. Od začátku roku 2015 Kofola exkluzivně distribuuje v České republice a na Slovensku produkty společnosti Rauch. 

Do skupiny Kofola patří i síť UGO, která v ČeskoSlovensku provozuje Freshbary a Salaterie, dále pak LEROS, tradiční český výrobce směsí z léčivých rostlin. Součástí voňavého pilíře Skupiny Kofola je i společnost Espresso, která už přes dvacet let přináší na český trh nejen špičkovou kávu Café Reserva, ale i prémiové cejlonské čaje Dilmah. Pod křídly voňavého pilíře uvedla Kofola na trh i novou vlastní značku italské kávy Trepallini.