Nové monitory Acer B276HUL a B296HCL s vynikajícími věrnými barvami a ergonomií pro vícefunkční využití

Praha, 19. března 2014 – Společnost Acer představila novou řadu monitorů řady B6 s jedinečným vysokým rozlišením a řešením Ergostand, které zaručuje pohodlné sledování displeje. (TZ)

Monitory řady B6 jsou dodávány s 27“ nebo 29″ displejem s plným vysokým rozlišením, vynikajícím dynamickým kontrastním poměrem 100 000 000 : 1 a krátkou dobou odezvy.  Vysoký kontrast je optimalizován technologií Acer Adaptive Contrast Management, která zajišťuje ostré podání nejnovějšího obsahu ve vysokém rozlišení v kvalitě srovnatelné s kinem.

Nový 27” monitor B6 s působivým rozlišením 2k (2560×1440 pixelů, 1440p) má o 80 % více pixelů než standardní displej s plným vysokým rozlišením. Větší 29“ monitor B6 s rozlišením 2560×1080 a poměrem stran 21:9 je vhodný především pro multitasking a práci s několika aplikacemi současně.

Monitory řady B6 jsou vybaveny technologií Acer eColor Management a progresívním nastavením barev v šesti osách pro optimalizaci věrného a přesného podání barev. Technologie IPS zaručuje živý obraz bez zkreslení barev v celém rozsahu pozorovacího úhlu 178°. Pohodlnější sledování displeje v jakémkoli prostředí zajišťuje technologie Acer ComfyView, která potlačuje odraz světla.

Propracovaná ergonomie

Monitor Acer B6 je možné nastavit do optimální polohy volbou sklonu a výšky, otáčením do stran anebo na výšku. Rovněž ho lze upevnit na zeď držákem VESA.

Multifunkční použití

Monitory řady Acer B6 jsou navrženy pro intenzivní každodenní používání a práci s náročnými aplikacemi. Jsou určeny především pro profesionální uživatele, kteří vyžadují  pohodlí, věrné barvy, ostrý obraz a snadné otáčení na šířku při prohlížení více stránek současně anebo na výšku (pouze 29″ model) při čtení obsahu webových stránek s velkým množstvím informací.

Monitor vybavený mnoha porty včetně HDMI®, DVI, USB3.0 a DisplayPort™ lze jednoduše připojit k dalším zařízením. Volitelné provedení se dvěma reproduktory představuje ideální multimediální řešení do kanceláře i do domácnosti.

K monitoru řady B6 lze rovněž připojit dvě zařízení a na displeji sledovat dva obrazy současně. Můžete tedy pracovat s nejvyšší produktivitou např. na přípravě profesionální prezentace do zaměstnání nebo dosáhnout hlubšího zážitku při sledování filmů doma

Technologie Acer Multi-Stream umožňuje sledovat obsah na několika monitorech, které jsou připojeny kabelem k videorozbočovači nebo zapojeny sériově prostřednictvím rozhraní DisplayPort. Provedení ZeroFrame dodává monitoru B296HCL jednolitý vzhled bez viditelného rámečku.

Acer EcoDisplay

Monitory Acer řady B6 se vyznačují nejen vysokým výkonem a stylovým provedením, ale navíc splňují certifikaci ENERGY STAR 6.0 a EPEAT® Gold ready*. V souladu s úsilím o zajištění udržitelného provozu a politikou společenské odpovědnosti klade společnost Acer důraz na efektivitu konstrukce výrobků a materiálové hospodářství, aby tak snížila dopady na životní prostředí. Monitory řady B6 neobsahují rtuť, sklo displeje je vyrobeno bez využití arzénu a používané obalové matriály jsou z recyklovaných surovin.

Cena a dostupnost

Monitory Acer B276HUL je prodáván za doporučenou cenu 13 590 Kč a B296HCL je prodáván za doporučenou cenu 12 490 Kč včetně daně.

*Specifikace se může lišit u jednotlivých modelů.

O společnosti Acer

Společnost Acer byla založena v roce 1976 a zabývá se informačními a komunikačními technologiemi. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Ekologicky úsporný dodavatelský řetězec Aceru přináší produkty šetrné k životnímu prostředí – počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranicemi možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 8 000 lidí, je třetí největší firmou na světě vyrábějící notebooky (IDC 2012) a v roce 2012 dosáhly její tržby 14,7 miliard amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.