Sharp poskytne své solární systémy do oblastí postiženým zemětřesením v Japonsku

Společnost Sharp vyjadřuje své nejhlubší sympatie všem lidem postiženým zemětřesením v oblasti Tóhoku (na japonském pobřeží Tichého oceánu) a věří v co nejrychlejší obnovu všech postižených oblastí.

Zároveň Sharp připravuje společně s firmou Shin-Kobe Electric Machinery 250 sad solárních systémů pro zaslání do oblastí postižených zemětřesením a tsunami. Ve spolupráci s japonským ministerstvem obrany plánují obě společnosti uvést všechny systémy do provozu v nouzových obydlích od 25. března. (TZ)

Od prvních okamžiků katastrofy přemýšlelo vedení společnosti Sharp nad tím, jak by mohly být jejich solární systémy užitečné. Ve spolupráci s firmou Shin-Kobe Electric Machinery a dalšími obchodními partnery byl Sharp schopen velmi rychle sestavit vhodný solární systém určený pro katastrofou postižené oblasti.

Až donedávna byla jakákoliv doprava zásilek do postižených oblastí velmi obtížná. To se ale nyní změnilo s novým systémem přepravy zboží zavedeným japonským ministerstvem obrany na žádost vlád jednotlivých prefektur, a proto jsou společnosti, jako je Sharp, schopny posílat vlastní humanitární pomoc.

Solární systém určený pro oblasti postižené katastrofou je samostatný generátor elektrické energie, který se skládá ze solárních článků Sharp, akumulátorů Shin-Kobe Electric Machinery a řady zásuvek se střídavým proudem. Vyrobená elektrická energie může být použita například pro dobíjení baterií mobilních telefonů.

Hlavním účelem těchto solárních systémů je pomoci lidem nacházejícím se v postižených oblastech, kde obnovení veřejných dodávek elektrické energie může ještě nějakou dobu trvat.