Přichází 16GB verze tabletu Acer Iconia B1 16GB

PRAHA (26. února 2013) – Společnost Acer dnes oznámila rozšíření tabletů Iconia B1-A71 o 16GB verzi. Jako první byla na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) představena 8GB verze. Tablet Iconia B1-A71 je zaměřen na mladé nebo nové uživatele a rodiny, které chtějí další tablet pro své děti. Iconia B1 je také ideální pro časově vytížené jednotlivce, kteří hledají pohodlného mobilního společníka. Sedmipalcový displej (velikost jako standardní stránka knihy) je pohodlný na čtení e-knih, prohlížení webových stránek, hraní her i pro sledování videa.  (TZ)

Snadno přenosný: Iconia B1 se v jedné ruce nejen snadno drží, ale i ovládá. Trojúhelníkový rohový grip na levé spodní straně výrazně usnadňuje používání tabletu jednou rukou. Tablet se vám také snadno vejde do libovolné tašky či kapsy saka a se svou hmotností pouhých 320 gramů patří mezi nejlehčí sedmipalcové tablety na trhu.

Zábava s rychlou odezvou: S tímto tabletem zažijete dříve nepoznané. Kombinuje 1,2GHz dvoujádrový procesor umožňující rychlé a bezproblémové hraní, prohlížení webu a přehrávání videa, s operačním systémem Android Jelly Bean, který velmi rychle vyhledá přesné odpovědi na vaše dotazy. Prostřednictvím služby VoiceSearch si můžete téměř okamžitě vyslechnout odpověď na velké množství vyhledávaných dotazů.

Rychlý přístup k médiím zdarma: Díky službě Google Currents budete mít vždy na dosah ruky online časopisy zdarma od stovek vydavatelů, stejně jako nejlíp hodnocené webové stránky. Neustále aktualizovaná chytrá mobilní aplikace vám umožní číst, objevovat a podělit se o vaše oblíbené outlety, blogy a online magazíny. To vše na sedmipalcovém WSVGA (1 024 × 768 px) kapacitním displeji vašeho tabletu, i když je v režimu offline. Pokud rádi hrajete, máte z čeho vybírat – na Play Store najdete více než 700 000 her a aplikací.

Zachycujte a sdílejte: Iconia B1 přichází také s přední kamerou, díky které se můžete zapojit do živých diskuzí se svými přáteli. Kamera, která je zároveň i fotoaparátem, se nachází v horním pravém rohu a může pracovat i při otočení tabletu na šířku. Vaši přátelé vás tak uvidí i během videochatu.

Tablet Iconia B1 je cenově dostupné zařízení zapadající do široké nabídky produktů společnosti Acer. Je určen pro každodenní použití příznivci moderních technologií. Iconia B1 je stejně jako podobné produkty od Aceru, zařízení, které poskytuje nejlepší zážitek za svou cenu. K dispozici je 8GB a 16GB verze s možností rozšíření paměti díky microSD™ slotu. Iconia B1 je ideálním společníkem se snadným ovládáním pro ty, kdo s tabletem začínají, nebo pro děti, zatímco dospělí používají svůj vlastní tablet.

Příslušenství: Ideálním společníkem pro Iconii B1 je pouzdro, které jej ochrání proti poškábání a funguje i jako stojánek pro polohování na výšku nebo na šířku – pro čtení nebo přehrávání multimédií. Volitelná ochranná fólie slouží jako antireflexní vrstva, má vysokou propustnost světla a zabrání otiskům prstů. Přídavný síťový adaptér nabízí flexibilitu pro nabíjení doma nebo v kanceláři.

Ceny a dostupnost
– Acer Iconia B1-A71 16GB bude možné zakoupit od dubna za cenu od 3690CZK(1).

– Acer Iconia B1-A71 8GB je možné zakoupit od půlky ledna za cenu od 3333CZK(1).

– Napájecí adaptér pro tablet Iconia B1-A71 bude možné zakoupit v dubnu za cenu od 890CZK(1).

– Pouzdro pro Iconia B1-A71 bude možné zakoupit v dubnu za cenu od 490CZK(1).

Specifikace tabletu Acer Iconia B1-A71:
– operační systém Android Jelly Bean
– dvoujádrový procesor Mediatek s taktem 1,2 GHz (MTK 8317T)
– WSVGA multidotykový kapacitní displej s úhlopříčkou 7″ a rozlišením 1 024 × 600 bodů
– vnitřní úložiště s kapacitou 8 GB/16 GB(1)
– bezdrátová konektivita:
– Wi-Fi 802.11 b/g/n
– Bluetooth® 4.0
– GPS
– 3,5mm konektor jack pro headset/sluchátka/mikrofon
– zabudovaný reproduktor
– slot microSD™ s podporou paměťových karet s kapacitou až 32 GB
– přední 0,3Mpx webkamera
– dobíjecí baterie s kapacitou 2 710 mAh
– microUSB konektor pro nabíjení a připojení k počítači přes rozhraní USB 2.0
– rozměry: 197,4 × 128,5 × 11,3 mm
– hmotnost: 320 g

O společnosti Acer

Společnost Acer byla založena už v roce 1976 a zabývá se informačními a komunikačními technologiemi. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Ekologicky úsporný dodavatelský řetězec Aceru přináší produkty šetrné k životnímu prostředí – počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranicemi možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 8 000 lidí, je druhou největší firmou na světě vyrábějící notebooky (Gartner 2011) a v roce 2011 dosáhly její tržby 15,7 miliard amerických dolarů.
Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.