Apacer uvádí miniaturní flash disk AH111 imitující vzhled modré růže

Česká republika, Praha – 8. 7. 2013 – Společnost Apacer, inovativní výrobce paměťových produktů, rozšiřuje svou řadu flash disků dostupných na českém trhu o novinku s označením AH111, jež klade důraz na miniaturní rozměry a neotřelý design. Flash disk dosahuje délky necelých 25 mm, tloušťky pouhých 4,6 mm a hmotnosti 2,5 g. K dispozici bude v několika variantách, které nabídnou kapacitu až 32 GB. (TZ)

Designérské zpracování vychází ze vzhledu mýtické květiny – modré růže, jejíž okvětní lístky jsou na těle flash disku elegantně umístěny tak, aby tvořily otvor vhodný pro připevnění paměťového zařízení na svazek klíčů či závěsnou šňůrku. Uživatelé tak mohou mít svá data neustále po ruce.

Přes své miniaturní rozměry, za něž flash disk vděčí využití technologie COB (chip-on-board), působí celá konstrukce robustním dojmem, a to především díky celokovovému tělu. USB flash disk Apacer AH111 bude nabízen ve variantách s kapacitou od 4 do 32 GB. Doporučená maloobchodní cena modelu s kapacitou 32 GB je 530 Kč včetně DPH. Navíc uživatelé zdarma získají kompresní software ACE, díky němuž lze kapacitu disku efektivně zvýšit až o 500 %.

Technické specifikace

Specifikace

Rozhraní

Hi-speed USB 2.0, zpětně kompatibilní s USB 1.1

Napájení

Napájení z konektoru USB (žádné externí napájení není potřeba)

Podporované operační systémy

Windows 8/7/XP/Vista, Mac OS 10.4 nebo novější & Linux Kernel 2.6.33 nebo novější

Kapacita

4 GB až 32 GB

Provozní teplota

0 ℃ až 60 ℃ (32° F až 140° F)

Teplota pro uskladnění

-20 ℃ až 60 ℃ (-4° F až 140° F)

Rozměry

24,7 x 12,2 x 4,6 mm

Hmotnost

2,5 g

O společnosti Apacer

Apacer je inovativním výrobcem paměťových modulů, digitálních úložišť a periferií. V roce 2011 se stal 8. největším výrobcem DRAM modulů na světě a v roce 2012 patřil v globálním měřítku také mezi 10 největších výrobců SSD disků.

Apacer si uvědomuje důležitost ukládání a deduplikace digitálních dat – za tímto účelem nabízí vysoce spolehlivá řešení určená nejen běžným zákazníkům, ale také průmyslovým odběratelům. Do portfolia společnosti Apacer v současné době patří DRAM moduly, přenosné harddisky, SSD disky, USB flash disky, paměťové karty, USB huby a čtečky paměťových karet. Další informace naleznete na oficiálních stránkách společnosti http://eu.apacer.com.