Valentýn na Zapakatel.cz jako vždy plný skvělých dárků pro zamilované

Praha 4. února 2013 — Blížící se Valentýn je příležitostí na slevových serverech už od začátku roku, byť jde až o 14. února. Zapakatel.cz, třetí největší český slevový server, nabízí výhodné valentýnské dárky a pozornosti již od začátku roku a pokud zapomenete či nestíháte, může vás zachránit doslova na poslední chvíli. (TZ)

Připomeňme, že Valentýn (či Valentin) je jednak mužské jméno mající původ ve výrazu valens (zdravý či silný) a existuje také v ženské podobě, tedy Valentina. Den svatého Valentýna se slaví 14. února coby svátek lásky a náklonnosti a tradičně je jeho součástí posílání dárků, květin, pohlednic ale i dobrůtek, sladkostí a laskomin. Do Evropy se Valentýn dostal z anglosaských zemí.

Pokud bychom se pídili po původu tohoto svátku, tak je velmi pravděpodobně odvozen od svátku Lupercaila a musíte se vydat až do starověkého Říma. V předvečerech tohoto svátku se do uren lásky vhazovaly jména mladých dívek. Lístečky si poté tahali mladí muži a dívka jejíž jméno získali, se měla stát jejich miláčkem pro následující rok. Otázkou je, zda to ale Valentýn není spíš odvozen od kněze Valentýna, který v době Claudia II. vzdoroval zákazu oddávání tamních vojáků. Za oddávání proti vůli panovníka se Valentýn dočkal zatčení a popravy.

Valentýnskou nabídku, zahrnující například romantické večeře a víkendy, šperky, kytice či laskominy, bude na Zapakatel.cz možné najít až do Valentýna. A pokud někdo na Valentýna zapomene, či prostě nebude stíhat, může vše zachránit až na poslední chvíli. Nabídku bezpečně najdete na adrese www.zapakatel.cz/specials.

V roce 2012 patřil na www.zapakatel.cz mezi nejvíce oblíbené valentýnské dárky hlavně šperk Swarowski Elements, ale také valentýnská tříhodinová plavba pro dva a valentýnský dort. V roce 2013 byl hlavní zájem o valentýnské focení (za 999,- Kč bylo možné získat atelierové foceni profi fotek včetně služeb vizážistky). A na druhém místě se umístila platba lodí po Vltavě pro dva.

 O Zapakatel.cz

Zapakatel.cz je třetí největší český slevový server a na Slovensku působí jako Zabagatel.sk. Na trhu působí od léta roku 2010, v březnu 2011 otevřel v Praze první zákaznické centrum, ve kterém mohou lidé kupovat slevy, včetně slev speciálních či nevyužitých voucherů, platit v hotovosti či si osobně vyzvedávat zboží a vyřizovat reklamace.

Zapakatel.cz a Zabagatel.sk najdete na www.zapakatel.cz a www.zabagatel.sk, stejně tak jako na sociálních sítích Facebook (Zapakatel.cz a Zabagatel.sk), Twitter.com (@Zapakatel.cz),  Google+ (Zapakatel.cz) a Foursquare (Zapakatel.cz).