Krajské ředitelství Policie Středočeského kraje uspoří čas a peníze díky řešení GFI FAXmaker

PRAHA – 22. ledna 2013 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), ohlásila, že Krajské ředitelství Policie Středočeského kraje nasadilo GFI FAXmaker. Zákazník implementoval nový faxový systém s cílem zefektivnit komunikační procesy a očekává významné úspory, jak časové tak finanční. Zároveň může využívat spolehlivý a bezpečný komunikační kanál, který nutně potřebuje ke své každodenní práci. (TZ)

Doposud Krajské ředitelství využívalo běžných faxových přístrojů, které začaly být v poslední době stále poruchovější a náhradní přístroje již nebyly dostupné. Faxování je stále velmi důležitou součástí procesů rutinní policejní práce, kterou nelze nahradit elektronickou poštou. Proto se zákazník rozhodl nahradit existující infrastrukturu spolehlivějším faxovým softwarem společnosti GFI Software. Řešení pracuje nad ISDN linkami, využívá faxovací karty Diva a dva servery s neomezenou licencí GFI FAXmaker, kterou v reálném provozu využívá více než 250 uživatelů.

Po uvedení automatizovaného řešení do provozu zaznamenalo Krajské ředitelství Policie Středočeského kraje úspory zejména časové, kdy nyní pracovníci úřadu nemusejí trávit spoustu času chozením k nejbližšímu faxu a čekáním, až se přístroj uvolní. Pracovník policie zprávu odešle na faxovací server a nemusí se o ni již dále starat, protože server ji poté automaticky odfaxuje. Obdobně každému pracovníkovi přijde příchozí faxová zpráva přímo do jeho e-mailu.

„Vedle prokazatelných časových úspor očekáváme také zvýšení produktivity v rámci naší organizace, což povede k efektivnějšímu fungování úřadu,“ řekl poručík Jakub Vinčálek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Středočeského kraje. „Po prokázání přínosů na Krajském ředitelství Policie Středočeského kraje zvažují implementaci GFI FAXmaker i další krajská ředitelství v České republice.“

„I v době e-mailové komunikace existují organizace, zejména státní a veřejné, které musejí část svých procesů stále podporovat faxovou komunikací,“ řekl Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Software. „Organizace jako Krajské ředitelství Policie Středočeského kraje potřebují spolehlivý a zabezpečený přenos informací, který nehrozí zavirováním a phishingovými útoky, neohrožuje bezpečnost počítačové sítě a vyhovuje náročným regulačním nařízením. Navíc, podle našich odhadů se při úrovni odesílání 100 faxů denně s řešením GFI FAXmaker ušetří v porovnání s manuálním faxováním až 1 milion Kč ročně.“

Více informací o řešení GFI FAXmaker naleznete na http://www.gfi.cz/faxmaker/.

O GFI Česká republika a Slovensko

GFI je na českém a slovenském trhu zastoupena pobočkou GFI Česká republika a Slovensko se sídlem v Hradci Králové, jež dodává produkty a řešení GFI prostřednictvím rozsáhlé sítě svých autorizovaných prodejců. Vedle nabídky on-premise řešení koncovým zákazníkům dodává také infrastrukturu poskytovatelům řízených služeb umožňující zvýšit jejich obrat a koncovým zákazníkům využívat výhod cloudových řešení. GFI Česká republika a Slovensko poskytuje také servisní služby a služby technické podpory. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách, na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.com.