Nokia přináší na Mobile World Congress high-end inovace pro nové zákazníky

Barcelona, Španělsko – Nokia dnes na Mobile World Congress představila svoje plány na rozšíření high-end inovací směrem k více lidem na více trzích. Čtyři nové telefony přinášejí inovace za cenově dostupnějších podmínek a lokalizační nástroje Nokia HERE jsou dostupné i pro jiné telefony s Windows Phone, než které vyrábí Nokia. Nokia také představila nová partnerství s vývojáři, kteří využívají odborné znalosti společnosti Nokia v oblasti zpracování fotografií, lokalizačních služeb a zábavy k tomu, aby přinesli exkluzivní aplikace. Nokia a Microsoft také spojily své síly ve firemním segmentu a chtějí přivést k platformě Windows Phone více zákazníků z řad firem. (TZ)

„Impuls, který žene společnost Nokia kupředu, nabírá na intenzitě. Dnes představené novinky reflektují náš závazek rozšířit portfolio telefonů i služeb a vyhovět tak poptávce zákazníků a firem po celém světě,“ řekl Stephen Elop, prezident a generální ředitel společnosti Nokia.

„Tím, že nabízíme lepší produkty za cenově dostupnějších podmínek, znovu otevíráme bitvu o cenově dostupné mobilní telefony, a Nokia má všechny nástroje pro to, aby ji vyhrála.“

Nokia Lumia 720 a Nokia Lumia 520 rozšiřují portfolio Windows Phone 8 telefonů značky Nokia

Nokia Lumia 720 přichází s vysoce výkonným fotoaparátem ve střední cenové třídě. Exkluzivní optika od Carl Zeiss s vysokou světelností f/1,9 je navržena tak, aby dokázala pořizovat zářivé a jasné snímky ve dne i v noci. Širokoúhlá přední kamera s HD kvalitou zase usnadňuje pořizování snímků s přáteli a zpříjemňuje videotelefonování.

Tento hladký a stylových chytrý telefon je vybaven nejnovějšími high-endovými aplikacemi Nokia, včetně Nokia Hudba, lokalizačních nástrojů HERE a možnosti rozšířit jej pomocí přídavného krytu o funkci bezdrátového nabíjení.

Nokia Lumia 720 bude na trhu dostupná v pěti barvách s předpokládanou prodejní cenou 249 € bez daní a dotací. Uvedení na trh je plánováno na 1. čtvrtletí 2013 v Hong Kongu, Vietnamu a Singapuru a ve 2. čtvrtletí budou následovat větší trhy, včetně Číny a klíčových trhů v Evropě, Asii, Africe a Indii.

Nokia Lumia 520 je cenově nejdostupnějším chytrým telefonem s Windows Phone 8 značky Nokia a přináší funkce, které se obvykle nacházejí jen u high-endových přístrojů jako je Nokia Lumia 920, který nabízí identický fotoaparát, Nokia Hudba pro bezplatný přímý a dokonce i off-line přístup k hudbě a lokalizační nástroje HERE. Čtyřpalcový vysoce citlivý displej přináší rychlejší a plynulejší odezvu, než jaká je v této cenové kategorii obvyklá.

Nokia Lumia 520 bude dostupná v pěti barvách s předpokládanou prodejní cenou 139 € bez daní a dotací. Uvedení na trh je plánováno na 1. čtvrtletí 2013 v Hong Kongu a Vietnamu a ve 2. čtvrtletí budou následovat větší trhy v Evropě, Asii – včetně Číny a Indie – latinské Americe a Africe. Nokia Lumia 520 bude také dostupná ve Spojených státech pro zákazníky sítě T-Mobile.

Nokia dnes také oznámila, že v návaznosti na loňské uvedení modelu Nokia Lumia 920T u China Mobile, největšího mobilního operátora na světě, přijde do Číny i s modely Nokia Lumia 720 a Nokia Lumia 520. Bližší detaily a konkrétní údaje o dostupnosti budou oznámeny později.

Na oficiálním blogu společnosti Nokia, Nokia Conversations, lze k modelům Nokia Lumia 720 a Nokia Lumia 520 nalézt i další doplňující informace.

Nokia 105 a Nokia 301 přinášejí ambiciózní funkce řady Lumia do klasických mobilních telefonů

Nokia také odhalila model Nokia 105, její v současné době cenově nejdostupnější mobilní telefon, a Nokia 301 nabízející cenově dostupný přístup k internetu a emailu, i fotoaparát inspirovaný chytrými telefony řady Nokia Lumia.

Nokia 105 je ideálním telefonem pro uživatele, kteří si pořizují vůbec svůj první mobilní telefon. Nabízí jasný barevný displej s přehledným menu a nezbytnými doplňky jako je FM rádio, vícenásobné buzení, mluvící hodiny, odolnosti proti prachu a vlhku, numerickou klávesnici a svítilnu. Její výdrž na baterie ve výši až 35 dní z ní dělá také ideální doplněk pro uživatele, kteří hledají záložní telefon.

Nokia 105 je dostupná v černé a azurové barvě za doporučenou cenu 15 eur. Její uvedení je naplánováno na 1. čtvrtletí 2013 a telefon bude postupně dostupný v Číně, Egyptě, Indii, Indonésii, Nigérii, Rusku, Vietnamu a na dalších trzích v Africe, středním Východě, Asii a Pacifiku a Evropě.

Barevná Nokia 301 přináší elegantní design a zářivou paletu barev spolu s rychlým 3,5G přístupem k internetu a předinstalovaným prohlížečem Nokia Xpress, který dokáže uspořit až 90 procent přenášených dat. Jedná se o cenově nejdostupnější telefon Nokia nabízející streamování videa. K dispozici jsou i nové funkce fotoaparátu inspirované digitálním fotoaparátem v chytrých telefonech řady Nokia Lumia.

Nokia 301 bude dostupná v azurové, černé, purpurové, žluté a bíle za doporučenou cenu 65 eur. Její uvedení je plánováno na 2. čtvrtletí 2013 a předpokládá se, že telefon bude dostupný ve více než 120 zemích v Africe, Asii a Pacifiku, Evropě, Indii, na středním Východě a v latinské Americe.

Více informací o Nokia 105 a Nokia 301 najdete na Nokia Conversations.

HERE rozšiřuje svůj dosah

Společnost Nokia také oznámila, že zatímco HERE, její zbrusu nová sada lokalizačních služeb bude i nadále nabízet na telefonech řady Lumia ty nejlepší funkce, HERE Mapy, HERE Autem a HERE Doprava budou dostupné na vybraných trzích i pro Windows Phone telefony jiných značek než Nokia.

Nové HERE Mapy přicházejí s integrací technologie LiveSight, sady technologií společnosti Nokia pro rozšířenou realitu. LiveSight využívá „pohled“ jako zcela nový způsob navigace a objevování světa a je schopen rozpoznat, co lidé vidí skrze fotoaparát telefonu, a překrýt tento pohled vrstvou relevantních a správně umístěných informací. LiveSight je také součástí Place Tag – nového digitálního fotoaparátu dnes představeného pro telefony řady Lumia. Díky kombinaci unikátních funkcí v oblasti lokalizace a digitálního fotoaparátu společnosti Nokia přináší Place Tag k fotografiím lokalizační informace spolu s relevantními informacemi o vyobrazeném místě.

Na Nokia Conversations najdete o novinkách v HERE více informací.

Vývojáři získali přístup k exkluzivním technologiím společnosti Nokia

Nokia dnes oznámila, že pro Windows Phone s jeho více než 130 000 aktuálně dostupnými aplikacemi, otevírá své API pro fotoaparát, lokalizační funkce a hudbu. Chce tak podpořit vývojáře k přípravě unikátních a inovativních aplikací pro řadu Lumia. Nové aplikace od Burton, GoPro a FourSquare už této příležitosti využily. Nokia také oznámila novou spolupráci s Dreamworks Animations SKG. V rámci tohoto partnerství budou vývojáři Dreamworks využívá Nokia API k tomu, aby už v druhé polovině roku 2013 přinesli bohaté interaktivní zábavné aplikace, exkluzivně pro telefony Nokia.

Nokia a Microsoft posilují zacílení na zákazníky z řad firem

Nokia a Microsoft posilují svůj záměr přivést více firemních zákazníků od konkurenčních platforem k Windows Phone. Chtějí k tomu využít společných silných stránek Windows Phone 8 a populárních a žádaných chytrých telefonů Nokia Lumia. Kromě oznámení o nedávných obchodních úspěších Nokia potvrdila, že operátoři, včetně Everything Everywhere, Elisa, Orange, Telstra a Vodafone využití svých chytrých telefonů řady Nokia v roli jejich klíčových telefonů pro firemní zákazníky.

O společnosti Nokia

Společnost Nokia je globálním leaderem v oblasti mobilních komunikací, jehož produkty se staly integrální součástí životů lidí po celém světě. Každý den více než 1,3 miliardy lidí používá svůj telefon Nokia k zachycení a sdílení zážitků, přístupu k informacím, k nalezení cesty nebo jednoduše k tomu, aby si spolu popovídali. Technologické a designové inovace společnosti Nokia z této značky vytvořily jednu z nejznámějších značek světa. Pro více informací navštivte http://www.nokia.com/about-nokia.