Portál In-počasí představil numerický model a předpovědi pro 6000 obcí v Česku

Server In-počasí, který patří k nejnavštěvovanějším portálům s informacemi o počasí v Česku, dnes na stránkách představil řadu nových meteorologických produktů, které jsou na českém internetu unikátní. (TZ)

Na serveru jsou k dispozici výstupy přímo z  numerického modelu, z nichž lze snadno poznat například vývoj srážek, větru nebo teplot až na týden dopředu. Výhodou numerického modelu je jeho přesnost a přehlednost vývoje počasí nad větší částí území. Snadno poznáte, jestli bude pršet i v okolních městech, nebo odkud déšť přijde a případně změnit místo vašeho výletu. Data jsou k dispozici nejen pro Českou republiku, ale i celou Evropu. Snadno si tak můžete na mapových podkladech najít předpověď z numerického modelu pro Chorvatsko, Španělsko či Itálii. Tuto funkci ocení především lidé před dovelenou nebo obchodní cestou po Evropě. Na prohlížení snímků je připravena aplikace využívající moderní technologie tak, aby bylo procházení snímků co nejpřehlednější.Numerický model

Informace o počasí si můžete prohlédnout přímo na snímcích z numerického modelu

Server na stránkách také nově nabízí předpověď počasí pro více než 6000 obcí v České republice. Předpověď počasí je přehledně rozdělena na úseky po třech hodinách tak, aby dobře vystihla změny počasí v průběhu dne. V předpovědi se dozvíte nejen teplotu a stav počasí, ale i informace o rychlosti větru nebo tlaku vzduchu. Zobrazit si můžete i snímek z webové kamery, podle kterého poznáte aktuální počasí v dané obci.

Na stránkách si nyní můžete prohlédnout i největší databázi webových kamer v České republice. Do katalogu je zařazeno přes 1000 veřejně přístupných webkamer. Upravena byla i uživatelská sekce, která nyní prostupuje celým portálem a umožňuje uživatelům informovat o počasí v jejich lokalitě, posílat fotografie, diskutovat o počasí, přidávat komentáře či objednávat počasí pro jejich webové stránky.

Rozšíření se dočkalo také zpravodajství. Články vycházejí v pravidelných intervalech a redakci posílil například meteorolog Michal Žák z Karlovy univerzity.

Numerický model:
http://www.in-pocasi.cz/model/

Podrobné předpovědi počasí:
http://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/praha/praha-324/

Webové kamery:
http://www.in-pocasi.cz/webkamery/