Správci databází mohou využívat výhody infrastruktury EMC díky integraci systému Oracle Database 12c

PRAHA, 26. září 2013: Společnost Oracle představila nový systém Oracle Database 12c, který je  navržený jako multiklientská architektura, jejímž cílem je zjednodušit nasazení a správu cloudových prostředí databází Oracle. Pro maximalizaci přínosů tohoto řešení vyvinuly  společnosti  EMC a Oracle integrace zajišťující správcům databází Oracle snadnější správu výkonu, jednodušší zřizování a škálovatelnost a také zjednodušenou ochranu dat a jejich dostupnost. (TZ)

Představeny tak byly zásuvné moduly EMC System Monitoring pro Oracle Enterprise Manager 12c. Tyto nové produkty nabízené zdarma umožňují správcům databází samoobslužné monitorování a výstrahy pro úložné platformy EMC VNX a EMC Symmetrix VMAX přímo prostřednictvím řešení Oracle Enterprise Manager 12c Grid Control. Správci databází tak mají jednodušší práci díky datům o výkonnosti úložiště, dostupnosti a konfiguraci kapacity. Tyto zásuvné moduly je možné přímo stáhnout z webů společností EMC a Oracle.

Spolu s novým systémem Oracle Database 12c byla také představena nová multiklientská architektura, která představuje databázový kontejner pro více připojitelných databází umožňující jejich konsolidaci. Společnost EMC integrovala replikaci souborového systému prostřednictvím klonování snímků pro multiklientskou architekturu Oracle na úložných platformách EMC VNX a VMAX. Ta umožňuje elastickou škálovatelnost na základě rychlého kopírování interních úložných polí, které zkracuje čas potřebný pro zřizování připojitelných databází na dobu v řádu minut.

Při nasazování cloudových prostředí Oracle Database 12c je nezbytně nutné zajistit zákazníkům nejvyšší úrovně dostupnosti a ochrany dat. Systém Oracle Database 12c je podporován zálohovacím softwarem EMC Avamar a EMC NetWorker a bude také podporován prostřednictvím jedinečné integrace mezi řešením Oracle Recovery Manager (RMAN) a deduplikačním úložným systémem EMC Data Domain pomocí nástroje DD Boost for RMAN. Tato integrace poskytne správcům databází Oracle plnou kontrolu nad procesy zálohování, obnovy a replikace a umožní jim rychlejší ochranu dat při celkové nižší režii.

„Komunitu IOUG velmi těší nové možnosti integrace mezi produkty EMC a Oracle a s radostí vítáme spolupráci s oběma společnostmi, na základě které naši členové získají nejnovější osvědčené postupy pro provozování produktů Oracle na infrastruktuře EMC,“ říká John Matelski, viceprezident pro finance a emeritní prezident organizace Independent Oracle Users Group (IOUG), která zjišťoval nejčastější technické důvody, proč zákazníci společnosti Oracle přecházejí na privátní cloudová prostředí.

EMC je největším dodavatelem úložišť pro prostředí Oracle

Velmi dobrou spolupráci společností EMC a Oracle potvrzuje také výsledek každoroční studie  poptávky uživatelů úložišť, kterou vypracovává společnost IDC. V jejím rámci byla EMC vyhodnocena nejenom jako jednička v dodávkách úložišť pro důležité podnikové aplikace v roce 2012, ale obsadila také první místo v dodávkách úložišť nasazených v prostředích Oracle a to již druhý rok po sobě.  V roce 2012 dodala téměř 2krát více terabajtů než nejbližší jiný dodavatel úložišť pro prostředí Oracle.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.