CSC jmenuje nového ředitele divize pro Public Sector a Healthcare v regionu východní Evropy

Společnost CSC, vedoucí globální poskytovatel technologických řešení a služeb, jmenovala nového ředitele divize Public Sector a Healthcare pro region východní Evropy, kterým se stal Jaroslav Kmeť (39). S ohledem na rostoucí potřebu jednotlivých zemí regionu modernizovat oblast IT bude Jaroslav Kmeť zodpovědný za podporu stávajících zákazníků a rozvoj nových obchodních vztahů. V souvislosti se svou strategií posilování přítomnosti v healthcare odvětví bude CSC navíc rozšiřovat svůj tým o nové odborníky, tak aby mohla v každé zemi poskytovat řešení ušitá na míru lokálním specifickým požadavkům.  (TZ)

Vedle své nové pozice bude Jaroslav Kmeť též členem top manažerského týmu CSC Eastern Europe. Region, za který bude zodpovědný, zahrnuje prioritně Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Turecko a Srbsko a další země. V tomto regionu CSC navíc provozuje tři outsourcingová centra (jedno z nich v Praze).

Během své profesní kariéry zastával Jaroslav Kmeť řadu manažerských pozic v mnoha odvětvích včetně telekomunikací, finančních služeb, vojenského průmyslu, veřejného sektoru a zdravotnictví. Před svým nástupem do CSC pracoval 5 let ve společnosti Hewlett-Packard na pozici manažera pro veřejný sektor a healthcare, kde byl zodpovědný za alianční obchody v regionu střední a východní Evropy a Společenství nezávislých států.

„Jmenování Jaroslava Kmetě přichází v čase, kdy je poptávka po IT službách ve zdravotnictví na prudkém vzestupu,“ řekl Petr Špinar, generální ředitel CSC Eastern Europe. „Potřeba inovovat zdravotnické systémy ve východní Evropě je značná a vlády jednotlivých zemí chápou, že pro dosažení vyšší kvality služeb ve zdravotnictví, vyšší efektivity a úspor nákladů je nezbytné investovat do celonárodních systémů zdravotní péče. S našimi zkušenostmi a s již fungujícími zákazníky má CSC klíčové předpoklady k realizaci nákladově efektivních a flexibilních řešení na bázi eHealth, tj. elektronického zdravotnictví.“

Jaroslav Kmeť, narozený v Humenném na Slovensku, hovoří plynně anglicky a rusky, zajímá se mimo jiné o sport, zvířata a novinky ze světa mobilních technologií. K jeho dalším koníčkům patří cestování, kultura, beletrie a charitativní aktivity.

O CSC ve východní Evropě

CSC působí v regionu východní Evropy od roku 1995 a je zde přítomna v 9 zemích: v České republice, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku, Litvě, Turecku a Srbsku, přičemž zde zaměstnává více než 1 000 pracovníků. CSC se v regionu zaměřuje na systémovou integraci, outsourcing vícejazyčných služeb podpory a široké spektrum near-shoringového softwarového vývoje. CSC v regionu poskytuje své služby především v oblasti integrace ERP a odvětvových systémů zákazníkům z odvětví finančních služeb, veřejného sektoru, zdravotnictví a utilit.

Díky globálním outsourcingovým centrům v Praze, Sofii a Vilniusu se CSC stalo ve východní Evropě jednou z nejsilnějších společností v poradenství, systémové integrace a outsourcingu. Pro více informací navštivte www.csc.com/eastern_europe.

O CSC

CSC je vedoucí globální poskytovatel technologických řešení a služeb, které nabízí prostřednictvím tří primárních obchodních oblastí. Těmi jsou podniková řešení a služby, segment řízených služeb a v Severní Americe navíc veřejné služby. Kompetence CSC zahrnují návrh systémů a jejich integraci, informační technologie a outsourcing obchodních procesů, vývoj aplikačního softwaru, webové a aplikační hostování, podporu kritických systémů a manažerské poradenství. Společnost je uznávána jako lídr ve svém oboru, což ilustruje ocenění Nejobdivovanější globální poskytovatel IT služeb (2010) udělené společnosti CSC časopisem FORTUNE. Firma sídlí v americkém Falls Church, má po celém světě přibližně 93 000 zaměstnanců a za posledních 12 měsíců (končících 31. prosince 2010) vykázala obrat 16,2 miliardy dolarů. Pro více informací navštivte www.csc.com.