Intel a Motorola Mobility uzavřely několikaleté partnerství pro vývoj mobilních telefonů

MEZINÁRODNÍ VELETRH SPOTŘEBNÍ ELEKTRONIKY, Las Vegas, 10. ledna 2012 — Společnosti Intel a Motorola Mobility Inc. (NYSE: MMI) oznámily uzavření několikaletého strategického partnerství. To se bude týkat většího počtu mobilních zařízení, mimo jiné chytrých telefonů, jež Motorola začne prodávat ještě letos. Telefony budou mít procesory Intel® Atom™ a budou fungovat na operační platformě Android™. (TZ)

Spolupráce, jež bude rozšířena i na tablety, spojí bohaté zkušenosti Intelu s vývojem procesorů a zkušenosti Motoroly s navrhováním a výrobou mobilních zařízení. Nové modely nabídnou vysoký výkon, dlouhou životnost baterie a komfort, který vyžaduje stále mobilnější životní styl.

„Když se technologie procesorů a softwaru sejde s inovacemi v oblasti mobilních telefonů, mohou se dít velké věci,“ prohlásil prezident a generální ředitel Intelu Paul Otellini. „Naše dlouhodobé partnerství se společností Motorola Mobility urychlí pronikání architektury Intel® do nových tržních segmentů. Očekáváme, že spojením našich dvou firem bude proražena nová cesta a že to nejlepší z procesorů se dostane do chytrých telefonů a tabletů, které zase přispějí k vysokému uživatelskému komfortu a umožní lidem být v kontaktu, ať jsou kdekoli.“

„Jsme velice rádi, že můžeme s Intelem spolupracovat na vývoji chytrých telefonů a tabletů, které budou postaveny na procesorech Intel Atom, a že tyto produkty budeme moci nabízet jak koncovým spotřebitelům, tak firmám,“ prohlásil Sanjay Jha, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Motorola Mobility. „Ačkoli mobilní telefon na světě používá 5 miliard lidí, jen necelých 800 milionů má chytrý telefon. Vzhledem k tomu, že platforma Android je světově nejrozšířenějším operačním systémem pro mobily, a vzhledem k nedávným pokrokům ve výpočetní technologii zde vidíme obrovský potenciál pro trh s konvergovanými zařízeními.“

Chytré telefony a tablety se rychle stávají nepostradatelnou součástí života a neustále nás doprovázejí. Strategické partnerství mezi Intelem a Motorolou rozšíří možnosti pokračující inovace v těchto oblastech; společnosti budou stavět na potenciálu intelovského SoC, jenž bude integrován do portfolia společnosti Motorola Mobility. Společnosti budou spolupracovat v oblasti hardwaru, softwaru a služeb ve snaze nabídnout komplexní řešení a vysoký uživatelský komfort v zařízeních s delší výdrží baterie, vyšším výpočetním výkonem, lepším optickým výkonem a video funkcemi a dokonalým bezdrátovým připojením.

O společnosti Intel

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Společnost navrhuje a buduje klíčové technologie, které na celém světě slouží jako základ pro výpočetní zařízení.

O společnosti Motorola Mobility

Motorola Mobility, Inc. (NYSE: MMI) kombinuje inovativní technologii a skvělé nápady k vytváření produktů, které uživatele obohacují a vzájemně spojují. Její portfolio zahrnuje konvergovaná mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety, dále bezdrátové doplňky, zařízení pro přenos dat a videa a též zařízení pro správu dat, jako jsou set-topy a zařízení pro přístup k datům. Více informací najdete na adrese www.motorola.com/mobility.

Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com.Video je k dispozici zde: http://www.youtube.com/playlist?p=PLF650326F3AE3A311