Mobilní platební služba Mobito je ve finále v soutěži Global Mobile Awards v Barceloně

Praha, 19. února 2013 – Mobito, nová služba pro placení mobilní telefonem, je ve finále prestižní světové soutěže Global Mobile Awards. Ta je součástí světového kongresu GSMA Mobile World Congress, který se každoročně koná v Barceloně. Mobito se o vítězství uchází společně s dalšími pěti finalisty v kategorii „Best NFC/Mobile Money Product or Service“ a je to jediný český zástupce v soutěži vůbec. O výsledcích rozhodne odborná porota 26. února 2013. (TZ)

„Naši nominaci považuji za důkaz, že se nám podařilo naplnit vizi služby spočívající
v budování univerzální platební metody, a že se navíc jedná o transakční ekosytém, který propojuje všechny národní mobilní operátory se světem bankovnictví,“ řekl Viktor Peška, spoluzakladatel Mobita a místopředseda představenstva společnosti MOPET CZ.

„O mimořádnosti úsilí, které na přípravě Mobita odvedli všichni partneři, svědčí i to, že jsme stále jediná platforma takového rozsahu na světě,“ dodal Viktor Peška.

18. ročník GSMA Mobile World Congress se v Barceloně koná od 25. do 28. února 2013. Jedná se o největší kongres tohoto druhu na světě, který je určený pro zástupce z řad mobilních operátorů, výrobců mobilních zařízení, ale i dalších technologických společností či prodejců. Kongres zastřešuje organizace GSMA, která sdružuje téměř 800 mobilních operátorů a více než 220 technologických společností z celého světa. Letos organizátoři očekávají až 70 000 účastníků. Více informací ke kongresu najdete zájemce zde, k soutěži pak zde.

Mobito jako prvními univerzální platby mobilem mohou čeští uživatelé používat od podzimu loňského roku, kdy byla služba veřejnosti společně s partnerskými bankami a mobilními operátory představena. Službu si může pořídit každý – nezáleží na tom, jakou má uživatel banku, mobilního operátora ani typ mobilního telefonu.
Nominace v kategorii Best NFC/Mobile Money Product or Service:

  • MOPET CZ, Oberthur Technologies & MoreMagic Solutions for Mobito, the World’s first universal Mobile Money service
  • Etisalat for Flous – The Etisalat Commerce Programme
  • Isracard LTD powered by MyCheck for Cellpay
  • SK Planet for SmartWallet
  • Telenor Pakistan for Easypaisa
  • Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S. for Turkcell Wallet

O Mobitu

Mobito je nová služba pro placení mobilním telefonem, kterou společnost MOPET CZ představila v září roku 2012. Mobito může používat kdokoli – není třeba si pořizovat nový mobilní telefon, novou SIM kartu a ani měnit mobilního operátora či banku. Služba funguje v 99 % mobilních telefonů, a to buď jako aplikace pro telefony s operačním systémem iOS a Android anebo jako Zpráva na displej zavoláním zdarma na *135*# pro ostatní telefony.

Mobito si mohou uživatelé připojit ke svému bankovnímu účtu (zákazníci partnerských bank) anebo k platební kartě (zákazníci nepartnerských bank). Uživatelé partnerských bank používají Mobito podle svých aktuálních preferencí – pro přímou platbu z jejich bankovního účtu, kdy není nutné si Mobito dopředu penězi nabíjet,  anebo jako mobilní peněženku, kterou si nejprve penězi ze svého účtu nabijí a až poté s Mobitem platí. Zákazníci nepartnerských bank mohou Mobito užívat pouze jako mobilní peněženku. Platby Mobitem probíhají v reálném čase, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Mobitem uživatelé zaplatí na internetu, v kamenných obchodech,
ale i za různé služby – například v taxislužbě či v kadeřnictví. Mimo to lze Mobitem dobít kredit mobilu na volání a uskutečnit rychlé platby mezi lidmi. Placení Mobitem je zdarma.

O MOPET CZ

Založení společnosti MOPET CZ bylo iniciováno v roce 2010 bankéři s mnohaletými zkušenostmi Tomášem Salomonem a Viktorem Peškou. K dalším akcionářům společnosti se kromě zakladatelů řadí čtyři banky – Česká spořitelna, GE Money Bank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank a všichni mobilní operátoři – Telefónica, T-Mobile, Vodafone. Akcionáři společně pokrývají téměř 60 % retailového bankovního trhu a 100 % trhu mobilního. V květnu 2012 společnost dostala povolení k činnosti od České národní banky a jako jediná v České republice získala status instituce elektronických peněz. MOPET CZ je transakčním centrem pro mobilní platby a jeho cílem je vytvořit
z Mobita nový platební standard na trhu.