Nový HD LED projektor Acer K137 do dlaně s vysokým jasem přichází na evropský trh

Praha, 13. března 2014 – Společnost Acer oznámila, že uvádí na trh LED projektor Acer® K137. Projektor, který již získal cenu za design, je určen pro evropské zákazníky. LED projektory jsou lehké a snadno přenosné. Ačkoli jsou menší než časopis formátu A4, splňují veškeré nároky obchodních zástupců na cestách a v domácnostech najdou uplatnění jako přenosné domácí kino. (TZ)

Projektor je vybavený dvěma výkonnými 3W reproduktory s podporou stereofonní reprodukce SRS WOW HD™. Zvuk v hifi kvalitě tak doplňuje jasný a ostrý obraz. Kompaktní rozměry usnadňují sledování filmů a videí i hraní her doma a také mimo domov.

Acer K137 získal prestižní cenu za design iF za rok 2014. Porota, složená z 49 mezinárodně uznávaných odborníků v oblasti designu, průmyslu a vzdělání, hodnotila výrobky z 55 zemí.

Kompaktní rozměry, dynamický zvuk

Nový přenosný projektor váží jen 510 g. Můžete si ho tedy jednoduše vzít s sebou na herní párty s kamarády anebo si ho přibalit do batohu, jestliže chcete na rodinném víkendu sledovat večer filmy. Technologie SRS WOW HD™ zlepšuje dynamický zvukový výkon a využívá modelovanou basovou odezvu k dosažení maximálního efektu u malých reproduktorů. Vytváří rovněž přirozenější zvuk se širším zvukovým polem a vysokým rozlišením, a tak přispívá k jeho naprosté realistické čistotě.

Čtečka mikro SD paměťových karet a USB port umožňuje sledovat multimediální obsah, např. fotografie či videa, anebo poslouchat zvukové záznamy přímo z USB flash disků či SD paměťových karet. Projektor je dále vybaven portem HDMI® pro připojení k osobnímu počítači, herním konzolím i Blu-ray a DVD přehrávačům.

Vysoký jas – vysoké rozlišení

Vysoký světelný tok 700 ANSI lumenů ve standardním režimu (560 lumenů v režimu ECO) zaručuje jasný a živý obraz. Dynamický kontrastní poměr 10 000 : 1, vylepšený technologií DynamicBlack, zajišťuje vynikající barvy a zřetelné zobrazení, a tedy i výbornou čitelnost. Nativní rozlišení 1280×800 HD WXGA (maximální rozlišení UXGA s plným vysokým rozlišením 1080p) reprodukuje ostře obsah s vysokým rozlišením z Blu-ray™ či DVD disků a dalších zdrojů.

Acer K137 je dále vybaven technologií Acer ColorSafe II, která zabraňuje blednutí barev a přispívá k neporušenosti obrazu i při delším používání. Funkce kompenzace barvy stěny dokáže přesně podat barevné odstíny i při promítání na barevnou zeď.

Dlouhá životnost

LED lampa projektoru Acer K137 dosahuje dlouhé životnosti až 20 000 hodin ve standardním režimu a až 30 000 hodin v režimu ExtremeECO(1). Režim ExtremeECO omezí jas světelného zdroje na 30 % plného výkonu a tak se podílí na snížení celkových nákladů na vlastnictví. Projektor se automaticky vypne, pokud nepřijme vstupní signál v průběhu doby nastavené uživatelem. Tím dále přispívá k delší životnosti a úspoře energie.

Technologie Acer Instant Pack šetří čas a usnadňuje obsluhu: projektor je možné okamžitě používat a také ihned zabalit, jakmile ho odpojíte ze zásuvky. Navíc je kompatibilní s Microsoft Office, a tedy může posloužit jako pohodlná mobilní čtečka souborů Word, Excel a PowerPoint i dokumentů ve formátu PDF.

Volitelná bezdrátová projekce

Projektor K137 splňuje specifikaci DNLA (Digital Network Living Alliance). Přehrává fotografie, hudbu i streamované video ze všech kompatibilních mobilních zařízení včetně smartphonů, tabletů a notebooků s operačními systémy Android, iOS a Windows, pokud je vybaven volitelným bezdrátovým adaptérem UBS. Ve spojení s volitelným bezdrátovým adaptérem Acer MHL™ zobrazuje také obsah ze smartphonu, který podporuje technologii MHL, a současně ho dobíjí. Součástí balení je rovněž 90W síťový adaptér.

První místo v prodeji značkových DLP projektorů v oblasti EMEA náleží od roku 2008 společnosti Acer

Projektory DLP Acer se těší mimořádné oblibě v oblasti EMEA z mnoha důvodů. Podle údajů společnosti PMA (Pacific Media Associates), která se zabývá průzkumem trhu, žádný jiný výrobce neprodal od roku 2008 v oblasti EMEA více DLP projektorů. Vysoká kvalita doplněná vždy tou nejmodernější technologií projekce, především speciálně vyvinutou technologií Acer Color Boost, představuje záruku bohatých, živých a zářivých barev. Pětiletá záruka poskytovaná na čip DLP® jen potvrzuje spolehlivost a dlouhodobě vysokou zářivost barev. Kvalitu lamp Osram a Philips, jimiž jsou vybaveny projektory Acer, dokládá jednoletá záruka bez omezení.

Cena a dostupnost

Přenosný LED projektor K137 pro domácí kino byl již uveden počátkem března na evropský trh. Jeho doporučená maloobchodní cena činí 14 490 Kč včetně daně.