S&T CZ nabízí „trenéra“ firemní výkonnosti

Systémový integrátor S&T CZ přišel s unikátní možností, jak zlepšit obchodní bilanci firem. Na jeden den poskytne společnostem nezávislého experta, který ve formě analýzy zmapuje situaci v podniku a identifikuje příležitosti pro zlepšení. IT firmy běžně poskytují obdobné služby analytiků, ale jejich doporučení jsou často vázána přímo na konkrétní produkty.  (TZ)

Společnost S&T CZ však nabízí jiný koncept: „Radek Rmoutil je nezávislým konzultantem s více než desetiletou praxí. Jeho doporučení nejsou vázána na konkrétního dodavatele, systémového integrátora nebo řešení a tím je zachována jeho nestrannost,“ řekl Pavel Jiruše, ředitel divize Business Intelligence společnosti S&T CZ, a dodává: „Nicméně pokud zákazník bude chtít provést změny implementací nových IT technologií, jsme připraveni mu pomoci.“

Ing. Radek Rmoutil, MBARadek Rmoutil získal vzdělání při studiu na VŠE, Nottingham Trent University (MBA) a Controller Institut. Své zkušenosti načerpal během 13 let trvající profesní praxe v ekonomických a manažerských pozicích ve společnostech ZAS Ostrava (dnes DHL), Pivovar Radegast (dnes SAB Miller), Lanex a Kofola Holding. Kromě tohoto již přes 10 let úspěšně působí jako lektor a konzultant pro Controller Institut, Point Consulting a VŠE Praha.

Firmy se totiž stále příliš neorientují v oblastech, jako je reporting, plánování nebo konsolidace dat, zvyšování efektivity či identifikace nových obchodních příležitostí. Netuší, na jakou oblast se mají zaměřit a čeho se vyvarovat. „Analýza jim pomůže stanovit priority s největším přínosem. Nemusí se jednat rovnou o doporučení implementovat nový informační systém, ale třeba jen o změnu metodik vyhodnocování informací,“ komentoval novou službu Radek Rmoutil, lektor a konzultant Controller Institutu a VŠE Praha.

Analýza nezávislého konzultanta si klade za cíl identifikovat krátkodobé i dlouhodobé přínosy, například snížení nákladů, zdrojů nebo optimalizaci procesů. „Popisuje podmínky pro úspěšnou realizaci navržených řešení včetně případných rizik a úskalí. Navrhuje také způsob jejich odstranění. Společnosti se tak vyhnou nepřiměřeným očekáváním a rozčarování plynoucí z nereálných očekávání,“ uzavřel Pavel Jiruše.

Co lze analýzou získat

  • Pohled nezávislého odborníka, který působil v řadě renomovaných firem
  • Praktické zkušenosti plynoucí z definování a realizace měření výkonnosti společnosti
  • Doporučení řešit opravdu jen ty podstatné oblasti, které mohou přinést patřičný užitek
  • Pomoc při definici zadání – jak vlastně měřit výkonnost ve Vašem konkrétním případě
  • Pomoc při stanovení priorit – budeme řešit to, co má největší přínos
  • Případnou asistenci při vedení projektu, abyste se vyvarovali chyb v průběhu implementace

O společnosti S&T CZ

Společnost S&T CZ je jedním z největších systémových integrátorů v České republice. Firma je součástí nadnárodní skupiny S&T AG, předního evropského dodavatele IT řešení a služeb, zastoupeného vedle Rakouska v 18 dalších zemích střední a východní Evropy. S&T AG čítá přibližně 2000 zaměstnanců.

S&T CZ v Česku disponuje týmem 210 odborníků a má pobočky v osmi městech: v Praze, Brně, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích, Olomouci a Ostravě. Do tuzemské skupiny S&T rovněž patří dodavatel lékařské techniky S&T Plus. Centrála nadnárodní skupiny S&T AG sídlí v Rakousku, s akciemi společnosti se od roku 2003 obchoduje na Vídeňské burze.

S&T CZ navrhuje, dodává a provozuje informační systémy a poskytuje řešení a služby v oblasti informačních technologií. Zaměřuje se zejména na výrobní podniky a utility, finanční instituce, obchodní organizace a veřejnou správu. K dlouhodobým klíčovým zákazníkům společnosti patří například Škoda Auto, Komerční banka, Česká spořitelna, Citibank, RWE, PwC, MPSV ČR, MMR ČR a další.

http://www.sntcz.cz/