Zapakatel.cz: Nejvíce lidé platí převodem, 5% využívá PayPal.com a stoupají platby v hotovosti

Od zavedení možnosti koupě slev na Zapakatel.cz v hotovosti (15. dubna 2011) stoupl podíl těchto plateb až na aktuálních zhruba 21% (z plateb provedených v květnu). Nejčastěji používanou platební možností je stále platba převodem (52%), platby kartou tvoří 24% a necelé 3% plateb je provedeno prostřednictvím platebního systému PayPal.com a PaySec.cz. (TZ)

Průměrný podíl způsobů plateb na Zapakatel.cz (srpen 2010 až květen 2011)
Průměrný podíl způsobů plateb na Zapakatel.cz (srpen 2010 až květen 2011)

„Zavedení hotovostních plateb přineslo hlavně pokles počtu plateb převodem, ale zároveň se dramaticky zvedl počet prodaných voucherů, které už lze koupit pouze v našem zákaznickém centru v pasáži Lucerna“ říká Tomáš Carba, marketingový manažer Zapakatel.cz. „Platba přes PayPal.com a PaySec.cz se stále drží na zhruba stejné úrovni. Tak vysoký zájem o platby tímto způsobem jsme původně vůbec neočekávali,“ dodává.

Od začátku fungování Zapakatel.cz se počty plateb pomocí PayPal.com a PaySec.cz v průměru pohybují na 5%, platby kartou na 29% a platby převodem na 63%. Hotovostní platby, od zavedení této možnosti v březnu tohoto roku stále stoupají, průměrné 3% tak neodpovídají aktuálnímu podílu (20%) plateb z měsíce května 2011.

„Nejčastější využití PayPal.com a PaySec.cz je u placení menších částek, tedy u částek zhruba do 300 Kč “ říká Tomáš Carba. „Co se objemu týče, nejvíce peněz přichází platbou převodem, karetní i hotovostní platby jsou nyní zhruba na stejné úrovni,“ dodává.

O Zapakatel.cz

Zapakatel.cz je jeden z nejsilnějších českých slevových serverů. Na trhu působí od léta loňského roku. K únoru 2011, tedy po pěti měsících fungování, zdesetinásobil obrat, ke dnešnímu datu má zhruba 150.000 registrovaných zákazníků. V březnu tohoto roku Zapakatel.cz otevřel první zákaznické centrum, ve kterém mohou lidé nakupovat speciální nebo nevyužité vouchery, platit v hotovosti či si osobně vyzvedávat zboží a vyřizovat reklamace.