XANADU začala firmám nabízet produkty Apple

Praha, Pardubice, České Budějovice, 14. listopadu 2011 – Akciová společnost XANADU, dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, rozšířila své portfolio o nabídku produktů značky Apple (s výjimkou telefonů iPhone). (TZ)

„Doposud si u nás většinou kupovali počítač Apple designoví nadšenci a grafici. Běžní firemní uživatelé většinou přišli zkrátka, neboť komplikovanou integraci do firemních systémů s dominancí produktů Microsoftu nechtělo IT oddělení podstupovat. Navíc pokud si někdo do firmy chtěl pořídit některý z Apple produktů, neměl většinou jinou možnost, než nakoupit v běžném obchodě nebo na e-shopu za hotovost,“ říká Tomáš Netolický, generální ředitel XANADU.

„Už to samo o sobě mohlo být pro některé společnosti pracující systémem objednávka/faktura/dodávka/instalace na místě, komplikací. S nástupem zařízení iPad, které defacto definuje nový typ koncového zařízení a „oslovuje“ i zaryté odpůrce používání osobních počítačů, bude zařazení Apple produktů do firemních systémů ještě více žádoucí. Náš hlavní přínos bude v tom, že klientovi dodáme ´jablíčkový´ počítač, iPad nebo server, a dokážeme tyto produkty integrovat a provozovat v jeho heterogenním IT prostředí.

Manažer tak získá jistotu, že si na cestách na ´nakousnutém jablíčku´ nejen přečte e-maily a zprávy na internetu, ale bude moci plnohodnotně pracovat s hlavními interními systémy jako CRM, ERP nebo dalšími vnitrofiremními portály.“

XANADU bude nabízet kompletní produktovou řadu Apple s výjimkou mobilních telefonů iPhone. Předpokládá přitom, že zájem bude jak o přenosná zařízení typu iPad nebo MacBook, tak o stolní počítače Mac nebo iMac nebo serverová a síťová řešení. Součástí nabídky budou i kancelářské balíky Mac OS X, nástroje pro úpravu fotografií, videa a hudby, pomůcky po správu obsahu, údržbu počítače nebo zálohování.

Z bohatého příslušenství Apple je možné zmínit designovou Magic Mouse, první více-dotykovou myš na světě, která reaguje na pohyb prstů, Apple Wireless Keyboard, štíhlou a elegantní hliníkovou bezdrátovou klávesnici nebo Apple USB Keyboard, „dlouhou“ hliníkovou klávesnici s numerickým blokem a dvěma USB porty.

Ucelená nabídka Apple pro korporátní klientelu je k dispozici ve speciální sekci webu XANADU na adrese www.xanadu.cz/apple.

20 let společnosti XANADU

O společnosti XANADU

XANADU je držitelem certifikátu ISO 9001:2008 pro obor Dodávky hardwaru, softwaru, služeb, outsourcingu a servisu hardwaru v oboru informačních a komunikačních technologií. Současně je držitelem nejvyššího statusu Gold Partner společností HP a Microsoft. Letos XANADU slaví 20. výročí od svého založení. Více informací: www.xanadu.cz.

V letošním roce slaví XANADU 20. výročí založení firmy. Během dvou dekád společnost sice změnila své jméno nikoliv však portfolio produktů a zákazníků. V roce 2010 došlo v XANADU k odštěpení divize CAD a GIS a fúzí s další společností do samostatné firmy, která přebrala její původní název CAD Studio. Počátkem roku 2006 společnost změnila svoji právní formu na akciovou společnost, jíž je dodnes.

###

Od svého vzniku se XANADU orientuje na komplexní dodávky IT řešení. Zpočátku se činnost společnosti soustředila na řešení pro projektanty a architekty, CAD pro strojírenství nebo GIS, což následně doplnila oblast IT infrastruktury – systémy kompletních síťových, tiskových, bezpečnostních a podnikových řešení a souvisejících IT služeb. XANADU nabízí dlouhodobé finanční zázemí, stabilitu, znalost a orientaci na trhu i regionální pokrytí, čehož jsou dokladem četné reference významných tuzemských i zahraničních zákazníků. Více informací: www.xanadu.cz.