Společnost Nokia představuje nový prémiový smartphone

Nokia Oro je vyrobena z kůže od společnosti Bridge of Weir LeatherTM, její povrch je pokryt 18karátovým zlatem a tlačítko pro vstup do menu tvoří safírový křišťál. Tento prémiový chytrý telefon nabízí 8megapixelový fotoaparát a 3,5“ AMOLED displej chráněný odolným zesíleným sklem. Nokia Oro bude na pultech českých obchodů k dostání v létě tohoto roku, a to ve dvou barevných variantách (Nokia Oro Light a Nokia Oro Dark). Protože se jedná o prémiový produkt, nabízen bude pouze limitovaný počet kusů. (TZ)

„S Nokia Oro jsme vytvořili chytrý telefon, který je potěšením držet v ruce i používat. Platí to jak o přístroji samotném, tak o jeho prodejním balení,“ řekl Alessandro Lamanna, viceprezident pro marketing společnosti Nokia. „Nokia Oro je výjimečnou kombinací jemné řemeslné práce a pečlivě zvolených exkluzivních materiálů. Model Oro byl vytvořen s vášní pro detail, ať již jde o jednotlivé zlaté prvky, tlačítko pro vstup do menu ze safírového křišťálu nebo o ručně potažený kožený zadní kryt.“

Prodejní balení Nokia Oro také obsahuje cenami ověnčený Bluetooth headset Nokia J, pozlacený 18 karátovým zlatem. Nokia J nabízí technologii společnosti Nokia „Always Ready,“ díky níž stačí uživateli při příchozím hovoru jednoduše zvednout  headset a začít mluvit. To vše při výdrži baterie ve stand-by režimu až po dobu tří měsíců.

Nokia Oro se začne distribuovat v příštím čtvrtletí s nejnovějším updatem operačního systému Symbian pod názvem Anna. Ten uživatelům nabídne rozšířené možnosti v opsaní textu, Ovi Mapy s novými funkcemi nebo třeba vylepšený webový prohlížeč. Orientační maloobchodní cena telefonu bez dotací a daní je 800 EUR.

O společnosti Nokia

Společnost Nokia podporuje vzájemnou komunikaci a spojování lidí. Kombinuje pokročilé technologie s personalizovanými službami, které umožňují lidem zůstat blízko tomu, na čem jim záleží. Každý den se více než 1,3 miliardy lidí navzájem spojuje prostřednictvím zařízení od společnosti Nokia –  od mobilních telefonů optimalizovaných pro hlas, přes pokročilé chytré telefony připojené k internetu dostupné téměř kdekoliv na světě. Prostřednictvím Ovi (www.ovi.com) lidé využívají přístup k mapám a mobilní navigaci, rychle se rozšiřující obchod s aplikacemi, zvětšující se katalog digitální hudby, bezplatný e-mail a celou řadu dalších služeb. Dceřiná společnost NAVTEQ je celosvětovým lídrem v oblasti digitálních map a navigačních služeb a společnost Nokia Siemens Networks je globálním poskytovatelem vybavení, služeb a řešení pro komunikační sítě.