HERE propojí automobil s cloudem – představujeme nejkompletnější nabídku navigace s přístupem k internetu na trhu

Espoo, Finsko – HERE, dceřiná firma společnosti Nokia, dnes představila Connected Driving – kompletní nabídku navigace s přístupem k internetu. V současné době se jedná o jediné end-to-end řešení pro navigaci na trhu, které pomáhá výrobcům automobilů a dodavatelům palubních systémů propojit automobil i řidiče s cloudem. (TZ)

Tato nabídka zahrnuje aplikace HERE Auto, HERE Auto Cloud a HERE Auto Companion. Navíc HERE, díky vytvoření nového systému na ještě rychlejší a přesnější zpracování dat, radikálně vylepšil i svůj produkt Traffic. HERE Connected Driving bude prezentována na International Motor Show v německém Frankfurtu počínaje 10. zářím.

Současné technologie díky konektivitě, která přináší vnější svět do interiéru automobilu a díky revoluci v oblasti senzorové techniky vytvářející zcela nové možnosti pro automobilový průmysl, rapidně transformují svět řízení. Lidé dnes požadují auta, která budou integrována do jejich osobního ekosystému propojených zařízení se stejnou úrovní inovací, kterou vidí u svých přenosných zařízení.

HERE Connected Driving nabízí kompletní škálu automobilových produktů a služeb jdoucí za hranici pouhé navigace, která staví na vysoce kvalitních a aktuálních mapách. Tato na míru upravitelná nabídka představuje flexibilní prostředí umožňující výrobcům automobilů diferenciaci jejich vlastních systémů. Systémů, které jim pomohou vyřešit každodenní problémy řidičů jako je synchronizace tras a dalších osobních informací mezi jejich autem a přenosnými zařízeními, či vyhledání vhodného parkovacího místa nebo čerpací stanice.

  • HERE Auto je první vestavěnou automobilovou navigací, která přináší správné mapové podklady v ten pravý moment, a to bez připojení k internetu. Řidiči mohou získat hlasovou navigaci pro 95 zemí, a 2D, 3D i satelitní mapové pohledy, a to včetně fotografií ulic. V budoucnu budou moci výrobci automobilů sami snadno rozšiřovat aplikaci HERE Auto s využitím software development kitu (SDK) a vytvářet tak další provázané aplikace v oblastech jako jsou hudba či sociální sítě. Aplikace HERE Auto je již integrována v příští generaci Open Infotainment Platform společnosti Continental. HERE také spolupracuje s partnery, jako jsou Magneti Marelli a další na tom, aby se aplikace HERE Auto mohla objevit na trhu již v následujících měsících.

  • HERE Auto Cloud poskytuje řidičům neustálý on-line přístup k několika dynamickým službám jako jsou informace o dopravě, které pomáhají vyhnout se zácpám a dopravním uzavírkám na jejich trase. Řidiči si také mohou nechat doporučit místa, kde se mohou najíst, kde parkovat, kde si dobít vůz na elektřinu anebo kde levně natankovat.

  • HERE Auto Companion je na míru upravitelná mobilní a webová aplikace, která udržuje řidiče ve spojení s jejich vozidlem i když jsou mimo něj a umožňuje jim synchronizovat si svá oblíbená místa i trasy napříč jejich mobilními zařízeními tak, aby v okamžiku, kdy zasednou za volant, nemuseli znovu zadávat trasu, kterou chtějí jet. Výrobci automobilů mohou využít i stávající aplikace z portfolia produktů HERE jako je pěší navigace, trasy prostředků hromadné dopravy a dokonce i mapy vnitřků nákupních středisek, a s jejich využitím vytvořit své vlastní mobilní aplikace. Řidiči mohou také využívat mobilní aplikace k nalezení svého automobilu prostřednictvím technologie pro rozšířenou realitu LiveSight anebo ke zjištění stavu kritických ukazatelů jako je objem paliva v nádrži či tlak v pneumatikách.

  • HERE Traffic byla radikálně vylepšena s využitím nového jádra s kódovým označením „Halo,“ které dokáže rychle a přesně zpracovávat všechna data. Každý měsíc sbíráme stále větší a větší množství vysoce kvalitních dat jako jsou data z měřících bodů a senzorů k tomu, abychom mohli přinášet v reálném čase informace o počasí, dopravních zácpách, stavebních pracích a dalších faktorech ovlivňujících řízení. S naší novou aplikací Traffic řidiči získají vylepšené odhady doby dojezdu, takže mohou lépe plánovat své trasy a flexibilně je za jízdy upravovat.

“Do roku 2016 bude již většina zákazníků na klíčových trzích zahrnovat palubní systém s webovým přístupem k datům do klíčových faktorů pro výběr jejich automobilu,“ řekl Thilo Koslowski, viceprezident divize Automotive společnosti Gartner. „Vhodně řešené palubní systémy s přístupem k internetu budou znamenat přidanou hodnotu pro on-line životní styl řidiče, stanou se součástí jeho každodenního života a umožní mu získat jednotnou uživatelskou zkušenost napříč všemi zařízeními.“

Pro více informací o HERE Auto navštivte prosím náš blog: http://conversations.nokia.com/?p=134388

O společnostech HERE a Nokia
HERE, dceřiná firma společnosti Nokia, nabízí celosvětově nejlepší mapy a lokalizační služby dostupné na řadě koncových zařízení i operačních systémů. HERE inspiruje novou generaci lokalizačních služeb a zařízení, která pomáhají lidem se snadnou a jistou navigací jejich životy. HERE staví na více než 25 letech zkušeností v oblasti kartografie a využívá více než 80 000 zdrojů dat. HERE nabízí „mapy pro život“ pro více než 190 zemí světa, hlasovou navigaci pro 95 zemí ve více než 50 jazycích a informace o aktuální dopravě pro 34 zemí. Pro více informací o HERE navštivte http://blog.here.com.

Společnost Nokia je globálním leaderem v oblasti mobilních komunikací, jehož produkty se staly integrální součástí životů lidí po celém světě. Každý den více než 1,3 miliardy lidí používá svůj telefon Nokia k zachycení a sdílení zážitků, přístupu k informacím, k nalezení cesty nebo jednoduše k tomu, aby si spolu popovídali. Technologické a designové inovace společnosti Nokia z této značky vytvořily jednu z nejznámějších značek světa. Pro více informací navštivte http://www.nokia.com/about-nokia.