Nový projektor s vysokým světelným tokem do obývacího pokoje Acer H5380BD promění váš domov v kino

Praha, 13. března 2014 – Společnost Acer oznámila, že uvádí na evropský trh projektor Acer H5380BD určený do obývacího pokoje. Přístroj s vysokým světelným tokem 3000 ANSI lumenů zobrazuje snímky s nativním rozlišením 720p v širokoúhlém formátu (16:9), a tedy je ideální pro domácí zábavu. Projektor Acer H5380BD s podporou 3D s obnovovací frekvencí 144 Hz je optimalizován pro sledování filmů ve vysoké kvalitě a hraní 3D her v obývacím pokoji. (TZ)

Režim True Cinema s rychlostí 24 snímků za sekundu zaručuje plynulou projekci filmů z disku Blu-ray v originálním kinematografickém formátu v kvalitě, v jaké byly filmy natočeny. Můžete tedy sledovat filmy s frekvencí 24p tak, jak je viděl režisér.

Projekce v kinematografické kvalitě

Technologie Acer ColorBoost II+, která využívá optimalizované šestisegmentové barevné kolečko, výkonné zpracování obrazu a progresivní technologii osvětlovací lampy Acer ColorBoost, zaručuje jedinečný barevný výkon, jaký nemohou nabídnout běžné projektory. Zářivé barvy s vysokým kontrastním poměrem vytvářejí neobyčejně živý obraz. Světelný tok 3000 ANSI lumenů a vysoký kontrastní poměr 17 000:1 tohoto 3D projektoru určeného do obývacího pokoje zajistí i za denního světla jasný, čistý a ostrý 2D i 3D obraz, kvůli němuž nemusíte přesouvat projekci do sklepa.

Bezstarostná zábava ve 3D

Projektor s rozhraním HDMI 3D ready přehrává 3D tituly na discích Blu-ray a nabízí v obývacím pokoji 3D zábavu v kvalitě srovnatelné s kinem. Podporuje rovněž veškeré běžné 3D formáty, které jsou definovány v HDMI 1.4a pro 3D filmy, hry a vysílání. Uživatel tedy může hrát hry a sledovat filmy i snímky, které podporují technologii nVIDIA 3D Vision, anebo obsah na počítači s grafickou kartou nVIDIA 3DTV Play nebo nVIDIA 3D Vision s podporou formátu sekvenčního zobrazování snímků (Frame Sequential) pro brýle DLP 3D. Barevné kolečko projektoru může pracovat s frekvencí 144 Hz. To znamená, že při projekci 3D video obsahu v kvalitě 24p je dosaženo trojnásobné obnovovací frekvence.

Dlouhá životnost

Acer H5380BD je vybaven LED lampou s dlouhou životností 5000 hodin (ve standardním režimu), 6000 hodin (v režimu ECO) nebo 10 000 hodin (v režimu ExtremeEco). Režim ExtremeECO omezuje jas světelného zdroje na 30 % plného výkonu a tím se podílí na snížení celkových nákladů na vlastnictví. Projektor je dále vybaven systémem Acer Dust Resistant. Tento systém, který zajišťuje nezbytnou ochranu proti poškození polétavým prachem, rovněž přispívá k dosažení dlouhé životnosti.

Volitelná bezdrátová projekce

Acer H5380BD doplněný volitelným bezdrátovým adaptérem Acer MHL přehrává fotografie, hudbu a streamované video ze všech kompatibilních mobilních zařízení včetně smartphonů, tabletů a notebooků s operačními systémy Android, iOS a Windows.

První místo v prodeji značkových DLP projektorů v oblasti EMEA náleží od roku 2008 společnosti Acer

Projektory DLP Acer se těší mimořádné oblibě v oblasti EMEA z mnoha důvodů. Podle údajů společnosti PMA (Pacific Media Associates), která se zabývá průzkumem trhu, žádný jiný výrobce neprodal od roku 2008 v oblasti EMEA více DLP projektorů. Vysoká kvalita doplněná vždy tou nejmodernější technologií projekce, především speciálně vyvinutou technologií Acer Color Boost, představuje záruku bohatých, živých a zářivých barev. Pětiletá záruka poskytovaná na čip DLP® jen potvrzuje spolehlivost a dlouhodobě vysokou zářivost barev. Kvalitu lamp Osram a Philips, jimiž jsou vybaveny projektory Acer, dokládá jednoletá záruka bez omezení.

Cena a dostupnost

Projektor H5380BD určený do obývacích pokojů bude uveden na evropský trh v průběhu března 2014. Jeho doporučená maloobchodní cena činí 14 999 Kč včetně daně.

O společnosti Acer

Společnost Acer byla založena v roce 1976 a zabývá se informačními a komunikačními technologiemi. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Ekologicky úsporný dodavatelský řetězec Aceru přináší produkty šetrné k životnímu prostředí – počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranicemi možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 8 000 lidí, je třetí největší firmou na světě vyrábějící notebooky (IDC 2012) a v roce 2012 dosáhly její tržby 14,7 miliard amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.