Inovace vysokého rozlišení na displeji v Sharp CES Booth včetně 8K brýlí 3D, AQUOS Quattron+ (Q+), AQUOS 4K Ultra HD, 8K a IGZO

Las Vegas, 12. ledna 2013 – Nezmeškejte nic. Zažijte vše. Sharp uvádí na mezinárodním veletrhu CES 2014 řadu technologií pro displeje plné pixelů, které spotřebitelům umožní užít si každý detail s neuvěřitelnou jasností. Poprvé ve Spojených státech představuje Sharp televizi s úhlopříčkou 85“ 8K 3D, a to v partnerství s Phillips a Dolby. S touto novou technologií si mohou spotřebitelé užívat nejrealističtější, vnořené 3D snímky, a to bez brýlí. (TZ)

“Všichni chceme vidět víc. Více detailů, větší hloubku, více barev. Sharp nyní na CES 2014 představuje řadu inovativních technologií, které dláždí cestu budoucnosti plné vysokého rozlišení,“ řekl Toshiyuki Osawa, generální ředitel a předseda představenstva Sharp Electronics Corporation. “Od 8K bez brýlí 3D, Quattron+, po  IGZO, Sharp představuje možnosti displejů s vysokým rozlišením, které jsou revolucí v budoucnosti zobrazování.”

Sharp je i nadále průkopníkem v oblasti velkoplošných LED TV, a to s novou sérií velkoplošných AQUOS LED Smart TV, včetně nejvyššího rozlišení Full HD TV, které je k dispozici, AQUOS Quattron+ (Q+).   Q+ TV kombinuje technologie Quattron™ a Revelation™, aby se tak vytvořil obraz s vyšším rozlišením, většími podrobnostmi, hloubkou a barvou než jakákoli jiná Full HD TV, která je v současnosti k dispozici. Sharp rovněž představuje novou TV platformu SmartCentral™, která integruje Vaše kabelové a satelitní TV a umožní Vám centralizované vyhledávání, díky kterému se budete rychleji rozhodovat. Rovněž nabízí personalizovaná doporučení, přístup k hodnocení diváků a konektivitu smartphonů a tabletů, které umožní dálkové ovládání, sdílení mediálních souborů a dalších aplikací.

Mezi nové produkty a technologie Sharp, které jsou představené na CES, patří:

 

AQUOS Quattron+ (Q+) a řada velkoplošných obrazovek 2014 AQUOS

Vyčerpávající řada velkoplošných obrazovek 2014 AQUOS představuje čtyři nové série AQUOS LED Smart TV 60” (diagonální) a větší s moderní technologii zobrazování, včetně nových televizorů AQUOS Quattron+ (Q+), s maximálním možným rozlišením Full HD TV. TV Q+ mají vestavěné formátování, takže vše, co sledujete, je ostřejší a živější. Jsou rovněž připravené pro budoucnost – jsou to jediné Full HD TV, které dokážou přehrávat obsah 4K, přináší zážitek UHD. TV Q+ budou k dispozici s obrazovkami o velikosti 60“, 70“ a 80“.

Sharp rovněž představí novou TV platformu SmartCentral™.  SmartCentral obsahuje ty nejoblíbenější aplikace a umožní divákům vyhledávat a objevovat nové věci – vše z jediného ovladač. Přístup k Vaší kabelové a satelitní televizi prostřednictvím interaktivního průvodce SmartCentral a vyhledávání podle názvu, žánru, času a oblíbenosti.

V mobilní aplikaci SmartCentral zdarma mohou diváci připojit své smartphony a tablety k TV Sharp a objevovat a sdílet videa, fotografie a hudbu uloženou na svých chytrých zařízeních.

Kromě toho série Q+ od Sharp představuje úplnou řadu AQUOS velkoplošných LED Smart TV vhodných pro každou potřebu a rozpočet. Vlajková loď, Sharp AQUOS 4K Ultra HD TV, bude v roce 2014 nabízena v modernizované třídě 70“ a nové třídě 60“.  Série Sharp AQUOS Quattron (Q), která nabízí o 33% víc subpixelů než standardní HD s unikátním doplněním žlutého subpixelu, bude nabízena s úhlopříčkou 660“ a 70“. Série Sharp AQUOS HD, která nabízí dech beroucí displej 1080p HD, bude nabízená s úhlopříčkou 60“, 70“, 80“ a 90ů. Společnost Sharp v roce 2014 také rozšíří svoji nabídku malých a středních televizorů o produkty s úhlopříčkou 32“, 39“ a 48“.

8K Glasses-Free 3D

Podívejte se do budoucnosti s obrazovkou Sharp s úhlopříčkou 85” 8K glasses-free 3D. Vytvořené ve spolupráci s Phillips a Dolby, 3D brýle s ultra vysokým rozlišením divákům nabízí zažít skutečné 3D bez brýlí. Díky zobrazení obsahu s 16 násobkem rozlišení současných HDTV Sharp 8K glasses-free 3D nabízí skutečně unikátní zážitky.

8K

Dnes 4K, zítra 8K. Sharp ukazuje budoucnost, a to představením rozlišení 8K na obrazovce s úhlopříčkou 85″ (diagonální). Sharp byl první společností, která tuto průlomovou technologii představila na veletrhu CES 2012. 8K je úžasné rozlišení 7680 x 4320, ekvivalent 16 násobku pixelového rozlišení HDTV a představuje nebývalou úroveň neuvěřitelně podrobných, vysoce kvalitních snímků.

IGZO

IGZO (Indium Gallium Zinc Oxide) je pokročilá technologie polovodičů, kterou začal Sharp vyrábět masově jako první. Mezi její výhody patří super vysoké rozlišení a jas, ultra nízká spotřeba energie a vysoká odezva na dotyk. Od představení úžasných možností IGZO na CES 2013, byla technologie IGZO implementována do tabletů a mobilních produktů, které se právě prodávají, a to řadou výrobců. Produkty Sharp využívající technologii IGZO, včetně smartphonů, tabletů, notebooků a LCD. Jako ukázka přínosu použití technologie IGZO bude příští generace systému MEMS (Micro Electro Mechanical System).

 

Displeje příští generace

Na CES 2014 představí Sharp sérii displejů příští generace. Tyto budoucí aplikace moderních displejů nabízí vysoké rozlišení snímků v rámci série inspirované IGZO s úhlopříčkou 46” (diagonální).

Universal Player kompatibilní se Sharp WiSa

Sharp Electronics představuje Sharp Universal Player a Wireless Bridge, první systém WiSA (Wireless Speaker Audio) – Universal Player. Sharp Universal Player (SD-WH1000U) je první komponent, který přenáší nezkomprimovaný zvuk při 24-bit/96kHz a videu ve Full HD (1080p) — bezdrátově. Sharp Universal Player již získal ocenění na Mezinárodním veletrhu CES 2014 v oblasti vysoce výkonného audia.

Audio řada Sharp 2014

Sharp představí zcela novou audio řadu pro rok 2014, která přinese zcela úžasný zvuk a podpoří konektivitu Bluetooth a NFC, a lze ji bezdrátově integrovat do domácího prostředí. Audio řada 2014 zahrnuje pět produktů vybavených Bluetooth: bezdrátový systém reproduktorů Bluetooth, dva reproduktory Bluetooth, mikrosystém vybavený Bluetooth a výkonný komponentní systém vybavený Bluetooth. Sharp rovněž představil tři produkty, které umožní snadné spárování s technologií NFC. Mezi audio produkty patří GX-BT7, bezdrátový systém reproduktorů Bluetooth;  HT-SB602, reproduktory Bluetooth vybavené NFC; mikrosystém DK-KP85P vybavený Bluetooth s dokovací stanicí Lightning, přehráváním přes USB vstup, CD mechanikou, audio vstupem a tunerem AM/FM a XL-HF202P, výkonný komponentní systém Bluetooth.

 

Více informací

Řadu Sharp AQUOS TV, včetně nové Q+, představíme během 2014 International CES i na SharpUSA.com/CESnews.

* Třída AQUOS HD 90″ nemá certifikaci EnergyStar.

O Sharp Electronics Marketing Company of America (SEMCA)

SEMCA je americkou odnoží Sharp Electronics Corporation, americkou pobočkou Sharp Corporation, celosvětového developera a výrobce prvotřídních technologických produktů. Společnost Sharp byla vyhlášena jednou z nejobdivovanějších značek v Americe a jednou z 20 nejoblíbenějších společností na globální úrovni*. Mezi přední produkty patří AQUOS® LED TV, trouby Insight® Microwave Drawer® a klimatizační zařízení a čističky vzduchu s technologií Plasmacluster®.

*Zdroje: Buyology Inc., 2012; APCO Worldwide, 2013