Mobito vstupuje do kamenných obchodů: uživatelé nakoupí v prodejnách Pompo a Sportisimo

Praha, 6. listopadu 2012 – Od 1. listopadu mohou uživatelé Mobita zaplatit v prvních velkých kamenných prodejnách po celé České republice – v hračkářství Pompo, během listopadu pak v prodejnách se sportovním vybavením Sportisimo.  Na zavádění Mobita do kamenných prodejen spolupracuje MOPET CZ se společností Datec Retail Systems, která poskytuje pokladní systémy a maloobchodní řešení i dalším obchodníkům. Od konce října se Mobito rozšířilo i do dopravy – uživatelé s ním zaplatí v desítkách vozů taxislužby Speed Cars Praha, kde je Mobito integrováno do tabletu řidiče.  (TZ)

„Vstupem do segmentu kamenných obchodů a dopravy pokračujeme v naší strategii šíření Mobita jako univerzální platební metody. Naším přáním je zákazníky doprovázet po celý den – od cesty do práce až po návrat domů,“ řekl Filip Zeman, generální ředitel společnosti MOPET CZ. „S příchodem Mobita se obchodníkům otevírají zcela nové možnosti prodeje,
a to například odbavení zákazníka od jeho oslovení až po zaplacení vybraného zboží přímo na prodejní ploše,“ dodal Filip Zeman.

V kamenných prodejnách Pompo a Sportisimo  je Mobito integrované vedle hotovosti
a platebních karet přímo v pokladním systému obchodníka. Z něho pak obchodník posílá zákazníkovi do Mobita účet k zaplacení. Ten pak účet ve svém Mobitu potvrdí svým osobním PIN kódem.  Obdobným způsobem užívají Mobito zákazníci i v taxislužbě Speed Cars Praha. Mobito mají řidiči integrované ve svém tabletu – z něj pak posílají účty k zaplacení přímo do Mobita zákazníkům. Zákazník nedává mobil z ruky – ve svém mobilu potvrdí platbu svým osobním PINem.

Mobito je nová služba pro placení mobilním telefonem, jejíž vznik podpořili všichni mobilní operátoři (O2, T-Mobile, Vodafone) a čtyři banky (Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank).

O Mobitu
Mobito je nová služba pro placení mobilním telefonem, kterou společnost MOPET CZ představila v září roku 2012. Mobito může používat kdokoli – není třeba si pořizovat nový mobilní telefon, novou SIM kartu a ani měnit mobilního operátora či banku. Služba funguje v 99 % mobilních telefonů, a to buď jako aplikace (telefony s operačním systémem iOS a Android) anebo jako Zpráva na displej zavoláním zdarma na *135*# (ostatní telefony). Mobito si mohou uživatelé připojit ke svému účtu (klienti partnerských bank) a platit Mobitem napřímo z bankovního účtu, anebo funguje jako „mobilní peněženka“, do které si uživatel předem pošle z účtu peníze a poté z ní platí. Platby Mobitem probíhají v reálném čase 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Placení Mobitem je zdarma.

O MOPET CZ
Založení společnosti MOPET CZ bylo iniciováno v roce 2010 bankéři s mnohaletými zkušenostmi Tomášem Salomonem a Viktorem Peškou. K dalším akcionářům společnosti se kromě zakladatelů řadí čtyři banky – Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank a všichni mobilní operátoři – Telefónica, T-Mobile, Vodafone. Akcionáři společně pokrývají téměř 60 % retailového bankovního trhu a 100 % trhu mobilního. V květnu 2012 společnost dostala povolení k činnosti od České národní banky a jako jediná v České republice získala status instituce elektronických peněz. MOPET CZ je transakčním centrem pro mobilní platby a jeho cílem je vytvořit z Mobita nový platební standard na trhu.