Zapakatel.cz a Nadační fond PES V NOUZI pomáhají opuštěným a týraným psům

Praha 29. října 2012 – Zapakatel.cz, jeden z největších českých slevových serverů, přichází s novou charitativní akcí. Pomoc opuštěným a týraným psům z celé ČR prostřednictvím sbírky Nadačního fondu PES V NOUZI umožňuje zakoupením voucherů za 20, 50, 100 nebo 500 Kč přispět na krmivo, operace, veterinární péči, rekonstrukci útulků, vyhledávání adoptivních rodin či prosazování legislativních změn. (TZ)

V České republice ročně v kotcích v útulcích končí na tři tisícovky psů. Kdokoliv může pomoci upuštěným či týraným psům prostřednictvím Zapakatel.cz a sbírky Nadačního fondu PES V NOUZI. Zaplacená částka, 20, 50, 100 nebo 500 Kč, jde kompletně na pomoc psům. Právě prostřednictvím Zapakatel.cz je tak možné přispět k zlepšení jejich života i nalezení nových rodin.

Nadační fond PES V NOUZI se potýká i s tím, že se za poslední rok, vlivem zhoršující se finanční situace mnoha rodin, množí případy odložených psů. Ti končí uvázaní v lese, u silnice či v lepším případě někde v útulku. Útulky jsou ale již tak prakticky plné, často se potýkají s existenčními problémy, či jsou rušeny. Chybí jim i kvalitní krmivo, nejsou peníze na veterinární ošetření a řešení zdravotních problémů pejsků. Řada psů v útulcích tráví několik let, než se pro ně podaří najít nové rodiny. Někteří psi se v útulcích ocitnou na celý zbytek života.

Příběhy těch co pomoc opravdu potřebují

Šmudla je pětiletý oříšek nalezený sražený autem v poli mezi Chodským Újezdem a Žďárem v okrese Tachov. Má trvale poškozené levé oko, neslyší na levé ucho a dělá mu problém i chůze. Čeká ho dlouhá a finančně náročná léčba. Doposud činily veterinární výdaje 3 079,- Kč.

Prozatím se nachází v péči záchranné stanice v Tachově, ale potřeboval by se co nejdříve dostat do nové rodiny, zejména takové kde jsou starší lidé a měli by ho doma v domečku. Po ostatních stránkách je Šmudla v pořádku, jí, je čistotný a mazlivý.

Rex je pěti měsíční štěňátko křížence ovčáka v péči o.s. Zvíře v tísni.  Pochází z útulku, kde byl už i jednou adoptován, ale osvojitelka ho zanedbaného vrátila zpět s tím, že už ho nechce. K nové adopci už ho nebylo možné dát, protože byl ve velmi špatné stavu a je hospitalizován na klinice. Kromě kompletních vyšetření jsou mu podávány léky, infuze a umělá výživa a 25. října byl operován kvůli poškození střev. Na klinice bude hospitalizován ještě do konce týdne, pak se uvidí, zda bude moci jít do domácího léčení.

Celkové náklady léčby Rexe převýší 10 tisíc Kč a o.s. Zvíře v tísní nemá na pokračující léčbu a operací peníze, útulek se k psovi už nemá, s tím že ho předal právě o.s. Zvíře v tísni. Nadační fond byl požádán o příspěvek či uhrazení zbývající částky.

Konkrétní informace o těchto i dalších případech poskytne Nadační fond PES V NOUZI, podrobnosti a informace o dalším vývoji můžete získat i na této speciální stránce.

Pomoci je snadné

Peníze získané prostřednictvím Zapakatel.cz poslouží k zajištění základního krmiva a potřeb, veterinární péči, operace a veterinární ošetření, rekonstrukce a zateplení útulků, vyhledávání adoptivních rodin, inzerci, podporu psí adopce, osvětovou činnost, podporu projektů a prosazování legislativních změn ve věci zvýšení ochrany práv zvířat před týráním.

Vedle zakoupení voucheru na www.zapatel.cz je možné přispět i hmotnou pomoci – krmivem, chovatelskými potřebami, koupí hrníčků s logem či koupí dalších dárků. Zájemci se mohou stát i pravidelnými dárci fondu. Podrobnosti k dalším formám pomoci je možné zjistit na stránkách fondu: www.pesvnouzi.cz

Pomoci psům můžete okamžitě na www.zapakatel.cz/cs/praha/detail/id-8010–pomozte-opustenym-a-tyranym-psum-z-cele-cr-sbirka

O Nadačním fondu PES V NOUZI

Nadační fond PES V NOUZI- www.pesvnouzi.cz – vznikl v roce 2009 a jeho hlavním posláním je aktivní pomoc psům bez domova z celé ČR, opuštěným a týraným. Pomáhá psím útulkům, azylům, záchranným sdružením a depozitům v ČR. Zaměřuje se především na zajištění veterinární a materiální pomoci, a také na aktivní hledání nových domovů pro opuštění či týrané pejsky.

O Zapakatel.cz

Zapakatel.cz je jeden z nejsilnějších českých slevových serverů a na Slovensku působí jako Zabagatel.sk. Na trhu působí od léta roku 2010, v březnu 2011 otevřel v Praze první zákaznické centrum, ve kterém mohou lidé nakupovat speciální nebo nevyužité vouchery, platit v hotovosti či si osobně vyzvedávat zboží a vyřizovat reklamace. V září 2011 bylo otevřeno druhé zákaznické centrum v Brně.

Zapakatel.cz a Zabagatel.sk najdete na www.zapakatel.cz a www.zabagatel.sk, stejně tak jako na sociálních sítích Facebook (Zapakatel.cz a Zabagatel.sk), Twitter.com (@Zapakatel.cz),  Google+ (Zapakatel.cz) a Foursquare (Zapakatel.cz).