Platební služba Mobito proniká do plateb za spolujízdu autem.

Praha 17. října 2013 – Společnost MOPET CZ nabídla využití platební metody Mobito řidičům a spolujezdcům portálu Jizdomat.cz. Více než 60 000 uživatelů se tak může za spolujízdu vyrovnat přímo ze svého mobilu. Tento způsob platby mezi lidmi přináší do nejstaršího platebního vztahu hotovostí jednu zásadní výhodu – pohodlí. (TZ)

Jízdomat je největší český portál na zprostředkování spolujízdy autem v Česku. Desítky tisíc řidičů a spolujezdců sdílí náklady na cestování a domlouvají se na společných cestách. Spolujízda je novým trendem v oblasti cestování a uživatelům nabízí úsporu až poloviny nákladů na jednu cestu oproti prostředkům veřejné dopravy. Obsazení maximální kapacity automobilu přispívá k ochraně životního prostředí.

„Uživatelům spolujízdy se snažíme její průběh co nejvíce zpříjemňovat a ulehčovat. Díky využití aplikace Mobito nebudou muset spolujezdci předem počítat s přesnou částkou, kterou mají zaplatit. Pohodlné přepošlou peníze řidiče přímo v autě,“ vysvětlila zavedení platby přes mobilní telefon mluvčí Jízdomatu Martina Čmielová.

Výhodou služby Mobito při platbě za spolujízdu nebo jakoukoliv jinou službu či produkt mezi běžnými lidmi je pohodlnost a rychlost. Jedná se o platbu, která je v Mobitu zcela zdarma. V případě Jízdomatu zaplatíte Mobitem na místě, v cílové destinaci. Nemusíte řešit, jestli máte přesnou sumu v peněžence, ani to, jestli má řidič drobné na vydání. Jednoduše pošlete Mobitem požadovanou částku na telefonní číslo řidiče, který je o přijetí částky okamžitě informován. Obdobným způsobem lze zaplatit za nákup dětského kočárku na Mimibazaru anebo za zánovní telefon na Bazoš.cz. V principu postačuje, aby měl Mobito aktivní pouze kupující.

Do budoucna se počítá s možností hlubší integrace do stránek Jízdomatu. Uživatelé by si tak již ve svém profilu mohli uvést připravenost platit anebo přijímat platby Mobitem. Řidiči by si například mohli také vyžádat zaplacení drobné zálohy předem, čím by snížili riziko neseriózního zájemce o spolujízdu.

Více informací je dostupných na www.mobitoplatito.cz/jizdomat.

O Mobitu

Mobito je služba pro placení mobilním telefonem, kterou společnost MOPET CZ představila v září roku 2012. Služba funguje v 99 % mobilních telefonů, a to buď jako aplikace pro telefony s operačním systémem iOS a Android anebo jako Zpráva na displej zavoláním zdarma na *135*# pro ostatní telefony. Mobito si mohou uživatelé připojit ke svému bankovnímu účtu anebo k platební kartě. Mobitem uživatelé zaplatí na internetu, v kamenných obchodech, ale i za různé služby – například v taxislužbě či v kadeřnictví. Mimo to lze Mobitem dobít kredit mobilu na volání a uskutečnit rychlé platby mezi lidmi. Platby Mobitem probíhají v reálném čase, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Placení Mobitem je zdarma. Více informací o Mobitu najdete na stránce www.mobitoplatito.cz

O Jízdomatu

Jízdomat.cz je portál zaměřený na zprostředkování spolujízdy. Pomocí vyspělých technologií (Google maps, Facebook, Neo4j) umožňuje svým uživatelům velice pohodlné ovládání. Na podzim roku 2010 jej se svými kolegy založil student VŠE Jan Mittner, který během svého studia postrádal přehledný a kvalitní web pro domlouvání spolujízdy. Ačkoli v době vzniku nebyl Jizdomat.cz prvním portálem svého druhu v České republice, díky novým prvkům a snadnému ovládání se stal jedničkou na českém trhu. Jízdomat.cz za krátkou dobu dokázal přilákat 85 000 návštěv měsíčně, téměř 65 000 registrovaných uživatelů, 33 000 fanoušků na Facebooku a nadále rychle roste. Více o Jízdomatu na http://www.jizdomat.cz.