Oracle Enterprise Manager 12c nabízí automatické služby pro Oracle Database 12c Multitenant

Redwood Shores, 18. listopadu 2013 – Společnost Oracle dnes představila novou verzi softwaruOracle Enterprise Manager 12c, který poskytuje řešení pro správu DBaaS po celou dobu životního cyklu v prostředí Oracle Multitenant, jako volitelné rozšíření Oracle Database 12c Enterprise Edition. (TZ)

S touto verzí Oracle Enterprise Manager 12c rozšiřuje možnosti podpory pro nasazení DBaaS, včetně vytvoření kompletní databáze, klonů, schémat a pluggable DBaaS, což administrátorům umožňuje nabízet větší možnosti a současně šetřit čas a práci při zajišťování provozních služeb. Kombinací těchto nových možností s již existujícím způsobem řízení Oracle Exadata Database Machine mohou zákazníci velmi efektivně nasazovat škálovatelné DBaaS prostředí, schopné zajišťovat více služeb s extrémním výkonem a dostupností. Kromě toho nové optimalizace Oracle Real Application Testing umožňují rychle a jednoduše ověřovat rutinní operace databázového administrátora přímo v privátních cloudech, což zvyšuje kvalitu služeb, produktivitu administrátora a pomáhá snižovat náklady na provoz.

Řešení databáze jako služba (DBaaS) umožňuje organizacím rychlé zavedení, flexibilní využívání dostupné kapacity, efektivnější konsolidaci, vyšší dostupnost, snížení investičních i provozních nákladů a také snížení celkové složitosti. Oracle Database 12c poskytuje inovovanou architekturu pro více klientů (multitenant) umožňující pluggable databáze, což usnadňuje nabízení DBaaS a konsolidovaní databáze v cloudu. Jako podporu zákazníkům, kteří přecházejí na tento model, nabízíme Oracle Enterprise Manager 12c, jenž přidává nové možnosti automatizace pro rychlou inicializaci databázových cloudů prostřednictvím zautomatizovaných služeb, což administrátorům šetří čas i práci. Tyto nové možnosti mohou zákazníkům pomoci přecházet na Oracle Database 12c rychleji a připravit cestu na model DBaaS.

Oracle Database

Zrychlení nasazení databází v režimu Databáze jako Služba, pomáhá zákazníkům k dosažení vyšší flexibility a umožňuje vyšší úsporu

Konsolidace v multitenant architektuře Oracle Database 12c s sebou nese plánování, migraci a testování nových i existujících aplikací během přechodu k DBaaS. Oracle Enterprise Manager 12c usnadňuje tuto konsolidaci pomocí unikátních automatizačních možností, od plánování, nastavování, přes testování, samoobslužných vlastností, měření a vyúčtování, monitoringu, managementu až po optimalizaci v prostředí Oracle Database 12c Multitenant.

– Poslední verze Oracle Enterprise Manager 12c minimalizuje riziko a současně zvyšuje flexibilitu při nasazení pluggable DBaaS řešení díky:

 • Snadné migraci z předchozích verzí databází k poslední verzi Oracle Database 12c, a to zcela automaticky.
 • Samoobslužným službám, zahrnující opravy, zálohování, obnovu a inicializaci, monitorování, zálohování, obnovu a odstraňování pluggable databázových služeb pro hosting nebo certifikaci aplikací pro Oracle Database 12c, umožňující uživatelům požádat o přístup na základě jejich požadavků.
 • DBaaS rapid start kit pro automatizaci rychlého nasazení plně funkčního databázového cloudu, skládajícího se z databázových poolů, zón, servisních šablon a self-service uživatelů. Kit zahrnuje kompletní nástroje pro nastavení Oracle Exadata jako krabicové varianty DBaaS platformy a umožňuje administrátorům integraci jejich instalace DBaaS se skripty a řešeními třetích stran.
 • Reportingu chargeback a showback, který umožňuje měřit využití pluggable databázových služeb. Navíc je rovněž nabízen reporting distribuce zátěže přes pluggable databáze pro analýzu nákladů.
 • Doplňkové administrativní možnosti k řízení výkonnosti a životního cyklu multitenant databází.
 • Centrálnímu seznamu služeb pro předem schválené konfigurace pluggable databázových konfigurací, který pomáhá zákazníkům dosáhnout standardizace, zatímco se často potýkají s rozsáhlými aplikacemi a mnoha uživateli v organizaci.
 • Garanci systémových prostředků umožňující nasazení rozdílných zátěží ve sdíleném prostředí s cílem dosáhnout vyššího výkonu, izolace a využití systémových prostředků.
 • Kvótám, přístupům na základě rolí a managementu na základě politik, které pomáhají zajistit soulad s požadavky současně se snížením složitosti.
 • Rozsáhlé podpoře REST API pro integraci s automatizačními systémy třetích stran nebo s firemními portály.

– Nová verze zahrnuje rovněž:

 • Testování jako služba: samoobslužný testovací cloud Oracle pro automatické testování aplikací byl vylepšen podporou funkčního a regresního testování navíc k zátěžovým testům. Zákazníci mohou nyní nasazovat veřejné nebo privátní testovací cloudy prostřednictvím Oracle Enterprise Manager 12c a mohou spouštět automatické funkční regresní testy, čímž zvyšují efektivitu, minimalizují náklady na hardware a zlepšují kvalitu aplikací.
 • Údržbu s minimálními výpadky: využitím nástroje out-of-place patching, který umožňuje infrastruktuře a databázím v Oracle Real Application clusterech, aby byly patchovány bez nutnosti výpadků během tohoto procesu.
 • Optimalizaci dat: nový management životního cyklu informací nabízí náhled na detailní mapu, která zobrazuje informace o tabulkách, segmentech a dalších důležitých datech, která jsou aktivně využívána v dotazech, či aktualizacích v databázi pro optimální využití a snížení nákladů na ukládání dat.
 • Snap Clone pro ZFS souborový systém: navíc ke stávající podpoře Oracle’s ZFS Storage Appliances a Netapp, podporuje nová verze generický ZFS souborový systém, což umožňuje řešení pracovat jednotně na úložištích typu NAS a SAN. Využitím Snap Clone může být libovolně velká databáze naklonována během minut v porovnání s hodinami a dny u tradičních technik přenosů databází.

„Řešení databáze jako služba nabízí společnostem velmi výrazné výhody, zahrnující rychlejší nasazení, vyšší dostupnost a nižší operační složitost,” říká Sushil Kumar, vicepresident Product Strategy and Business Development ze společnosti Oracle. „S novou verzí Oracle Enterprise Manager 12c mohou zákazníci rychle nasazovat pluggable databáze jako službu, která využívá výhody víceuživatelské architektury Oracle Database 12c.”

„Možnost nabídnout databázi jako službu pomocí Oracle Database 12c a Oracle Enterprise Manageru 12c se pro naše zákazníky ukázalo jako neocenitelné. Jsme schopni poskytnout databázové služby mnohem rychleji, přičemž naši uživatelé mají k dispozici vyšší rychlost a dostupnost. Jednou z věcí, kterou naší zákazníci chtějí, je klonování pluggable databází k otestování nových verzí svých aplikací. Pro nás to znamená obrovskou poptávku po řešení databáze jako služby, a to je pro nás veliká výhra,“ uvedl James Anthony, technologický ředitel společnosti e-DBA Ltd.

Oracle vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu a v datových centrech. Pro více informací o společnosti Oracle (NASDAQ: ORCL) navštivte www.oracle.com.