EA spouští Origin

Společnost Electronic Arts dnes oznámila spuštění nové herní online služby Origin™. Ta zákazníkům nabídne možnost stahovat hry EA přímo na PC, ale také populární nástroje známé ze sociálních sítí – možnost vyhledat přátele, spojit se s nimi a sledovat, co hrají. „Jsme připraveni nabídnout zákazníkům přímý přístup k našim produktům a celé hráčské komunitě způsobem, jaký dosud nezažili,“ uvedl výkonný ředitel EA John Riccitiello a dodal, že brzy se Origin rozroste o nové funkce a jeho nabídku doplní obsah, jaký nebude k dostání nikde jinde. Lokální verze nové herní služby Origin pro Českou republiku je v přípravě. (TZ)

Aktuálně je v nabídce Originu více než 150 her a v následujících měsících se stane místem, kde bude možné zakoupit a stáhnout exkluzivní limitované edice netrpělivě očekávaných her jako Battlefield 3 či FIFA 12, stejně jako produkty partnerů EA (Alice: Madness Returns™ či Kingdoms of Amalur: Reckoning™ z produkce 38 Studios.) Koncem tohoto roku se na Originu objeví také digitálně stažitelná verze Star Wars™: The Old Republic™.

„Origin je nová herní služba se dvěma základními funkcemi,“ říká David DeMartini, první viceprezident divize EA Global Online. „Jednou je stahování toho nejlepšího, co společnost EA a její partneři produkují a nabízí, a druhou jsou zmíněné elementy sociálních sítí. Hráči si postupně v rámci svého profilu naplní seznam přátel a multiplatformové informační rozhraní jim řekne, co a kde právě hrají. Každý si také může budovat vlastní hráčskou komunitu.

Jde o první krok na cestě evoluce Originu. V následujících týdnech bude počet počet služeb a funkcí rozšířen, stejně jako nabídka obsahu: exkluzivními demy počínaje a stažitelnými plnými hrami konče.  Origin se stane místem, kde fanoušci nakupují tituly z katalogu EA a sdílí své herní zážitky s  přáteli.

Na www.origin.com dnes zažívá premiéru také betaverze desktopové aplikace této nové služby. Origin bude k dispozici rovněž ve formě služby pro mobilní telefony a další přenosná zařízení.

Hlavní funkce a vlastnosti

Origin představuje nejsnadnější způsob nákupu a hraní her a dalšího obsahu z produkce EA, navíc s možností být neustále v kontaktu s přáteli. Betaverze desktopové aplikace Origin nabídne hráčům na PC následující:

  • Exkluzivní digitální obsah: Pomocí aplikace bude možné stahovat digitální verze her pro PC, např. Battlefield 3 nebo Need For Speed The Run. Později přibude také možnost přístupu k nejnovějším online betaverzím her, demům a dalším možnostem, jak si hry vyzkoušet před zakoupením.
  • Kontakt, sdílení, hraní: Aplikace umožňuje vytvoření seznamu přátel, import kontaktů z Facebooku a chatování třeba o zážitcích z her s celou komunitou Originu. Po připojení k účtu uvidíte, které z přátel máte online a co právě hrají. Speciální rozhraní pro zobrazení přímo v běžících hrách nabídne integrované funkce sociálních sítí a prohlížení internetu, včetně možnosti okamžitě do hry vložit zakoupený a stažený dodatečný obsah.

Portál Origin.com nabídne:

  • Trvalé profily – kdekoli, kdykoli: Po založení profilu na Origin můžete spravovat seznamy oblíbených her a přátel, které budete mít přístupné z jakéhokoli PC.
  • Rychlé a snadné nakupování: Origin.com je novým ústředním bodem pro stahování nejnovějších her EA pro PC s velmi přímočarým procesem úhrady a stažení zakoupeného či předobjednaného titulu. Obchod Origin.com je také velmi snadno přístupný na speciální záložce betaverze aplikace Origin.

Na tiskové konferenci EA na výstavě E3 v Los Angeles příští týden bude na portálu Origin.com zpřístupněn nový exkluzivní obsah pro tituly EA. Tisková konference začíná v pondělí 6. června 2011 ve 21:30 středoevropského času a vy můžete sledovat její přímý přenos na speciální stránce www.ea.com/cz/e3.

O Electronic Arts

Electronic Arts Inc. (EA) je globálním lídrem na poli digitální interaktivní zábavy. Jednotlivá vydavatelství společností pod mnoha značkami publikují a distribuují jak fyzická média, tak i onlinový obsah a služby pro konzole, osobní počítače, mobilní telefony a tablety. Společnost EA má více než 100 miliónů registrovaných hráčů a působí v 75 zemích světa.

Ve fiskálním roce 2011 ohlásila společnost EA se sídlem v kalifornském Redwood City tržby ve výši 3,6 miliardy USD. Všeobecně je uznávána jako přední producent kriticky vysoce hodnocených a kvalitních licencovaných herních sérií, jako jsou například The Sims™, Madden NFL, FIFA, Need for Speed™, Battlefield nebo Mass Effect™. Další informace o společnosti naleznete na oficiálních webových stránkách http://www.ea.com/cz.

Origin, The Sims, SSX a Need for Speed jsou ochrannými známkami společnosti Electronic Arts Inc. Mass Effect je ochrannou známkou společnosti EA International (Studio and Publishing) Ltd. Battlefield 3 ochrannou známkou společnosti EA Digital Illusions CE AB. STAR WARS a související vlastnictví jsou ve Spojených státech amerických a dalších zemích majetkem společnosti Lucasfilm Ltd. nebo jejích dodavatelů. © 2011 Lucasfilm Entertainment Company Ltd. nebo Lucasfilm Ltd. Všechna práva vyhrazena. John Madden, NFL a FIFA jsou majetkem příslušných vlastníků a užity s jejich svolením. Všechny ostatní známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

Tagged