Norton Safe Web pro Facebook používá více než 1 milion uživatelů

Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) dnes oznámil, že Safe Web pro Facebook, bezplatný nástroj, který uživatele Facebooku upozorňuje na nebezpečné odkazy, ještě než na ně kliknou, překročil milion uživatelů za méně než jeden rok od svého představení. (TZ)

Norton Safe Web pro Facebook chrání uživatele na Facebooku, skenuje jejich příspěvky na Zdi a identifikuje rizikové odkazy, které mohou vést na phishingové stránky, rizikové weby nebo mohou vést ke stažení nebezpečných souborů.

“Sociální sítě vyvolávají pocit důvěry, a uživatelé proto nepřetržitě sdílí vše se svými přáteli, rodinou a spolupracovníky,” říká Marian Merritt, obhájce bezpečného užívání Internetu, tým Norton společnosti Symantec. “Počítačoví zločinci rychle rozpoznali tento aspekt a přichází se stále novými způsoby, jak umístit podvodné a škodlivé odkazy do zpráv na Facebooku, takže přátele je považují důvěryhodné. Naše bezplatná aplikace poskytuje snadnou ochranu, aby se jeden špatný klik nestal pozvánkou pro počítačové zločince.”

V uplynulém roce Norton zaznamenal výrazný nárůst hrozeb spojených se sociálními sítěmi a Norton Safe Web pro Facebook detekoval více než 250 000 škodlivých odkazů.

“Norton Safe Web pro Facebook aktuálně skenuje denně v průměru 3,5 milionů odkazů –  kolem 100 milionů každý měsíc a máme kolem 8000 nových uživatelů každý den,” říká Jens Meggers, Senior Vice President Engineering, tým Norton společnosti Symantec. “Udrželi jsme si vysoké hodnocení od uživatelů, protože zaručujeme rychlý a snadný způsob, jak ochránit uživatele od spammování jejich přátel nebo infikování jejich počítačů nebezpečnými programy.”

Pro více informací, jak zůstat v bezpečí i online a nejnovějších hrozbách, navštivte Facebookovou stránku Norton CZ.

Cena a dostupnost

Norton Safe Web pro Facebook je bezplatný nástroj, který je k dispozici všem uživatelům Facebooku a stáhnout lze zde.

O produktech Norton společnosti Symantec

Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před počítačovou kriminalitou pomocí technologií, jako je antivirová ochrana, ochrana před spywarem a ochrana před phishingem, a současně mají nízké nároky na systémové prostředky. Společnost poskytuje také služby, například zálohování online, vyladění počítače a ochranu rodiny online. Staňte se fanouškem týmu Norton v síti Facebook na adrese www.facebook.com/norton a sledujte náš mezinárodní informační kanál @NortonOnline na webu Twitter. PR pro Velkou Británii můžete sledovat na webu Twitter na adrese twitter.com/nortonpruk

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.