Web4U opouštím post technického ředitele

Po čtyřech letech mého působení ve společnosti Web4U opouštím post technického ředitele, i oblast serverových technologií společnosti Microsoft, a odcházím se věnovat problematice podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics CRM. Dovolte mi proto, abych vám ještě jednou poděkoval za skvělou spolupráci. Bez vás by se Web4U nikdy nepodařilo dostat tam, kde v současné době je. (TZ)

Ve Web4U jsem nastupoval v únoru 2009 s cílem rozšířit aktivity společnosti dříve zaměřené hlavně na Linux také na platformu Microsoft Windows Server. Web4U přitom byla mezi prvními hostery v České republice, která začala aktivně nabízet možnost hostingu na Windows Server 2008. Po úspěšném vybudování hostingových a cloudových služeb na platformě Microsoft Windows Server a System Center a získání několika významných zákazníků pro oblast privátního cloudu jsem byl v listopadu 2011 jmenován technickým ředitelem společnosti Web4U.

Z té nyní odcházím v okamžiku, kdy se z Web4U za poslední 4 roky podařilo vytvořit významného hráče na poli Windows Server hostingu a privátního cloudu na platformě Microsoft a jednoho z nejvýznamnějších partnerů české pobočky společnosti Microsoft v této oblasti. Za uplynulé čtyři roky se nám například podařilo získat prestižní ocenění Microsoft Industry Award 2011 v kategorii virtualizace za naše řešení privátního cloudu či cenu Případová studie roku 2011 v kategorii zdravotnictví a farmacie od časopisu CIO BusinessWorld. Mezi světovou špičku jsme pak dostali Web4U letos v září, kdy Web4U byla mezi prvními hostingovými společnostmi na světě, které uvedly na trh privátní cloud na nové platformě Windows Server 2012 a System Center 2012, a to přímo v den uvedení Windows Server 2012 na světový trh.

Má práce ve Web4U je tedy u konce. Během pouhých čtyř let se podařilo dosáhnout cílů, které jsme si na začátku ani neodvážili vytyčit a pro mě osobně nadešel čas jít hledat nové výzvy v nových oblastech. Moji agendu ve Web4U během prosince převezme František Princ, který v současné době ve Web4U zastává pozici senior administrátora a IT architekta pro platformu Microsoft Windows Server. Já budu s Web4U i nadále v kontaktu a budu plnit roli externího konzultanta, aby byla zajištěna maximální kontinuita veškerých služeb.