ACTIVE 24 zařazuje rychlost 10 Gbps a podporuje Pražskou potrubní poštu

Datové centrum společnosti ACTIVE 24 prošlo díky rozsáhlým investicím řadou vylepšení. Firma tak nyní disponuje desetinásobně vyšší propustností své páteřní sítě. Připojení do NIX.CZ, největšího českého peeringového uzlu, ACTIVE 24 povýšil na rychlost 10 Gbps. Naopak ze starého světa technologií je druhá novinka, sponzorství pokusu o obnovení provozu unikátní Pražské potrubní pošty. (TZ)
Co se týče vylepšení v datovém centru společnosti, došlo k několika rozsáhlejším změnám. Byly vyměněny oba hraniční routery, každý z nich nyní poskytuje routovací výkon až 80 Gbps. Dále pak proběhla instalace nových stohovatelných páteřních switchů s přepínacím výkonem až 88 Gbps, upgrade primární linky do NIX.CZ na 10Gbps, změnila se topologie vnitřní sítě z kruhu na dvojitou hvězdu a upgradoval se propoj mezi hlavním routerem a novou páteří interní sítě na 2x10Gbps.

„V ACTIVE 24 jsme nyní opět připraveni na další růst a zvýšené datové toky našich zákazníků; máme ještě lepší podporu technologie IPv6 a naše servery jsou výrazně odolnější proti potenciálním DoS útokům,“ okomentoval celou akci Zdeněk Brůna, technický ředitel ACTIVE 24 a dodal: „Celé akci předcházelo poměrně dlouhé a náročné výběrové řízení na nové síťové prvky. Chtěl bych tímto poděkovat za účast v něm jeho vítězi, společnosti Comsource s prvky Juniper, ale také ALEF0 s CISCO technologiemi, kteří tentokrát neuspěli.“

Při vylepšování supermoderních technologií se ACTIVE 24 snaží nezapomínat ani na ty staré. Proto se společnost rozhodla podpořit snahu o obnovu provozu unikátní technologické památky, jakou je Pražská potrubní pošta. „Nebýt starého světa komunikace, nebyl by tu ani ten náš současný nový. Snaha o obnovu Pražské potrubní pošty je nám nesmírně sympatická, proto jsme se rozhodli podpořit ji tím, co umíme nejlépe – darováním domén a webhostingových služeb. V současné době sháníme pro projekt webdesignéra, více se dozvíte na našem blogu Hosting.cz,“ uzavírá Zdeněk Brůna.

ACTIVE 24, s.r.o. je přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky i jednotlivce, kterým nabízí kompletní internetová řešení.

Mezi hlavní služby patří poskytování hostingu všech úrovní a kategorií, včetně řešení pro e-shop a e-mailových řešení nebo kompletní nabídku serverových řešení. Sledování současných trendů technického vývoje a naslouchání potřebám zákazníků umožňuje společnosti nabízet své služby vždy v té nejlepší kvalitě. ACTIVE 24 je na trhu již 15 let, je firmou s prověřenou a úspěšnou historií a se silným nadnárodním zázemím. www.active24.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s