V Praze roste největší vývojářské centrum Skype v Evropě

Praha, 22. října 2013 – Pražská pobočka Skype pokračuje ve své expanzi. Již více jak 18 měsíců probíhá rozsáhlá náborová kampaň, prostřednictvím které hledá Skype v České republice vysoce kvalifikované softwarové vývojáře. Nové posily do svého týmu má v plánu přijímat minimálně do konce tohoto roku, kdy bude Skype zaměstnávat zhruba 200 zaměstnanců. „Původně jsme počítali se střídmějším růstem našeho týmu, nicméně s ohledem na celosvětový růst Skypu a množství nových projektů, které souvisejí nejen s integrací Skypu do Windows, jsme se rozhodli pro širší expanzi v oblasti lidských zdrojů. Proto i v následujících měsících nebudeme polevovat ze své snahy v hledání nových odborníků z řad softwarových vývojářů,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika. (TZ)

Ze zhruba 50 zaměstnanců Skype v roce 2012 se jejich počet k dnešnímu dni zvýšil na více než 170. Jde tedy o více než trojnásobný růst. Většinu nových posil tvoří velmi zkušení vývojoví inženýři. To činí ze Skype jednoho z nejrychleji rostoucích zaměstnavatelů v České republice ve svém oboru. V rámci Skype je pražská pobočka největší v Evropě, pokud jde o množství zaměstnanců pracujících na vývoji softwaru.

„Všem našim zaměstnancům nabízíme jedinečnou příležitost pracovat na produktech, které mají globální význam, jelikož jsou určeny uživatelům po celém světě. Členové našeho týmu se například přímo podíleli na tvorbě Skype pro Windows 8 i pro novou verzi Windows 8.1, kterou právě uvádíme na trh. V Praze jsme pracovali také na propojiení Skype s emailovou službou Outlook.com,“ říká Tomáš Vocetka.

Vzhledem k enormnímu nárůstu zaměstnanců rozšiříl Skype své pražské kanceláře. Pražská pobočka je výjimečná také svým národnostním složením. „Vybíráme si skutečně ty nejlepší, bez ohledu na národnost či státní příslušnost. I když je mezi našimi zaměstnanci většina českých odborníků, máme u nás velmi výrazné zastoupení ze zahraničí. Zaměstnáváme celkem 22 různých národností,“ doplňuje Tomáš Vocetka.

Skype své nové zaměstnance láká především na jedinečnou příležitost profesního růstu při práci s  těmi nejmodernějšími komunikačními technologiemi. Kromě toho je však motivuje také nadstandardními platovými podmínkami a benefity. Důraz přitom klade rovněž na unikátní firemní kulturu, která si zanechala mnohé ze své původní start-upové formy.

Od svých zaměstnanců naopak Skype očekává vysoké pracovní nasazení, bohaté zkušenosti v oboru, smysl pro inovace, ochotu cestovat a pochopitelně dobrou znalost anglického jazyka.

Kompletní seznam nabízených pracovních míst je k dispozici www.jobs.skype.com. Prostřednictvím této stránky se mohou všichni uchazeči také přihlásit do výběrového řízení.

O Skype

Skype je softwarová společnost, založená v roce 2003, která se během necelých deseti let své existence stala jedním ze světových lídrů v oblastí komunikačního softwaru. Jejím cílem je bourat hranice v komunikaci napříč celým světem. Nabízí zdarma služby messagingu, video přenosů a hlasových hovorů a to zcela zdarma. V roce 2011 se stal Skype divizí společnosti Microsoft. Skype je možné stáhnout zdarma do počítačů, mobilů a tabletů bezplatně nawww.skype.com.

Pro novinky o produktu  Skype navštivte Blog: http://blogs.skype.com, 
Twitter: twitter.com/skype, nebo Facebook: www.facebook.com/skype.