Mobito se rozšiřuje do stovek nových e-shopů díky spolupráci s PayU, předním poskytovatelem online plateb

Praha, 13. listopadu 2012 – Mobito, nová služba pro placení mobilním telefonem, se rozšiřuje i do dalších e-shopů. Od poloviny listopadu mohou uživatelé Mobita zaplatit Mobitem  na Kasa.cz, v jednom z největších e-shopů na českém trhu se spotřebním zbožím, dále pak v e-shopu s elektronikou Euronics.cz, audioknihami Audiotéka.cz anebo v e-shopu vydavatelství Economia. Společnost MOPET CZ, tvůrce Mobita, uzavřela strategické partnerství s předním integrátorem online plateb, společností PayU, která bude Mobito integrovat i do dalších e-shopů. Aktuální seznam všech míst, kde lze zaplatit Mobitem, najdou zájemci na www stránkách Mobita. (TZ)

„Díky partnerství s PayU budou moci naši zákazníci v dohledné době Mobitem zaplatit ve stovkách nových e-shopů, ve kterých se ročně zrealizují nákupy za více než 13 miliard korun, a přesvědčit se o výhodách placení Mobitem na internetu,“ řekl Filip Zeman, generální ředitel společnosti MOPET CZ. „Jsme přesvědčeni, že není rychlejšího, pohodlnějšího a zároveň bezpečnějšího způsobu placení na internetu, než je placení právě Mobitem. Zákazník při placení zadává jediný údaj – své telefonní číslo. Platbu pak potvrzuje svým osobním PIN kódem přímo ve svém mobilním zařízení,“ dodal Filip Zeman.

„Integrací platební metody Mobito vstupujeme do velmi perspektivního segmentu mobilních plateb a zároveň rozšiřujeme portfolio našich platebních metod,“ řekl Gabriel Kalapoš, ředitel PayU ČR. „Strategickým partnerstvím se společností MOPET CZ chceme obchodníkům přinést další možnost akceptace plateb pomocí inovativních technologií a umožnit přijímat platby od potenciálně velké masy uživatelů mobilních telefonů. Přímo to souvisí s naší strategií,“ dodal Gabriel Kalapoš.

Na internetu zaplatí zákazníci Mobitem jednoduše – do platební brány zadají pouze své telefonní číslo a platbu následně potvrdí ve svém telefonu svým osobním PIN kódem. Edukativní video, jak provést platbu na internetu, najdou zájemci ke zhlédnutí zde:

Placení Mobitem přes aplikaci (telefony se systémem iOS a Android)

Placení Mobitem u ostatních telefonů přes tzv. Zprávy na displej

O Mobitu

Mobito je nová služba pro placení mobilním telefonem, kterou společnost MOPET CZ představila v září roku 2012. Mobito může používat kdokoli – není třeba si pořizovat nový mobilní telefon, novou SIM kartu a ani měnit mobilního operátora či banku. Služba funguje v 99 % mobilních telefonů, a to buď jako aplikace (telefony s operačním systémem iOS a Android) anebo jako Zpráva na displej zavoláním zdarma na *135*# (ostatní telefony). Mobito si mohou uživatelé připojit ke svému účtu (klienti partnerských bank – České spořitelny, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank) a platit Mobitem napřímo z bankovního účtu, anebo funguje jako „mobilní peněženka“, do které si uživatel předem pošle z účtu peníze a poté z ní platí. Platby Mobitem probíhají v reálném čase, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Placení Mobitem je zdarma.

O MOPET CZ

Založení společnosti MOPET CZ bylo iniciováno v roce 2010 bankéři s mnohaletými zkušenostmi Tomášem Salomonem a Viktorem Peškou. K dalším akcionářům společnosti se kromě zakladatelů řadí čtyři banky – Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank a všichni mobilní operátoři – Telefónica, T-Mobile, Vodafone. Akcionáři společně pokrývají téměř 60 % retailového bankovního trhu a 100 % trhu mobilního. V květnu 2012 společnost dostala povolení k činnosti od České národní banky a jako jediná v České republice získala status instituce elektronických peněz. MOPET CZ je transakčním centrem pro mobilní platby a jeho cílem je vytvořit
z Mobita nový platební standard na trhu.

O PayU

Platební brána PayU zprostředkovává bezpečné, rychlé a jednoduché řešení pro platby na internetu. Transakce prostřednictvím platební brány PayU jsou prováděny na základě licence udělené Českou národní bankou a přenos dat je zabezpečen protokolem SSL a 3D Secure řešením. Od dubna 2011 se může společnost PayU Czech Republic pyšnit certifikací PCI DSS. Jejím cílem je zamezit karetním podvodům, a to zavedením nejvyšších bezpečnostních opatření u společností, které data držitele karty zpracovávají, přenášejí nebo uchovávají.

Systém PayU byl vyvinut v roce 2005 ve spolupráci s mateřskou společností Allegro, která v Polsku úspěšně provozuje obdobnou platební bránu. Zahraniční know-how a podpora stabilního investora, nadnárodní mediální společnosti Naspers, umožňuje PayU kontinuální růst nejen na českém trhu. Také díky tomu využívají dnes platební bránu PayU takové společnosti jako Škoda Auto, Economia, Euronics, Česká pošta, Aukro, konto BARIÉRY, Tipsport, Mimibazar či Heureka.cz.