Technologie Intel odolají i extrémním podmínkám

PRAHA, 21. října 2013 – Technologie společnosti Intel jsou schopny odolávat i těm nejextrémnějším podmínkám na Zemi. Dokazuje to Ultrabook Sony VAIO®* Pro a jednotka NUC (Next Unit of Computing), které patří do výbavy britských polárníků Bena Saunderse a Tarky L’Herpiniera. Jejich výprava si klade za cíl úspěšně zdolat 2600 km dlouhou trasu z okraje Antarktidy na Jižní pól a zpět, která se v roce 1912 stala osudnou expedici kapitána Scotta. Jedná se o nejdelší polární výpravu bez logistické podpory v dějinách. (TZ)

V oblasti panují extrémní mrazy. Proto byla pomocí termálních komor v britských laboratořích Intelu několik měsíců testována provozuschopnost obou zařízení při vystavení teplotám dosahujícím -45 °C. O napájení veškerých zařízení se budou starat solární panely umístěné na speciálních saních a v noci také na stanu. Srdcem Benova Ultrabooku je procesor Core i7 čtvrté generace, díky němuž nabízí výrazně delší výdrž baterie, vyšší výkon, menší rozměry a zejména nižší hmotnost – váží pouhých 870 gramů. Spojení z Jižního pólu zajištěné zmíněnou jednotkou NUC a satelitním telefonem bude tak výrazně kvalitnější než dříve.

Díky této výbavě bude Ben moci bezprostředně nahrávat video, fotografie, data i příspěvky na svůj blog a dělit se tak o zážitky ze své cesty s celým světem. Současně bude Ben Saunders moci během své 2900 km dlouhé výpravy s pomocí informačních technologií zaznamenávat důležité poznatky z polárního území. Polární region, do něhož se expedice vydá, je natolik odlehlý, že data posbíraná před více jak 100 lety Scottovou expedicí pro klimatology dodnes představují jeden z nejucelenějších zdrojů dokumentace.

Představení technologického zázemí, včetně jeho testování, a dalších detailů expedice naleznete v následujících videích společnosti Intel:

Představení výpravy i obou polárníků: http://www.youtube.com/watch?v=pUoKnR4JJjg

Průběh příprav polární expedice: http://www.youtube.com/watch?v=vJkcKF0W0I8

Technika a extrémní podmínky, kterým musí čelit:  http://www.youtube.com/watch?v=4bYgm6nEnJU

O společnosti Intel

Společnost Intel (NASDAQ:INTC) je světovým lídrem v oblasti inovací informačních technologií. Navrhuje a vytváří nezbytné technologie, které tvoří základ výpočetní techniky po celém světě. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com.