Účastníci soutěže 7S budou hubnout pravidelnou chůzí

PRAHA, 19. února 2013 – Společnost SHERLOG eVito podpoří účastníky soutěže 7S neboli 7 „silných“ na jejich cestě ke zdravějšímu životnímu stylu. Soutěžící, kteří začnou již dnes v rámci projektu společnosti STOB usilovat o překonání své obtížné situace, dostanou špičková měřicí zařízení eVito k dennímu záznamu své chůze. Jejich nachozené kroky se pak budou zobrazovat přímo na stránkách soutěže. (TZ)

Chůze je z pohledu odborníků tou nejjednodušší, ale zároveň nejzdravější pohybovou aktivitou. Právě ona je vedle dodržování zásad správného stravování jedním z klíčových prvků důležitých pro udržení zdravého životního stylu, což potvrzují i příklady z praxe. „Jeden z našich klientů zhubnul během posledních dvou měsíců o 11 kilo jen díky tomu, že začal pravidelně jíst a v průměru nachodí více než 10 tisíc kroků denně,“ uvedl Filip Linhart, zástupce společnosti SHERLOG eVito.

„Nedávná studie prováděná Fakultou tělesné výchovy a sportu, která sledovala klientky společnosti STOB, prokázala, že lidé, kteří chtějí hubnout, by měli ujít přibližně 10 tisíc kroků denně,“ říká lektorka a cvičitelka společnosti STOB MUDr. Marie Skalská a dodává: „Ze svých zkušeností mohu také potvrdit, že klienti, kteří si zaznamenávají počet kroků pomocí krokoměrů, jsou k pohybové aktivitě mnohem lépe motivováni.“

Krokoměry dostane nejen sedm soutěžících, ale i jejich motivátoři, tedy lidé, kterým se již podařilo začít žít zdravějším životním stylem a kteří se nyní snaží motivovat účastníky klání k dosažení jejich cílů. Některým soutěžícím eVito zapůjčí podle jejich diagnóz i další medicínská zařízení, konkrétně tlakoměry a glukometry.

Soutěž společnosti STOB 7S bude probíhat od 19. 2. do 20. 5. 2013. Zapojit se do ní může každý, a to kdykoliv v jejím průběhu, nejpozději však týden před jejím skončením. Registrace do soutěže probíhá zdarma na www.stobklub.cz/7s/.

O společnosti SHERLOG eVito

Společnost SHERLOG eVito, a.s., je novým členem Secar Bohemia Group, jejíž tradice sahá do roku 1992. Společnost má bohaté zkušenosti s vývojem high tech hardwaru i softwaru a zároveň s poskytováním přidružených služeb. V současnosti má více než 150 zaměstnanců a disponuje silným multidisciplinárním týmem složeným z expertů v jednotlivých oborech – medicína, IT, monitoring a komunikace. Více na www.evito.cz.