Acer se v roce 2013 stal v oblasti projektorů Evropskou dvojkou a celosvětovou trojkou

PRAHA, 21. února 2014 – Společnost Acer oznámila, že její divize projektorů dosáhla v roce 2013 doposud nejlepšího – třetího místa v počtu prodaných kusů na celém světě. To představuje 7,1% podíl na celosvětovém trhu podle dat společnosti PMA Research o počtu odeslaných jednotek. Pořadí v celosvětovém počtu prodaných projektorů Acer neustále roste a každý rok převyšuje v rychlosti růstu průměr trhu. (TZ)

V regionu EMEA zaujímají projektory Acer již od roku od roku 2008 druhé místo, což v roce 2013 znamenalo 13,8% podíl na trhu. V oblasti projektorů Digital Light Processing je společnost Acer od roku 2008 jedničkou na trhu.

Společnost Acer nabízí kompletní portfolio projektorů zaměřených na podnikání, malé a středně velké firmy, vzdělávání a zábavu. Acer v současnosti nabízí projektory s tradičními lampami, které poskytují vysoký jas až 6 000 lumenů, rozlišení WUXGA a ultrakrátkou projekční vzdálenost. Stejně tak má v nabídce snadno přenosné LED projektory s dlouhou životností lampy, vysokou odolností a výkonnými multimediální funkcemi, které jsou ideální pro obchodní cestující i pro domácí zábavu. V budoucnu budou projektory Acer také podporovat BYOC™ (Build Your Own Cloud) a budou tak připraveny pro bezproblémovou spolupráci s počítači, tablety a chytrými telefony Acer pro přístup k datům kdykoliv a odkudkoliv.

LED projektor Acer K137 nedávno obdržel prestižní ocenění iF 2014 za produktový design, které je udělováno za vynikající návrh produktů z celého světa. Tento projektor „vše v jednom“, který se vejde do dlaně, se může pochlubit výkonným zvukem obohaceným o zvukový efekt SRS, dlouhou životností lampy a velmi rychlým zapnutím i vypnutím. Bezdrátová projekce a bohatá multimediální výbava z něj dělá ideální přenosné domácí kino.

O společnosti Acer

Společnost Acer byla založena v roce 1976 a zabývá se informačními a komunikačními technologiemi. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Ekologicky úsporný dodavatelský řetězec Aceru přináší produkty šetrné k životnímu prostředí – počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranicemi možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 8 000 lidí, je třetí největší firmou na světě vyrábějící notebooky (IDC 2012) a v roce 2012 dosáhly její tržby 14,7 miliard amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.