Nokia N9 přichází na český trh. Stylově.

Společnost Nokia uvádí na český trh novinku Nokia N9. Její originální design a výrazné barvy se rozhodla představit na největší designové události roku v České republice Designblok 2011 a Designblok Dreft Fashion Week. Nokia N9 spojila své finské křivky s nadějnými českými návrháři a s mistrem českého designu Maximem Velčovským. (TZ)

Vytvořte si svůj vlastní telefon NOKIA – IKONA

Designblok letos proběhne od 4. do 9. 10. a Nokia N9 na něm nebude chybět. Každý, kdo Nokia N9 Lab navštíví, si bude moci sestavit a odnést vlastní „telefon“ vyrobený pod taktovkou Maxima Velčovského, který je autorem workshopu. Výsledné výtvory budou hodnotit sami návštěvníci. Ten nejkreativnější autor pak Nokia N9 vyhraje.

N9 vstupuje na módní mola

Model Nokia N9 povýšil mobilní telefon na módní doplněk. Proto se tři mladí módní návrháři spojili se společností Nokia, aby vytvořili speciální módní kolekci Nokia N9 Czech Fashion Selection v barvách Nokia N9. Ondřej Adámek, Radana Ivančic a Monika Drápalová představí na Designbloku modely, které ideálně doplňují telefon N9. Přehlídka s názvem Nokia N9 Czech Fashion Collection zahájí sérii módních přehlídek Designblok Dreft Fashion Week, která začne v prestižních prostorách Obecního domu v sobotu 8. 10. ve 13.00.

Minimalismus a finský design

Výrazná magenta, odvážně modrá nebo elegantní černá barva. Zkombinujte tyto barvy s minimalistickým průmyslovým designem, kde je pozornost upřena na detaily, a dostanete model N9, který nezapře svůj finský původ. Tělo je precizně vyrobeno z jediného kousku polykarbonátu, design je elegantně završen sklem odolným proti poškrábání. Ostrý displej AMOLED vše přivádí k životu přímo na svém povrchu a zaoblené sklo umožňuje snadný pohyb prstem po dotykovém displeji při přepínání aplikací. Díky pohybu „swipe“ je možné telefon ovládat zcela přirozeně, tak jako listujete stránkami v knize.

Předpokládaný termín zahájení prodeje telefonu Nokia N9 je plánován na první polovinu října 2011. K dostání bude ve dvou variantách, a to 16 GB a 64 GB. Doporučená cena varianty 16 GB je 14 990 Kč, doporučená cena varianty 64 GB je 16 490 Kč

Jste na sociální síti Facebook? Sledujte dění okolo Nokia N9 právě tam, ve speciální záložce. Dozvíte se v ní všechny potřebné informace: http://apps.facebook.com/nokia-fashion/

Profily designérů a módních návrhářů

Maxim Velčovský povýšil vázu na archeologický artefakt, míse dal tvar mapy Česka, z cibuláku vyrobil holínky nebo hlavu Lenina. Nejen za tato díla získal ocenění Designer roku na Czech Grand Design.
Profil: http://www.prague-art.cz/katalog/autori/212-maxim-velcovsky

Ondřej Adámek vystudoval bratislavskou akademii módního designu a uspěl v několika národních i mezinárodních soutěžích, v roce 2005 byl vyhlášen talentem pražského Fashion Week.
Profil: http://www.ooaa.cz/

Radana Ivančic je významnou polovičkou značky MUSET, založené v roce 2003, spolu s manželem Ivanem pracují na zakázkové tvorbě a produkci malosériových kolekcí.
Profil: http://www.muset.cz/

Monika Drápalová je jediná česká návrhářka, která svou tvorbou dostala do kolen i Paříž. Nyní vlastní svůj ateliér Modrá a to nejen v Praze, ale také v Lyonu.
Profil: http://www.modra-fashion.cz/

Nokia N9
Fotografie v tiskové kvalitě:    http://press.nokia.com/products/504/nokia-n9/
Tisková zpráva k produktu:      http://www.nokia.cz/o-spolecnosti-nokia/tisk/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy?newsid=-56010
Produktové stránky:                  http://www.nokia.cz/produkty/telefony/nokia-n9

O společnosti Nokia

Společnost Nokia podporuje vzájemnou komunikaci a spojování lidí.  Kombinuje pokročilé technologie s personalizovanými službami, které umožňují lidem zůstat blízko tomu, na čem jim záleží. Každý den se více než 1,3 miliardy lidí navzájem spojuje prostřednictvím zařízení od společnosti Nokia –  od mobilních telefonů, přes pokročilé chytré telefony až po vysoce výkonné mobilní počítače. V současné době společnost Nokia prostřednictvím portálu Ovi (www.ovi.com)  integruje své přístroje s inovativními službami, jako jsou hudba, mapy, aplikace, e-mail a mnohé další. Dceřiná společnost NAVTEQ je celosvětovým lídrem v oblasti digitálních map a navigačních služeb a společnost Nokia Siemens Networks je globálním poskytovatelem vybavení, služeb a řešení pro komunikační sítě.