Doména .eu hlásí za třetí čtvrtletí roku 2012 stabilní růst registrací

Brusel 11. prosince 2012 – Podle poslední zprávy organizace EURid, která spravuje internetovou doménu .eu, zaznamenaly registrace doménových jmen s touto koncovkou ve třetím čtvrtletí 2012 více než 7procentní meziroční nárůst. Doména .eu tak navázala na růstová čísla z předchozího období.  (TZ)
„Registrace domény .eu během roku 2012 vytrvale rostly, přičemž výsledky 3. čtvrtletí podporují naše cíle udržitelného růstu,“ uvedl výkonný ředitel sdružení EURid Marc Van Wesemael. „Během ekonomicky těžkých období získává on-line podnikání na přitažlivosti. Růst domény .eu považuji za důkaz tohoto trendu v celé Evropě.“

Nejvyšší roční nárůst zaznamenala Malta s 35procentním navýšením registrací .eu ve srovnání s třetím čtvrtletím 2011. Následuje ji Slovensko (22 procent) a Rakousko (21 procent). Během stejného období vzrostl počet registrovaných domén o více než 15 procent v dalších čtyřech zemích Evropské unie: v České republice, Slovinsku, Litvě a Řecku.

Správce domény .eu ke konci třetího čtvrtletí roku 2012 eviduje 3,67 milionu registrovaných doménových jmen. V rámci členských států Evropské unie bylo ve třetím čtvrtletí zaznamenáno o 8 procent více nových registrací .eu než v průběhu stejného čtvrtletí v roce 2011. Během těchto tří měsíců došlo k nárůstu o 5 % nebo více na Maltě, na Slovensku, ve Španělsku a v Řecku.

Plné znění zprávy za 3. čtvrtletí 2012 si můžete stáhnout na adrese http://link.eurid.eu/reports.

O .eu a EURid

Internetová doména .eu patří mezi nejrozšířenější domény nejvyšší úrovně na světě a 500 milionům lidí žijících v Evropské unii nabízí možnost společné internetové identity. Od roku 2005, kdy byla tato doména otevřena k registraci, bylo zaregistrováno přes 3,5 milionů doménových jmen .eu. Mnoho společností a obchodních značek využívá internetových stránek s doménou .eu k tomu, aby jasně vyjádřily svou evropskou identitu a své obchodní ambice, například společnosti Fairtrade International, Foot Locker, Louis Vuitton, the MAN Group, Microsoft Corporation, Orangina či Toyota.

EURid je nezisková organizace, která vyhrála veřejnou soutěž a byla jmenována Evropskou komisí, aby spravovala doménu nejvyšší úrovně .eu. Sdružení EURid spolupracuje s přibližně 850 akreditovanými registrátory a zajišťuje podporu ve 23 úředních jazycích EU. Organizace EURid je zaregistrována v programu EU EMAS (Eco-Management and Audit Scheme). Kromě centrály v belgickém Bruselu má také regionální kanceláře v Pise (Itálie), Praze (Česká republika) a Stockholmu (Švédsko). Více informací na: http://www.eurid.eu.