Nový způsob plateb za dobírku mobilem

Praha 6. listopadu 2013 – Společnost MOPET CZ rozšiřuje využití své služby Mobito pro platby za dobírku. Díky spolupráci se společností GLS tak poprvé zpřístupnila zákazníkům možnost zaplatit za nákup na internetu nebo při doručení jiných zásilek pohodlně prostřednictvím mobilního telefonu. Platba za dobírku Mobitem přináší zákazníkům i kurýrům nový komfort při placení a Mobito tímto vstupuje do nového segmentu plateb. (TZ)

Podle posledních průzkumů z roku 2013 platbu dobírkou na internetu preferuje téměř 40% zákazníků. Právě pro tyto zákazníky je služba Mobito určena. Partnerství společností MOPET CZ a GLS tak poprvé umožní skutečně provést platbu elektronicky i při osobním převzetí balíku od kurýra pomocí mobilního zařízení, což zatím neumožňuje žádná jiná platební metoda.

“Rychlost, flexibilita a spolehlivý servis je známkou kvalitní expresní balíkové přepravy. Z tohoto pohledu je Mobito pro GLS  ideálním doplňkem služby doručení na dobírku. Umožní mnoha nakupujícím vyřešit časté dilema: jak zaplatit za zboží bezhotovostně až v okamžiku doručení a toto rozhodnutí udělat zcela spontánně, bez dalších poplatků a omezení.“ uvedl při příležitosti zahájení této služby pro klienty GLS Gergely Farkas, Managing Director GLS Europe East.

Využití služby Mobito přináší hned několik výhod. Díky propojení služby s bankovním účtem nebo platební kartou má zákazník vždy dostatek peněz. Odpadá tak stres s potřebou mít hotovost v momentě příjezdu kurýra. Uživatel dokonce může kurýrovi pohodlně poslat peníze i na dálku a zásilku nechat převzít někým jiným. Mobito tak přináší nový způsob platby mobilním telefonem a nabízí velice komfortní řešení ve srovnání s klasickou dobírkou.

“Spuštění platby za dobírku mobilem v momentě, kdy má tento způsob platby na internetu necelých 40% fanoušků, je pro nás zcela logickým krokem. Zároveň je rozšířením dnes již velmi širokého portfolia různorodých příležitostí, kde je možné Mobitem zaplatit. Věříme, že si tento způsob platby najde své zákazníky a stane se pohodlnou alternativou hotovosti.” řekl Filip Zeman, ředitel firmy MOPET CZ, poskytovatele služby Mobito.

Způsob platby za dobírku Mobitem je jednoduchý, bezplatný a funguje zcela automaticky. Stačí, když zákazník při nákupu na internetu zvolí “Přepravu GLS” a při doručení balíku se rozhodne uhradit kurýrovi dobírkovou částku Mobitem. Zákazník ve svém Mobito účtu zadá částku a číslo kurýra, kam chce peníze poslat a platbu pak v telefonu bezpečně potvrdí PINem. Kurýr je okamžitě informován o platbě na svůj mobilní telefon a balík může předat zákazníkovi nebo komukoliv, kdo jej na adrese doručení v jeho zastoupení přebírá.

Platbu za dobírku Mobitem lze využít například e-shopech: www.tchibo.cz, www.coqui-eshop.cz, www.narex-makita.cz, www.spago.com a mnoha dalších. Více informací je dostupných na stránce www.mobitoplatito.cz/gls

O Mobitu

Mobito je služba pro placení mobilním telefonem, kterou společnost MOPET CZ představila v září roku 2012. Služba funguje v 99 % mobilních telefonů, a to buď jako aplikace pro telefony s operačním systémem iOS a Android anebo jako Zpráva na displej zavoláním zdarma na *135*# pro ostatní telefony. Mobito si mohou uživatelé připojit ke svému bankovnímu účtu anebo k platební kartě. Mobitem uživatelé zaplatí na internetu, v kamenných obchodech, ale i za různé služby – například v taxislužbě či v kadeřnictví. Mimo to lze Mobitem dobít kredit mobilu na volání a uskutečnit rychlé platby mezi lidmi. Platby Mobitem probíhají v reálném čase, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Placení Mobitem je zdarma. Více informací o Mobitu najdete na stránce www.mobitoplatito.cz

GLS v České republice a Evropě

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou firmou General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé, vysoce kvalitní služby přepravu balíků pro 220.000 zákazníků v Evropě, doplněné logistickými a expresními službami. V České republice GLS provozuje mezinárodní třídící uzel a 15 dep, které optimálně pokrývají všechny regiony. “Lídr kvality v evropské balíkové přepravě”, to je hlavní motto GLS. V této souvislosti je v GLS kladen důraz na udržitelný rozvoj: její celoevropská iniciativa Think Green vytváří aktivity zaměřené na ochranu životního prostředí. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností, skupina provozuje síť pokrývající 37 evropských zemí a celosvětově je propojena přes smluvní partnery. GLS má k dispozici 37 centrálních třídících středisek a 667 dep. Se svou pozemní sítí je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkových služeb v Evropě. 14.000 zaměstnanců zpracuje zhruba 380 milionů balíků ročně. Každý den vyjíždí na silnice okolo 18.000 automobilů GLS. Ve finančním roce 2012/13 GLS dosáhla obratu 1.84 miliardy eur. Více o GLS na www.gls-group.eu.