HP Latex 3XX – evropská premiéra v Praze

Na stánku 453 společnosti HSW Signall v hale 4, si návštěvníci veletrhu Reklama – Polygraf 2014 ve dnech 13. 15. května budou moct prohlédnout latexovou tiskárnu třetí generace HP Latex 360. Modelová řada HP Latex 3XX přináší mnohá vylepšení, která byla využita u průmyslového modelu HP Latex 3000. Celá expozice bude zaměřena na ukázky aplikací tisků z latexových tiskáren. Pražská premiéra předchází uvedení nové modelové řady latexových tiskáren na veletrhu FESPA Digital 2014. (TZ)

Technologie HP Latex se na trhu objevila v roce 2008 a od zahájení prodeje dosáhly tiskárny HP Latex úctyhodného počtu více než 19 000 instalací. Význam pražské premiéry zvyšuje i vyjádření společnosti HP. Ta označuje uvedení třetí generace tiskáren HP Latex za okamžik, který svojí důležitostí překonává první předvedení latexové technologie v roce 2008.

„Malé a střední firmy poskytující tiskové služby v současnosti čelí potřebě řešit více aplikací v krátkém čase, s cílem oslovit více zákazníků při současném snížení nákladů a efektivním využití menších prostor,“ řekl Stephen Nigro, senior vice president divize inkjet and graphics businesses společnosti HP. „Nová řada tiskáren HP Latex 300 s osvědčenou latexovou technologií se zaměřuje na tyto potřeby, poskytuje odolnost, kvalitu a snadné ovládání a pomáhá zákazníkům prolomit hranice stávajících aplikací. Vytváří tak uživatelům značnou konkurenční výhodu.“

Lepší než ecosolvent

Ecosolventní tiskárny si získaly u malých a středních poskytovatelů tiskových služeb velkou oblibu. Nejsou však dostatečně pružným řešením pro stále kratší dodací lhůty, které zákazníci vyžadují. Nedoržení potřebných časů k vyzrání tisku pak může způsobit více škody než užitku. Navíc, není to tak univezrální řešení, jakým je latexová technologie.

Třetí generace tiskáren řady HP Latex 3XX výhody latexového tisku ještě více zdůrazňuje. Mezi argumenty hovořícími pro latex je především kvalita tisku, rychlost a možnost okamžitého dalšího zpracování výstupu.

Odolnost jako u hard solventu

Řada HP Latex 3XX je opravdový průlom v potisku rolových materiálů. Tvoří ji tři modely – HP Latex 310, 330 a 360. Všechny verze tiskárny využívají nejnovější generaci latexových inkoustů i některé inovace (HP Latex Optimizer), které využívá úspěšný průmyslový model HP Latex 3000.  Konzistence barvy v celém motivu je nyní u 95 % barev nižší než 2 delta E, tzn. nižší než okem rozeznatelný rozdíl. U inkoustů se zvýšila mechanická i UV odolnost, která je nyní srovnatelná s pravými hard solventními inkousty a je tedy vyšší než u ostatních tiskáren v této cenové kategorii. Nižší teplota vytvrzovaní dovoluje potiskovat i velmi tenká a na teplo citlivá média. Paleta médií potisknutelných touto ekologickou technologií se tak výrazně rozšířila.

Nejnovější generace tiskáren HP Latex 300 výrazně snížila dobu potřebnou pro uvedení stroje do provozní teploty na cca 2 minuty, naopak rychlost tisku se výrazně zvýšila. V průměru dosahuje HP Latex 300 o 30–50 % vyšší tiskové rychlosti než srovnatelné solventní technologie.

První zkušenosti

Tiskárny nové řady byly navrženy pro snadné ovládání v malých prostorech. Základním modelem je kompaktní tiskárna HP Latex 310 s pracovní šířkou 1371 mm. Model HP Latex 330 s pracovní šířkou 1,6 metru kombinuje cenovou dostupnost a univerzální využití. Nejvyšší výbavu má pak stroj HP Latex 360 se stejnou pracovní šířkou. Ten umožňuje i přímý potisk textilií či meshe bez podkladového papíru.

„Do testování nové generace latexových tiskáren  jsme vstoupili jako dlouhodobí uživatelé solventních tiskáren,“ řekl George Beitner, majitel a zakladatel společnosti All Star Signs. „Motivací byla potřeba nahradit náš zastaralý solventní stroj. Po nainstalování tiskárny HP Latex 360 jsme schopni tisknout třikrát rychleji než dříve. Výrazně se zvýšila produktivita, protože zakázky, které jsme expedovali do dvou dnů nyní odešleme do 24 hodin. Výrazně se nám tak vylepšila obchodní bilance.“

Co může uživatel čekat?
Vysokou kvalitu a rychlost tisku. Nejlepší sytost barev. Okamžité schnutí inkoustu. Kvalitní tisk na textil. Mechanickou odolnost inkoustu jaku u hardsolventu. Tisk na síťoviny typu mesh a flag bez podkladového papíru. Automatickou tvorba vlastního profilu. Sytý tisk na obyčejný papír. Tříletou exteriérovou životnost inkoustu bez laminace. Osmipalcový dotykový displej. Ekologické certifikáty. Dálkovou správu tiskárny. Systém oboustranného tisku. Velkoobjemové zásobníky inkoustů za nižší ceny. Uživatelsky výměnné tiskové hlavy. Rychlé nabíhání teploty schnutí. Jednoduché a ergonomické ovládání. Nízké vstupní pořizovací náklady. A mnohé další vychytávky.

Bližší informace a technické detaily soustředila společnost HSW Signall na svých webových stránkách v speciální sekci http://www.hsw.cz/latex/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=5Ad2WyWQ2pg

O společnosti: HSW Signall, s.r.o. je největším dodavatelem materiálů a technologií pro výrobu reklamy na českém trhu. Podrobnější informace naleznete na webové stránce:

www.hsw.cz