E Ink představuje Fina, model displeje EPD, který je poprvé použit ve speciální čtečce PocketBook CAD Reader

Praha, 2. prosince2013 –  Společnost E Ink® Holdings, „E Ink“ (8069.TW), průkopník vize digitálních displejů na bázi elektronického papíru, dnes oznámila blížící se představení zcela nové  technologie tenkého a lehkého elektronického papíru (EPD) – displeje  E Ink Fina™. Fina bude první EPD displej s tenkým sklem postaveným na technologii Thin Film Transistor (TFT), který vstoupí do sériové výroby pro malé a velkoformátové digitální produkty. Ve spojení s ním dnes PocketBook oznamuje první zařízení, na kterém bude Fina ePaper implementován –  PocketBook CAD Reader. Jedná se o vůbec první zařízení určené speciálně pro zobrazování výkresů vytvořených v aplikaci AutoCAD™ od společnosti Autodesk®. (TZ)

Fina je TFT technologie, která využívá velmi tenkou skleněnou vrstvu a umožňuje tak konstrukci produktů, které jsou mnohem lehčí a tenčí, než displeje s běžnými LCD displeji. Zobrazovač Fina váží polovinu toho, co ekvivalentní na bázi TFT a je o 50% tenčí. Tyto vlastnosti jsou důležité zejména pro mobilní produkty, které vyžadují větší zobrazovací plochu. 13,3“ displej Fina, instalovaný v PocketBook CAD Reader, váží jen přibližně 60 gramů.

Kromě inovativní zobrazovací technologie nabídne PocketBook CAD Reader výkonný dvoujádrový 1GHz procesor a operační systém Android 4.0.4. Operační paměť o velikosti 2 GB RAM napomáhá rychlému běhu přístroje a pro data je připravena velká kapacita úložiště – 16 GB. PocketBook CAD Reader přichází s vestavěným rozhraním WiFi a 3G modulem, 8000 mAh dobíjecí baterií a předinstalovanou CAD aplikací. PocketBook CAD Reader pojme až 200 projektů výkresové dokumentace, z nichž každý může být okamžitě editován a sdílen. Použitý dotykový displej v kombinaci s přesným digitizérem Wacom umožňuje úpravu jemných detailů ve výkresech kombinací doteků a práce se stylusem.

„Naším cílem bylo vyvinout zařízení vhodné pro použití přímo na stavbách a výrobních provozech. Vytvořili jsme zobrazovač s velkým formátem odolný proti prachu a vlhkosti, který dokáže na přenosném zařízení zobrazit týmu prakticky kdekoliv libovolný výkres s extrémní přesností,“ řekl Dmitriy Shemet, vedoucí oddělení pro výzkum a vývoj společnosti PocketBook. „Rozhodli jsme se pro displej E Ink Fina s úhlopříčkou 13,3“, protože dokáže nabídnout přesně ty správné vlastnosti, které čtečka PocketBook CAD Reader potřebuje. Věříme, že PocketBook CAD Reader, postavený na displeji s elektronickým inkoustem E Ink přinese vysoký komfort a naplní potřeby architektů, specialistů ve stavebnictví i strojařů a umožní jim pohodlně pracovat přímo v terénu.“

Displej Fina EPD je ideálním zobrazovačem pro produkt, jako je PocketBook CAD Reader, který vyžaduje velkou zobrazovací plochu a musí být pro přenášení velmi lehký. Kromě toho, že je tenký a lehký, Fina EPD si zachovává stejnou energetickou účinnost a vynikající viditelnost na přímém světle, jako všechny displeje E Ink. Nízký odběr energie umožnil snížení hmotnosti finálního výrobku tím, že byla použita mnohem menší baterie.

„Fina doplňuje portfolio inovativních zobrazovačů E Ink a umožňuje konstrukci jedinečných výrobků pro oblast strojírenství i pro běžné spotřebitele,“ řekl Giovanni Mancini, ředitel produktového managementu E Ink Holdings. „Extrémně nízká spotřeba energie, tenká konstrukce, nízká hmotnost a vynikající čitelnost za všech světelných podmínek skutečně umožňují profesionálům zobrazit informace v takové kvalitě a s komfortem, kterého nebylo dosud možné dosáhnout.“

Produkt PocketBook CAD Reader s displejem E Ink Fina bude vystaven v Las Vegas na konferenci Autodesk University dne 5. Prosince. Více o displeji Fina se dozvíte po vyplnění formuláře na stránkách http://www.eink.com/contact_sales.html.

O společnosti E Ink Holdings

Společnost byla založena v roce 1992 na Tchaj-wanu lídrem papírenské a tiskařské skupiny YFY (1907.TW), E Ink Holdings Inc (8069.TW) je Tchaj-wanským průkopníkem technologií TFT a elektronického papíru. Její firemní filozofie si klade za cíl poskytovat revoluční produkty, uživatelské zkušenosti a přínosy pro životní prostředí prostřednictvím pokročilého technologického vývoje. Tato vize je podpořena průběžnými investicemi v oblasti ePaper displejů a také akvizicemi Hydis Technologies, výrobce LCD panelů se světově nejširším pozorovacím úhlem (2008) a E Ink Corporation, celosvětového lídra v oblasti ePaper (2009). Je zalistována na Tchaj-wanském trhu cenných papírů v GreTai Securities Market a Luxembourg market. E Ink Holdings je v současnosti největším světovým dodavatelem displejů na trhu elektronických čteček. Více korporátních informací naleznete na www.einkgroup.com, pro informace o technologii EPD navštivte www.eink.com /  tw.eink.com a pro informací o FFS navštivte www.hydis.com.

O společnosti PocketBook:

PocketBook je čtvrtý největší světový výrobce prémiových čteček e-knih založených na technologii E Ink (elektronický papír), stejně jako výrobce multimediálních čteček a tabletů se systémem Android. Společnost byla založena v roce 2007. Její sídlo se nachází ve městě Lugano (Švýcarsko). Výrobky společnosti se prodávají ve 28 zemích po celém světě. Do listopadu 2013 bylo prodáno již více než 2.000.000 zařízení PocketBook. Díky kombinaci hardwaru, softwaru a unikátnímu ergonomickému designu se čtečky PocketBook řadí k prémiovému segmentu trhu. Více informací na www.pocketbook-int.com